0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Гормональні контрацептиви

Знайдено 60 товарів
Карлова Ольга ВикторовнаРедакціяОльга Карлова
Оновлено
Фильтры
Цена
-
Кому разрешено
Взаимодействие с алкоголем
Импортный
Способ введения
Рецептурный отпуск
Форма выпуска
Кол-во в упаковке
Температура хранения
Объем
Активный ингредиент
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Клайра таблетки, 28 шт.
iconКешбек6.74
337,4грн
Есть в наличии
Логест таблетки, 21 шт.
iconКешбек5.53
276,8грн
Есть в наличии
Мадинет таблетки, 0,03 мг/2 мг, 21 шт.
iconКешбек6.13
306,7грн
Есть в наличии
Белара гормональные таблетки, 63 шт.
iconКешбек22.72
1 136грн
Есть в наличии
Новинет таблетки, 21 шт.
iconКешбек6.57
328,9грн
Есть в наличии
Ярина таблетки для контрацепции, 21 шт.
iconКешбек7.35
367,5грн
Есть в наличии
Лергесан таблетки по 0,75 мг, 2 шт.
iconКешбек2.16
108,1грн
Есть в наличии
Дроспифем 20 таблетки по 0,02 мг/3 мг, 28 шт.
iconКешбек5.33
266,5грн
Есть в наличии
Линдинет таблетки по 30 мг, 21 шт.
iconКешбек8.9
445,19грн
Есть в наличии
Три-регол таблетки противозачаточные, 21 шт.
iconКешбек8.3
415,3грн
Есть в наличии
Марвелон таблетки, 63 шт.
iconКешбек27.36
1 368,2грн
Есть в наличии
Миланда таблетки по 3 мг/0,03 мг, 21 шт.
iconКешбек5.46
273,3грн
Есть в наличии
Лергесан таблетки по 1,5 мг, 1 шт.
iconКешбек2.05
102,79грн
Есть в наличии
Белара гормональные таблетки, 21 шт.
iconКешбек9.96
498,2грн
Есть в наличии

Гормональна контрацепція — метод запобігання небажаній вагітності шляхом застосування синтетичних жіночих статевих гормонів (естрогенів, дидрогестерон). Він підходить як для дівчат, так і для жінок, що живуть статевим життям.

Для чого приймають гормональні контрацептиви?

Основна функція протизаплідних таблеток — це запобігання незапланованої вагітності. Гінекологами рекомендується тривалий прийом оральних контрацептивів.

Принцип дії гормональних контрацептивів полягає в зміні гормонального фону і ефективному придушенні овуляції. Овуляція - це процес, яким закінчується фолікулярна фаза менструального циклу, коли в результаті розриву зрілого фолікула, яйцеклітина виходить з яєчника в маткову трубу для подальшого запліднення. Вона починається на 14-й день циклу, якщо його тривалість становить 28 днів.

Процес овуляції контролюється гіпоталамусом за допомогою виділення гонадотропних гормонів (ЛГ - лютеїнізуючий гормон і ФСГ — фолікулостимулюючий гормон). Комбіновані оральні контрацептиви (КОК), а саме синтетичні естрогени і прогестини, припиняють виділення гіпоталамусом ЛГ і ФСГ, в результаті чого овуляція пригнічується.

Протизаплідні гормональні препарати надають дію одним з нижчеперелічених способів:

 • згущують цервікальний слиз (продукт секреції клітин шийки матки), не даючи сперматозоїдам потрапити всередину матки;
 • змінюють структуру ендометрія матки (слизова оболонка) і запліднена яйцеклітина не може до неї прикріплятися;
 • перешкоджають виходу яйцеклітини з яєчників, зупиняючи процес овуляції.

Всі протизаплідні таблетки повинен призначати лікар, так як вони бувають декількох видів і мають свої фармакологічні властивості.

Види контрацепції: які гормональні таблетки бувають?

Препарати оральної контрацепції потрібно приймати щодня протягом 3-х тижнів, але термін і частоту вживання слід уточнювати в інструкції. Також особливості застосування залежать від виду гормональних препаратів.

Види таблетованих гормональних контрацептивів:

 1. Монофазні. Кожна протизаплідна таблетка містить рівну кількість гормонів (прогестерон, естроген), і всі вони мають однаковий колір (Мерсилон, Регулон, Новінет, Рігевідон).
 2. Двофазні. Дані гормональні контрацептиви включають два види пігулок з фіксованою дозуванням естрогену і різної гестагену. Один вид призначений для першої фази менструального циклу, а інший для другої. Вони відрізняються за кольором і їх потрібно приймати строго по інструкції (Антеовін, Цікловіта).
 3. Трифазні. Таблетки в одній упаковці мають три різних дозування гормонів і відповідають певним дням менструального циклу (Клайра).

Існують особливі протизаплідні таблетки, призначені для екстреної контрацепції, коли відбувся незахищений статевий акт і терміново потрібно уникнути негативних наслідків. Їх потрібно приймати не пізніше, ніж через 72 години після близькості. До таких таблеткам відносять: Гінепрістон, Постинор.

Також існує окремий вид гормональних контрацептивів, який можна використовувати після пологів. До їх складу входять гестагени (група синтетичних гормонів аналогічних прогестерону). Вони не впливають на вироблення, смак грудного молока і хоч невелику кількість даної речовини потрапляє в нього, це не має шкідливого впливу на дитину. Починати приймати протизаплідні можна тільки через 3-6 тижнів після пологів. Лактинет ®

Для придбання більшості оральних контрацептивів (наприклад, Ліндинет, Депо-провера, Постинор) потрібен рецепт лікаря, однак існують і протизаплідні без рецепта (наприклад, Жастінда, Дроспіфем 30, Деновель 30).

Комбіновані оральні контрацептиви не тільки предохраненяют від вагітності, але і приносять користь у ряді інших випадків.

Яка користь від гормональної контрацепції?

Різні методи контрацепції, включаючи гормональні, не тільки запобігають небажаній вагітності, вони також можуть призначатися як препарати для лікування деяких захворювань і надавати позитивний ефект на функціонування систем і органів жіночого організму.

Позитивні ефекти від протизаплідних таблеток:

 1. Гормональні контрацептиви, наприклад, Белара, стабілізують менструальний цикл, допомагають уникнути слабкості під час місячних і передменструального синдрому.
 2. Протизаплідні таблетки знижують ймовірність виникнення запальних захворювань статевих органів, зменшуючи проникність слизу цервікального каналу матки для всіх чужорідних мікроорганізмів. Таким препаратом є Мерсилон.
 3. Гінекологами-онкологами доведено, що деякі оральні контрацептиви, наприклад Регулон, зменшують ризик виникнення злоякісних утворень слизової оболонки матки і яєчників. Для лікування кіст яєчників лікарями можуть призначатися хороші, перевірені, монофазні протизаплідні.
 4. Комбіновані оральні контрацептиви використовують при ендометріозі (патологія, при якій клітини ендометрія поширюються і розвиваються за межами матки). Це захворювання супроводжується періодичними болями в органах малого таза у жінок. Комбіновані оральні контрацептиви, наприклад, Гозерелін, зменшують ризик виникнення ендометріозу, а при його наявності купируют симптоматику і знижують ймовірність виникнення рецидиву (за винятком інфільтративних форм).
 5. До сучасних методів лікування акне (вугрі) і жирної шкіри відносять застосування комбінованих оральних контрацептивів. Вугрі з'являється через гормонального дисбалансу (статеві гормони провокують активну вироблення шкірного сала і утворення вугрів), а протизаплідні таблетки стабілізують роботу сальних залоз і допомагають при акне. При даній проблемі призначають Діані-35 або Міландо.

Однак слід пам'ятати що, які краще гормональні контрацептиви приймати в кожному окремому випадку повинен вирішувати лікар. Адже вони можуть не тільки попереджувати захворювання статевих органів, а й надавати побічні ефекти.

Яка шкода від гормональних препаратів?

В інструкції кожного протизаплідного препарату вказано перелік негативних наслідків, до яких може привести його застосування.

До побічних дій гормональних контрацептивів відносять:

 • зміна менструального циклу (більш-менш тривалий, зміщення дати початку);
 • зниження лібідо (статевого потяг);
 • зміна ваги (втрата або набір додаткових кілограмів);
 • порушення імунних процесів (підвищена схильність до вірусних захворювань і інфекцій);
 • біль і напруженість молочних залоз (нагрубання грудей, біль в сосках);
 • часто повторювані напади нудоти і блювоти;
 • підвищення чутливості рогівки ока при носінні контактних лінз;
 • виникнення частих головних болів, мігрені;
 • схильність депресії і лабільність настрою;
 • затримка рідини в організмі, і з'являються в зв'язку з цим набряки.

Щоб не виникало побічних ефектів від гормональних контрацептивів, потрібно обов'язково проконсультуватися з гінекологом і перед прийомом таблеток детально вивчити інструкцію, в якій буде вказано перелік протипоказань. Якщо у жінки є хоча б одне з них, оральні контрацептиви пити не можна.

Які протипоказання комбінованих оральних контрацептивів?

У кожного лікарського препарату існує свій перелік протипоказань, однак протизаплідні таблетки мають такі загальні протипоказання:

 • вагітність;
 • період лактації (вигодовування грудьми);
 • діабет (захворювання пов'язане з нестачею інсуліну в організмі);
 • вагінальна кровотеча невідомої етіології;
 • гіпертензія (підвищений артеріальний тиск);
 • гіперліпідемія (підвищений рівень ліпідів у крові);
 • венозний або артеріальний тромбоз (утворення тромбів у венах або артеріях);
 • панкреатит (запалення підшлункової залози);
 • захворювання печінки (гепатит, холестатична жовтяниця);
 • серцево-судинні захворювання (ішемічна хвороба серця, патологія серцевих клапанів, аритмія);
 • офтальмологічні порушення судинного походження;
 • мігрень в анамнезі з осередковою неврологічною симптоматикою;
 • діагностовані гормонозалежних злоякісних пухлин статевих органів і молочних залоз;
 • у жінок після 40 років (навіть після 35) при застосуванні гормональних контрацептивів підвищується ризик розвитку тромбозів, тому для вибору безпечного методу контрацепції потрібно звернутися до лікаря за консультацією;
 • підвищена чутливість до компонентів обраного протизаплідного препарату.

Гормональні контрацептиви сприяють стабілізації менструального циклу, прибирають болючість під час місячних і ПМС, запобігають виникненню раку яєчників, стабілізують роботу сальних залоз, прибираючи жирність шкіри, волосся і допомагають при акне. Однак протизаплідні таблетки мають свої особливості, тому при їх прийомі потрібно враховувати індивідуальні характеристики кожної жінки.

Кращі і найбезпечніші гормональні контрацептиви може прописати тільки кваліфікований лікар-гінеколог.

Всі гормональні контрацептиви в Україні можна купити на сайті apteka24.ua по актуальній ціні.

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Гормональні контрацептиви

Гормональні контрацептивиЦіна
Клайра протизаплідні таблетки, 28 шт.
337,4грн
Логест таблетки, 21 шт.
276,8грн
Депо-провера суспензія для ін'єкцій по 500 мг/3,3 мл, 1 шт.
532грн
Депо-провера суспензія для ін'єкцій по 150 мг/1 мл, 1 шт.
264,2грн
Мадінет таблетки, 0,03 мг/2 мг, 21 шт.
306,7грн

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview