0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Вакцини

Знайдено 55 товарів
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

Вакцина — це спеціальний засіб, введення якого в організм, створює імунітет до певних небезпечних захворювань. До складу вакцини зазвичай входять:

  • ослаблені або інактивовані інфекційні агенти;
  • антигени до збудників, отримані за допомогою генної інженерії;
  • продукти життєдіяльності патогенних мікроорганізмів;
  • синтезовані білки мікробів.

Вакцинація здійснюється декількома шляхами: внутрішньом'язово, підшкірно, інтраназально (спрей в носову порожнину), перорально (через рот).

Так як препарат містить в собі ослаблених, інактивованих (мертвих) збудників або мінімальні дози їх токсинів і поверхневих білків, то організм легко справляється з їх знищенням. При цьому зустрівшись раз з певним збудником, імунна система на деякий термін або довічно виробляє до нього імунітет. Відбувається це завдяки тому, що імунні клітини (Т-лімфоцити, макрофаги) здатні розпізнавати і запам'ятовувати генетичний код деяких збудників. Тому при повторній зустрічі організм вже знає, що це за мікроорганізм і як на нього реагувати.

Так виробляється специфічна імунна відповідь шляхом вироблення антитіл (В-лімфоцити) або спеціалізованих клітин-кілерів (Т-лімфоцити, NK-клітини та інші).

Вакцинація дозволяє організму розпізнати патоген і виробити специфічну саме для нього імунну відповідь. Саме тому при зустрічі з цим збудником в подальшому людина або не хворіє, або хворіє в легкій формі — організм вже знайомий з бактерією або вірусом, відразу ж розпізнає його і виробляє необхідну специфічну імунну реакцію, яка нищить збудника.

Без вакцинації при першій зустрічі зі справжнім збудником імунна реакція формується деякий час, за який патоген встигає нанести часом непоправної шкоди організму.

Чи є різниця між вакциною і сироваткою?

На прилавках аптеки можна зустріти і інший засіб — сироватку. Що це таке?

Сироватка — це речовина, яка вводиться в організм з метою терапії. Тобто, дозволяє вилікувати захворювання, яке вже почалося. Сироватка містить антитіла до певного збудника.

Вакцина, навпаки, попереджає розвиток хвороби. В її складі є сам збудник, що допомагає організму виробляти власні антитіла.

Від яких хвороб проводиться вакцинація?

Щеплення є захистом від таких захворювань як:

  • коклюш;
  • кір;
  • туберкульоз;
  • гепатит В;
  • правець;
  • дифтерія;
  • поліомієліт;
  • грип;
  • менінгококова і ротавірусна інфекція;
  • пневмококова та гемофільна інфекція.

Вакцини для дітей вводять згідно зі спеціально розробленим календарем вакцинації, починаючи з самого народження і до 18 років. Контроль за дотриманням графіка щеплень проводить сімейний лікар або дільничний педіатр.

Вакцини для дорослих вводять з метою ревакцинації (повторного вироблення імунітету) у випадках коли дія щеплення за календарем закінчилася або при передбачуваному контакті з інфікованою людиною, при поїздці в зону проживання збудника.

Характеристика основних вакцин

Нижче ми розповімо про найбільш популярні вакцини, які можна купити в аптеках.

  1. Інфанрікс — проти дифтерії, правця, кашлюку. До його складу входять очищені дифтерійний і правцевий анатоксин, а також три види антигену збудників коклюшу.
  2. Інфанрікс Гекса — проти шести інфекцій: кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції. Проводиться вакцина в Бельгії. Засіб зручний, оскільки скорочується кількість уколів. Також воно має мінімальний ризик розвитку реакції на щеплення, при цьому працювати цей вид вакцини буде значно краще.
  3. Пентаксим — для профілактики п'яти захворювань: коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції. Через особливості технології приготування вакцини, організм легше переносить поствакцинальний період.
  4. ІНФАНРИКС ™ ІПВ — проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту. Дозволяє зменшити кількість щеплень.
  5. Тетраксім — вакцина, що захищає від коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту. Препарат має гарну ефективність і переносимість.

Які є вакцини від грипу?

Зазвичай вакцини від грипу сезонно змінюються. Це залежить від виду грипу, який циркулює в даний момент. Випускаються трьох- або чотирьохкомпонентні вакцини.

Для вагітних, дітей старше шестирічного віку, дорослих та осіб з хронічними захворюваннями виробляють вакцину з інактивованих збудників. Так знижується ризик поствакцинальних реакцій.

Паралельно існує вакцина з живих, проте ослаблених вірусів. Вона призначена для дітей старше двох років і дорослих, у яких немає супутніх захворювань (вагітним заборонено до використання). Після такої вакцинації у людини можуть виникати легкі симптоми грипу, однак це захворювання транзиторне, легко переноситься, не викликає ускладнень.

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Вакцини

ВакциниЦіна
Туліксон порошок для приготування розчину для ін'єкції по 1,5 г у флаконі, 1 шт.
79,8грн
Превенар 13 вакцина пневмококової полісахаридна кон'югована 1 доза (0,5 мл) у шприці, 1 шт.
2 495,2грн
Ваксігрип Тетра спліт-вакцина для профілактики грипу чотирьохвалентна, інактивована, штами сезону 2021/2022
410грн
Інфанрікс Гекса комбінована вакцина суспензія для ін'єкцій по 1 дозі (0,5 мл) у шприці з 2 голками та ліофілізатом
1 410,4грн
Пентаксим вакцина інактивована для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, суспензія для ін'єкцій у флаконі з порошком, по 1 дозі (0,5 мл) у шприці з 2 голками
986,1грн