0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Редакційна політика

Ми знаємо, що довіру потрібно заслужити, тому вважаємо за необхідне розповісти, як apteka24.ua створює точний, зрозумілий, актуальний і науково доведений контент.

Знайти інформацію про здоров'я і благополуччя в інтернеті дуже просто — вона є всюди. Але знайти достовірну, актуальну і корисну інформацію — складно і навіть утомливо. apteka24.ua все змінює. Ми робимо інформацію про здоров'я зрозумілою і доступною, щоб ви могли приймати оптимальні та медично обґрунтовані рішення щодо свого здоров'я і здоров'я своїх близьких.

Сфери регулювання редакційної політики

Існуюча редакційна політика apteka24.ua регулює такі сфери діяльності і комунікації веб-сайту apteka24.ua (далі — Сайт) з клієнтами:

 • головна сторінка Сайту;
 • навігація всіх сторінок Сайту;
 • каталог товарів;
 • картки товарів (інструкція, характеристика, опис, підбір аналогів);
 • опис акцій, програм лояльності, купонів і знижок;
 • статті блогу, огляди, дайджести, новинні оголошення;
 • email-розсилка, спливаючі повідомлення, інформування в чаті.

Наші етичні принципи

Принципи apteka24.ua, якими ми керуємося у своїй роботі і які організовують і визначають всі сфери регулювання редакційної політики, такі::

№1 Достовірність

Ми ретельно стежимо за тим, щоб вся інформація на Сайті була актуальною і правдивою.  Редакторська команда медичних експертів , що включає фармацевтів компанії і лікарів-експертів відповідної спеціалізації і компетенції, являється цензорами Сайту, перевіряє всі інструкції і описи до препаратів, стежить за правильністю підбору фото до товарів і достовірністю статей в блозі.

№2 Актуальність

На сайті розміщена тільки актуальна інформація, яка редагується по мірі її надходження і змін в офіційних джерелах. Інструкції до лікарських засобів регулярно оновлюються залежно від нових змін, внесених в  Державний реєстр лікарських засобів України, або на сайті виробника.

№3 Корисність

Ми дбаємо про те, щоб вся інформація, розміщена на Сайті, була корисною користувачам, просвітлювала, відповідала на питання і вирішувала проблеми.

№4 Відповідальність

apteka24.ua несе повну відповідальність за всі матеріали та інформацію, опубліковані на Сайті. Ми гарантуємо достовірність, релевантність, надійність і актуальність всіх матеріалів, розміщених на Сайті.

№5 Наукова обґрунтованість

Ми не використовуємо неперевірені факти і дані, а спираємося в своїх матеріалах тільки на офіційні і перевірені джерела інформації. Кожен тип контенту проходить обов'язкову верифікацію з боку медичного експерта, що входить в редакторську команду apteka24.ua.

№6 Джерела інформації

До джерел інформації на сайті apteka24.ua відносяться:

1. Офіційне джерело — надійне першоджерело, що володіє доказовими, науково і клінічно підтвердженими, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров'я або Міністерством охорони здоров'я України даними.

До офіційних джерел відносяться::

2. Перевірение джерело — першоджерело (наукова стаття, дисертація, огляд наукового дослідження), що володіє переконливими, але не досить достовірними даними, тому потребує перевірки на достовірність медичним експертом. Проходить обов'язкову верифікаційну перевірку уповноваженим цензором з вищою медичною або фармацевтичною освітою на відповідність фактів дійсності і науковій доказовості.

Кожен вид контенту на Сайті супроводжується статусом «Офіційне джерело» або «Перевірене джерело». .

№7 Грамотність і точність

Над кожним текстом проводиться редакторська робота, яка має на меті, щоб всі матеріали на Сайті були опубліковані без помилок і неуточнених деталей. Ми стежимо за орфографічною, пунктуаційною, граматичною, синтаксичною, лінгвістичною і семантичною грамотністю і точною подачею інформації.

№8 Унікальність

Ми не займаємося плагіатом. Всі наші статті проходять перевірку на унікальність і допускаються до публікації лише в тому випадку, якщо унікальність матеріалу досягає 95% і вище згідно сервісу text.ru.

№9 Доступність

Вся інформація, розміщена на Сайті apteka24.ua, повинна бути доступною і зрозумілою для широких мас населення. Не допускається використання двозначних, неуточнених і розмитих слів, фраз і виразів, а також термінології вузької спеціалізації без роз'яснення і уточнення смислової і семантичної спрямованості.

Кожен тип контенту зобов'язаний бути максимально повним і розкривати всі питання по темі.

№10 Законність

Весь контент сайту зобов'язаний відповідати Закону України «Про авторське право і суміжні права» і не порушувати авторське право першоджерел. Плагіат заборонений.

Вся інформація підлягає глибокій і ретельній переробці та внесенню змін. При дослівному використанні інформації з офіційного або перевіреного джерела вказується гіперпосилання на першоджерело.

Використання інструкції, характеристик і описів препаратів, вилучених з Державного реєстру лікарських засобів України, обов'язково супроводжується вказівкою знака копірайту © і найменуванням джерела.

Редакційний процес створення контенту

Ми говоримо просто і доступно про складні теми і уникаємо використання медичної та наукової термінології без розкриття значення термінів доступною для розуміння мовою. Тому, якщо ви шукаєте засноване на фактах керівництво по конкретному захворюванню, з питань здоров'я або загальному самопочуттю, то ми тут саме для вас.

Весь наш контент створюється для того, щоб ви могли прийти до загального добробуту, котрий досягається завдяки гармонійному взаємозв'язку психічного і фізичного. Ми допомагаємо встановити цей зв'язок і змінити спосіб життя. У нашому розумінні, як і в розумінні ВООЗ [Офіційне джерело], це називається «загальним здоров'ям людини». І щоб слідувати цим шляхом, ми відкрито і об'єктивно висвітлюємо широке коло тем і точок зору на всі сфери життя людини..

Наша місія

Наша мета — бути вашим найнадійнішим союзником у прагненні до досягнення здоров'я і благополуччя. Ми хочемо бути тими, кому ви можете довіряти і хто вас не підведе. Тому у всьому контенті ми надаємо докази своєї надійності..

Процес створення контенту

Редакція і медичні експерти apteka24.ua прагнуть створювати якісний, актуальний, корисний і достовірний контент, дотримуючись найвищих журналістських стандартів в галузі медицини і здоров'я. Ми прагнемо надати вичерпні, неупереджені, чесні і своєчасні рекомендації та практичні поради, новини та огляди, керівництва та інструкції.

Наша команда медичних експертів

Медичний контент apteka24.ua створюється на підставі фактів, наукових даних і офіційних або перевірених джерел, а також перевіряється кваліфікованими авторами, редакторами, лікарями, фармацевтами та іншими фахівцями-консультантами команди, які поділяють і підтримують погляди нашої редакції.

Контент загального здоров'я і соціокультурної сфери життя створюється з не меншою педантичністю, ґрунтується на авторитетних думках і висновках експертів, однак може містити непідтверджені науковим шляхом дані, так як галузі науки не в повній мірі покривають всі сфери життя людини та її інтересів. У розважальних категоріях блогу ми можемо розглядати емпірично непідтверджені, але поширені і ті, що мають місце бути актуальними, теми для людей з різними точками зору.

Наш процес верифікації контенту

Відомості про лікарські препарати, товари медичного призначення, а також інформація з питань здоров'я і благополуччя в блозі apteka24.ua перевіряються групою професійних медиків, фармацевтів або редакторів для забезпечення точності, достовірності, актуальності та релевантності.

На нашу команду медичних цензорів можна покластися — це фахівці широкого спектру медичних галузей, у яких за плечима великий досвід клінічної практики, досліджень і захисту інтересів пацієнтів.

Наші автори

apteka24.ua ретельно оцінює всіх потенційних авторів статей про здоров'я і благополуччя. Перш, ніж ми опублікуємо статтю, ми обов'язково повинні переконатися, що автори контенту є фахівцями в предметній області, що освітлюється в контенті, а також, що у них є відповідний життєвий досвід.

Авторів редакції ми навчаємо передовим методам ведення дослідницької журналістської діяльності, пошуку лідерів думок і професійних експертів, а також регулярно надаємо їм зворотний зв'язок і безперервне навчанняе.

Наші посилання, джерела і цитати

У нас суворі правила вибору першоджерел, так як ми покладаємося на дослідження, що рецензуються, академічні дослідницькі інститути, урядові установи і медичні асоціації. Список джерел, інформація в яких вважається офіційними неспростовними даними, прописаний в нашій редакційній політиці.

Кожна стаття ретельно досліджується, а джерела перевіряються на предмет актуальності, достовірності та об'єктивності.

Першоджерела, включаючи дослідження, наукові посилання і статистичні дані, вказуються активними посиланнями в кожній статті..

Наші оновлення та актуалізація

Редакція apteka24.ua постійно стежить за змінами в медичній, науковій та соціокультурній сферах. З появою нової інформації ми оновлюємо статті.

У нас є встановлений графік обслуговування статей, що має на увазі щорічне оновлення контенту, однак оновлення можуть бути проведені заздалегідь в таких випадках:

 • поява нової доведеної інформації, яка спростовує попереднє положення;
 • зміни в стандартах лікування і догляду за хворими;
 • нові клінічні рекомендації;
 • вихід на ринок або відгук лікарських засобів;;
 • зміна істотних практичних рекомендацій;
 • звернення читачів, що аргументують прохання про зміну неактуального або недостовірного контенту.

Читач може звернутися до нас з попередженням про потенційну проблему з нашим контентом, наприклад, про неточну, застарілу, нечітку або суперечливу інформацію. В такому випадку, ми реагуємо негайно і вживаємо заходів.

Редакція і команда медичних експертів вивчають отримані відгуки, визначають, які зміни необхідно внести в контент, і повторно публікують оновлену інформацію

Наш tone of voice

Ми говоримо зрозуміло і доступно, тепло і по-домашньому, але при цьому наш голос звучить сміливо і прогресивно.

Основний акцент у своїй мові ми робимо на простоту, точність, емпатію та відкритість. Позитивність подачі інформації відіграє важливу роль, так як ми хочемо вселяти надію і дарувати радість, а не зациклювати читачів на негативі. Ми використовуємо позитивну мову, яка стимулює до активних дій для зміни свого способу життя на кращу сторону..

На всіх рівнях комунікації з читачами і клієнтами ми дотримуємося свідомості і намагаємося доносити інформацію максимально доступно і зрозуміло для будь-якої людини.

Ми чекаємо на вашу думку

Ми сповнені рішучості надавати вам тільки найпозитивніші враження і корисну інформацію. Тому ми будемо раді отримати від вас зворотній зв'язок з відгуками, питаннями і зауваженнями, адже ваша думка допоможе нам досягти більшого.

Редакційна політика медичних товарів

Картки товарів на Сайті містять офіційну інструкцію, характеристики товару, опис та аналоги. Вся інформація відповідає офіційним джерелам і перевіряється уповноваженим медичним цензором.

№1 Інструкція

Інструкції лікарських засобів і препаратів можуть бути взяті тільки з офіційного джерела Державного реєстру лікарських засобів України. Описи товарів медичного призначення повинні відповідати офіційному джерелу, яким є сайт виробника..

Інструкція заповнюється виключно українською мовою і повинна містити такі пункти:

 • склад;;
 • лікарська форма;
 • основні фізико-хімічні властивості;
 • фармакотерапевтична група;
 • фармакологічні властивості;
 • показання;
 • протипоказання;
 • взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій;;
 • особливості застосування;;
 • затність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортом і складними механізмами;
 • спосіб застосування та дози;
 • передозування;
 • побічні реакції;
 • термін придатності;
 • умови зберігання;
 • упаковка;
 • категорія відпуску;;
 • виробник;
 • місцезнаходження виробника.

№2 Характеристики

Характеристики товарів заповнюються відповідно до офіційного джерела (Державний реєстр лікарських засобів України), являються коротким відображенням основних характеристик препарату, перевіряються медичним цензором на відповідність дійсності і містять такі пункти:

 • АТС-Класифікація;
 • рецептурний відпуск;
 • термін придатності;
 • придатний до;
 • дозування;
 • упаковка;
 • склад;
 • показання;
 • противопоказання;
 • код Моріон;
 • фармакотерапевтична група;
 • діюча речовина;
 • українська назва.

№3 Опис

Опис лікарського засобу або препарату грунтується на офіційній інструкції (Державний реєстр лікарських засобів України) або маркетинговому матеріалі з офіційного сайту виробника і є доступним для пацієнта інформуванням про важливі властивості, взаємодії, клінічні характеристики та особливості лікарського засобу. Проходить перевірку медичним цензором на відповідність дійсності

№4 Алгоритм підбору аналогів лікарського засобу

Картка товарів кожного препарату містить його аналоги. Підбір аналогів лікарського засобу на сайті apteka24.ua відбувається за алгоритмом, затвердженим Центром ВООЗ згідно методології статистики лікарських засобів і прийнятим Міністерством охорони здоров'я України:

 1. Перший рівень: аналогічні лікарські засоби з тією самою діючою речовиною, дозуванням і формою випуску.
 2. Другий рівень: аналогічні лікарські засоби з тією самою діючою речовиною, дозуванням, але з іншою формою випуску.
 3. Третій рівень: аналогічні лікарські засоби з тією самою діючою речовиною, але з іншим дозуванням і іншою формою випуску.
 4. Четвертий рівень: аналогічні лікарські засоби, підібрані відповідно до АТС-класифікації, які можуть містити іншу діючу речовину, інше дозування і іншу форму випуску, але надають схожий клінічний ефект і можуть застосовуватися для лікування того ж захворювання або мають вплив на ту ж систему органів або органів.

Точність проходження алгоритму перевіряється медичним цензором.

№5 Основні фізико-хімічні властивості

Картка товару повинна містити опис фізико-хімічних властивостей препарату.

Даний розділ відображає класифікацію лікарських засобів в залежності від температурного режиму зберігання із зазначенням діапазону допустимих температур, що не порушують фізико-хімічні властивості препарату, а також форму випуску, об'єм, кількість в упаковці і дані про виробника.

Інформація відповідає Державному реєстру лікарських засобів України та офіційному сайту виробника, а також перевіряється уповноваженим медичним цензором на відповідність дійсності.

№6 Сертифікат

Картка товару лікарського засобу містить посилання на скачування сертифіката якості..

Сертифікат якості є гарантом достовірності лікарського препарату і стверджує відповідність якісних характеристик лікарського засобу його властивостями, заявленим в інструкції. Сертифікат якості видається препарату тільки після експертизи Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та присудження препарату сертифіката GMP. Сертифікат якості відповідає вимогам українського законодавства, затвердженого реєстраційного свідоцтва, специфікації МКК (методи контролю якості) і сертифікату відповідності виробництва лікарських засобів відповідно до вимог GMP, а також проходить перевірку медичним цензором apteka24.ua на відповідність дійсності.

№7 Верифікація

Кожен інформаційний блок в картках товарів проходить верифікацію на релевантність інформації, її достовірність і наукову доказовість. Верифікацію проводить уповноважений медичний цензор, що належить до редакційної команди медичних експертів apteka24.ua.

Інструкції повинні відповідати офіційному джерелу, яким Державний реєстр лікарських засобів України, бути точними і достовірними офіційним даними.

У кожній картці товару вказується медичний експерт-цензор, який перевірив і схвалив її, а також статус контенту «Перевірено», при наведенні курсору на який спливає підказка, яка розкриває суть статусу.

Підказка статусу «Перевірено» містить наступну інформацію: «Перевірено. Вся зазначена інформація відповідає офіційному джерелу і достовірним даним, перевірена і схвалена уповноваженим цензором на відповідність дійсності. Для того, щоб ознайомитися з редакційною політикою apteka24.ua натисніть на «Перевірено.

Кожна інструкція містить знак копірайту © з зазначенням офіційного джерела (Державний реєстр лікарських засобів України) і значок підказки з повідомленням про верифікацію інструкції. Підказка містить наступний текст:

Дана інструкція відповідає дійсності і є достовірною. Офіційне джерело: Державний реєстр лікарських засобів України [Офіційне джерело]. Публікація інструкції та опису здійснена на підставі редакційної політики apteka24.ua, відповідає «Закону України «Про лікарські засоби» [Офіційне джерело] і «Закону України «Про авторське право і суміжні права» [Офіційне джерело],а також перевірена уповноваженим цензором. Оновлення інструкції на сайті apteka24.ua здійснюється після її поновлення на сайті Державного реєстра лікарських засобів України, або на офіційному сайті виробника.

№8 Оновлення

Не рідше, ніж раз на рік, кожен інформаційний блок карток товарів (інструкція, характеристика, опис) повинен підлягати перегляду на предмет відповідності оновленням в офіційному джерелі Державний реєстр лікарських засобів України. При виявленні оновлень в офіційному джерелі, дані поновлення повинні бути внесені в картку товару на Сайті.

Кожне оновлення карток товару підлягає верифікації з боку уповноваженого медичного цензора.

№9 Джерела інформації

До джерел інформації карток товарів відносяться тільки офіційні джерела:

Редакційна політика статей блогу

№1 Спрямованість блогу

Блог apteka24.ua є великим інформаційним ресурсом, що включає рубрики як науково-медичної спрямованості, так і розважального характеру:

 • Здоров'я
 • Lifestyle
 • Краса
 • Психологія
 • Розваги
 • Подорожі
 • Foodstyle
 • How-To
 • Актуальне в світі
 • Наші новини

Блог apteka24.ua призначений для інформування широких мас населення з питань здоров'я в глобальному сенсі і не має на меті продаж лікарських засобів і товарів медичного призначення, розміщених на Сайті. Згадка торгових найменувань не рекомендується до використання в статтях блогу. Якщо ж торгові найменування згадуються, то лише в ознайомлювальних цілях.

№2 Стиль

У статтях блогу загальноосвітнього та інформаційного характеру необхідно дотримуватися публіцистичного стилю. Допускається використання гумористичних, розмовних і метафоричних оборотів там, де необхідно зробити акцент на емоційній складовій або переслідується мета спонукальної дії.

У статтях медичної тематики, при описі препаратів, захворювань і їх лікування використовується науковий (академічний) стиль.

№3 Структура статті

В статтю повинні входити такі структурні елементи:

 1. Заголовок Н1.
 2. Короткий вступ, присвячений темі статті, що не містить незначущих і неінформативних фраз.
 3. Підзаголовки Н2, що розділяють статтю на тематично відокремлені блоки, логічно пов'язані між собою.
 4. При необхідності можуть використовуватися підзаголовки Н3.
 5. Використання цифрових (складних) і маркованих (простих) списків там, де це можливо і необхідно.
 6. Впровадження в текст статті візуального контенту у вигляді тематично підібраних ілюстрацій і рівномірно розподілених по тексту.
 7. У нижній частині статті повідомляється про інші статті на схожу тематику із зазначенням посилань на дані матеріали.
 8. Висновок по темі статті, що резюмує весь обсяг представленого матеріалу.
 9. Заключна фраза: «apteka24.ua бажає вам здоров'я!» Може використовуватися в різних варіаціях в залежності від теми статті.

№4 Правила складання списків

Стаття може містити два види списків.

Нумерований (приклад):

 1. Список.
 2. Список.
 3. Список.

Маркований (приклад):

 • список;
 • список;
 • список.

Правила оформлення нумерованого списку:

 1. Нумерований список — це складний список. Він містить розширене речення або кілька речень.
 2. Перша буква в кожному новому пункті списку — прописна (велика).
 3. В кінці кожного пункту ставиться крапка.

Правила оформлення маркованого списку:

 • простий список;
 • пункти містять словосполучення або слово;
 • перша буква — рядкова (маленька);
 • в кінці ставиться крапка з комою (;)

№5 Слова, речення, абзаци

 1. Неприпустимо використання ненормативної лексики і брутальних слів і виразів.
 2. Звернення до читача — на «ви» з малої літери.
 3. Позиціонування автора в тексті статті — від першої особи, використовуючи займенник «ми».
 4. Написання назви інтернет-аптеки допускається наступним чином: Apteka24.ua і apteka24.ua (в разі, якщо мова йде про відсилання на веб-сайт).
 5. Речення краще використовувати короткі і зрозумілі, без впровадження складних конструкцій.
 6. Кожен абзац повинен бути не більше 700 символів. Невеликі абзаци більш читабельні.

№6 Параметри тексту

Кожен текст проходить перевірку через сервіс text.ru. Згідно з цим сервісу параметри тексту повинні бути наступними:

 • заспамленість — не більше 55%;
 • вода — не більше 16-17%;
 • унікальність — від 95% і вище.

Також статті проходять перевірку по сервісу «Главред», де повинна бути досягнута оцінка не менше 7 балів.

№7 Супровідний візуальний контент

Автор статті підбирає ілюстрації під тему написаного матеріалу.

Зображення можна брати з вільних стічних фотобанків або використовувати власні унікальні зображення.

Список фотобанків:

Ілюстрації для контенту в деяких випадках можуть створюватися безпосередньо під статтю штатним дизайнером компанії.

Неприпустимо використання зображень наступного характеру:

 • еротика і порнографія;
 • сцени насильства;
 • предмети інтимного призначення;
 • оголені інтимні частини тіла (навіть у немовлят);
 • люди з безліччю татуювань;
 • шприци;
 • велика кількість таблеток;
 • наркотичні речовини.

Перевірка на допустимість використання зображення здійснюється через  сервіс перевірки зображень . Допускається використовувати ілюстрації, у яких у вкладці «Safe Search» відзначено не більше 2-х пунктів по кожному перерахованому параметру.

З метою дотримання Закону України «Про авторське право і суміжні права» забороняється використання на Сайті авторських зображень без укладення письмового авторського договору про передачу виключних або невиключних авторських прав.

№8 Використання посилань на сторонні ресурси

Редакція apteka24.ua в статтях блогу в обов'язковому порядку вказує посилання на сторонні інформаційні ресурси, які є офіційними або перевіреними джерелами, які підтверджують достовірність поданої в матеріалі інформації. Однак ми не несемо відповідальність за інформацію, подану на цих ресурсах, і не відповідаємо за її достовірність, точність, надійність і релевантність.

Редакція може вибирати певні сайти в якості пріоритетних відповідей на ваші пошукові запити, а також може дозволити рекламодавцям відповідати на певні пошукові запити рекламою або спонсорованим контентом.

При цьому важливо розуміти, що apteka24.ua не рекомендує і не підтримує контент на будь-яких сторонніх веб-сайтах. Ми не несемо відповідальність за зміст зазначених в наших матеріалах сторонніх веб-сайтів і сайтів, створених в рамках реклами товарів чи послуг, сторонніх сайтів, представлених в якості результатів пошуку, або зовнішніх рекламних оголошень. Ми не даємо жодних гарантій щодо їх змісту або точності. Якщо ви переходите або використовуєте сторонні веб-сайти, то робите це на свій страх і ризик, несете особисту відповідальність за використання стороннього веб-сайту і користуєтеся ними відповідно до умов використання даного сайту.

apteka24.ua не підтримує будь-які товари, що рекламуються в контенті сторонніх веб-сайтів..

Ви можете дізнатися докладніше про маркетингову політику apteka24.ua.

№9 Перевірка тексту

Кожен автор статей несе відповідальність за написаний текст.

Після написання матеріал потрібно вичитати і перевірити на наявність граматичних, синтаксичних, орфографічних, семантичних і пунктуаційних помилок.

Надалі стаття відправляється на перевірку головному редактору.

Після перевірки головного редактора статті на медичну тематику перевіряються на достовірність членами редакційної команди медичних експертів відповідної компетенції і спеціалізації..

№10 Верифікація тексту

Кожна стаття блогу підлягає верифікації з боку уповноваженого медичного експерта, що входить в редакційну команду медичних експертів apteka24.ua.

Статті блогу повинні бути достовірними, надійними та містити тільки доказові дані і супроводжуватися посиланнями на першоджерела (офіційні і перевірені джерела)..

У кожній статті вказується автор статті і медичний експерт-цензор.

Кожна стаття супроводжується статусом «Перевірено» і значком зі спливаючою підказкою про верифікацію, що містить наступне повідомлення:

Дана інформаційна стаття відповідає дійсності, є достовірною і спирається на офіційні джерела. Публікація статті здійснена на підставі редакційної політики apteka24.ua, відповідає Закону України «Про лікарські засоби» [Офіційне джерело] і Закону України «Про авторське право і суміжні права» [Офіційне джерело], а також перевірена уповноваженим цензором. Оновлення матеріалів на сайті apteka24.ua здійснюється по мірі виникнення нових відкриттів в області медицини і науки.

№11 Гарантії

apteka24.ua гарантує унікальність опублікованого контенту, його актуальність, корисність і інформаційну наповненість.

Кожна стаття, інструкція і опис товарів проходить три етапи перевірки:

 1. Перевірка автором.
 2. Перевірка головним редактором.
 3. Перевірка медичним експертом відповідної спеціальності.

Інструкції на сайті відповідають  Державному реєстру лікарських засобів України і редагуються в залежності від актуальних змін в реєстрі.

Кожна стаття повинна відповідати нормам моралі, суспільної корисності і не порушувати Закон України «Про авторське право і суміжні права».

Спірні питання

Будь-яка медична і наукова інформація, що подається в статтях блогу в рубриці «Здоров'я», не може містити непідтверджену інформацію, що суперечить офіційним науковим даним.

У тому випадку, якщо на даний момент часу немає грунтовних і однозначно доказових даних, якщо тема суперечлива і думки медичних експертів і вчених розходяться по освітленому приводу, то необхідно в матеріалі вказати спірність даного питання. Така стаття повинна містити відмову від відповідальності з боку редакції з поясненням недостатньої доказовості питання.

Блог apteka24.ua включає не тільки медичні теми, а й теми розважального характеру. У такому випадку інформація, що міститься в ненаукових статтях, носить лише ознайомлювальний характер, може не збігатися з думкою редакції і не має на меті образити читача з іншою точкою зору. Розважальна інформація не претендує на істинність і обґрунтованість і може бути лише одним з існуючих в світі думок та ідеологій.

Конфлікт інтересів

apteka24.ua співпрацює з медичними експертами — лікарями, психологами, фармацевтами та іншими представниками сфери здоров'я і благополуччя. Така співпраця в деяких аспектах може мати на увазі конфлікт інтересів.

Конфлікт інтересів може полягати в тому, що деякі фахівці (фармацевти) є співробітниками apteka24.ua і отримують грошову винагороду за свою роботу, що може позначатися на їх позиціонуванні і подачі інформації в контенті сайту.

apteka24.ua не несе відповідальність за особисту думку і позиціонування кожного фахівця, проте намагається мінімізувати свідомо неправдоподібну або не корисну інформацію для відвідувачів Сайту, відмовляючись від публікацій подібних статей..

Опублікований контент повинен бути корисним для здоров'я і благополуччя читачів і не завдавати шкоди їх фізичному і ментальному здоров'ю.

Лікарі та інші фахівці з області здоров'я і благополуччя співпрацюють з apteka24.ua на благодійних засадах і не отримують за свою діяльність фінансову винагороду, що не виключає, але значно знижує конфлікт інтересів.

Якщо ви бачите на Сайті неправдоподібний, застарілий або помилковий контент, зверніться до редакції з повідомленням, і ми приймемо негайних заходів щодо усунення неточностей на Сайті.

Співпраця і зворотний зв'язок

apteka24.ua пропонує співпрацю медичним експертам на правах реклами — фармацевтам та лікарям різних спеціалізацій. Експерти, які бажають співпрацювати, можуть стати частиною редакторської команди медичних експертів apteka24.ua.

Діяльність медичних експертів включає три напрямки:

 • вичитування, перевірка, внесення правок і схвалення текстів, написаних авторами редакції сайту;
 • написання власних авторських матеріалів з їх подальшою публікацією на блозі сайту;
 • інтерв'ювання з найбільш актуальних і важливих питань для читачів сайту.

Кожен вид діяльності при публікації супроводжується вказівкою медичного експерта в тілі статті з розміщенням його фотографії, ПІБ, спеціалізації, категорії, місця роботи і гіперпосилання на особистий профіль або профіль медичної клініки.

Для домовленості про співпрацю необхідно написати на пошту головного редактора apteka24.ua Юлії Щербаченко — editor@apteka24.ua.

Для отримання зворотного зв'язку за матеріалами Сайту необхідно звернутися за вищевказаною поштовою адресою.

Відмова від відповідальності

У матеріалах, опублікованих на Сайті і що включають як інструкції, так і статті блогу, ми намагаємося відобразити найбільш достовірну інформацію, щоб максимально докладно і точно відповісти на питання відвідувачів. Ми робимо все можливе, щоб надавати науково доведені і надійні дані, проте ми не даємо жодних гарантій щодо нашого контенту і не несемо відповідальність за його подальше використання відвідувачами сайту.

Пам'ятайте, що інформація, опублікована на Сайті, не є керівництвом до дії і носить суто ознайомчий характер. Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я, і якщо ви наважуєтеся лікуватися без консультації лікаря, то це рішення на ваш страх і ризик.

Інформація, яку ми надаємо на apteka24.ua, не призначена для заміни консультації з кваліфікованим медичним працівником — навіть найповніше інформування не є приводом для відміни відвідування лікаря. За всіма медичними питаннями для консультації, діагностування та призначення лікування необхідно звертатися до вашого лікаря.

Наданий нами контент не призначений для використання в цілях діагностики або лікування. Повідомте свого лікаря про будь-які зміни в своєму самопочутті або про те, як ви збираєтеся змінити свій спосіб життя. Не нехтуйте медичними порадами і не відкладайте відвідування поліклініки через те, що ви прочитали на нашому сайті, в додатку або по інших каналах зв'язку корисну для вас інформацію.

Якщо у вас виникнуть питання або побоювання з приводу будь-яких захворювань, будь ласка, зверніться до свого лікаря. Сайт apteka24.ua може ознайомити вас з питаннями здоров'я, захворювань і лікування, але він не замінить діагностику і консультацію фахівця.

Редакція apteka24.ua не несе відповідальність за недоцільне використання інформації відвідувачами сайту.