Бесплатная доставка при заказе от 91 грн Бесплатная доставка при заказе от 91 грн

  Деновель 30 №21 таблетки

  Loading...
   Купить Деновель 30 №21 таблетки в Украине: цена, инструкция, применение, отзывы
  201,50 грн
  Есть в наличии
  До 22.06 доставка заказов на сумму от 91 грн осуществляется бесплатно!

  Доставка лекарств для большинства товаров и городов по всей Украине!
  Выберите город для расчёта стоимости доставки

  Описание Деновель 30 №21 таблетки

  Показание для назначения Деновель 30 в таблетках

  • Пероральная контрацепция.
  • Лечение обычных угрей умеренной и средней тяжести у женщин, которым показана пероральная контрацепция для предотвращения нежелательной беременности, и после неуспешного местного лечения.  Цена Деновель 30 №21 таблетки актуальна при заказе на сайте. Купить Деновель 30 №21 таблетки в городах Украины: Киев, Харьков, Днепр, Одесса, Ровно, Белая Церковь, Винница, Запорожье, Ивано-Франковск, Краматорск, Кременчуг, Кривой Рог, Кропивницкий, Львов, Луцк, Мариуполь, Николаев, Полтава, Сумы, Тернополь, Херсон, Житомир, Хмельницкий, Черкассы, Черновцы, Чернигов.

  Деновель 30 №21 таблетки Инструкция

  a:2:{s:4:"TEXT";s:65535:"a:2:{s:4:"TEXT";s:95141:"

  ІНСТРУКЦІЯ
  для медичного застосування лікарського засобу
  ДЕНОВЕЛЬ 30 

   

  Склад:

  діючі речовини: етинілестрадіол, дієногест;

  1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить етинілестрадіолу 0,03 мг та дієногесту 2  мг;

  допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, мальтодекстрин, магнію стеарат, оболонка біла суміш для плівкового покриття (гіпромелоза, лактози моногідрат, титану діоксид (E171), макрогол 4000, натрію цитрат).  

   

  Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

  Основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого кольору без дефектів покриття.

   

  Фармакотерапевтична група. 

  Гормональні контрацептиви для системного застосування. Прогестогени та естрогени в  комбінації. Код АТХ G03A A16.

   

  Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.


  Усі гормональні методи контрацепції характеризуються дуже низьким показником контрацептивних невдач при застосуванні згідно з інструкцією. Показник контрацептивних невдач може бути вищим, якщо контрацептиви не застосовувати відповідно до інструкції (наприклад, пропуск прийому таблетки).

  Деновель 30  – це комбінований пероральний контрацептив (КПК) з етинілестрадіолом та прогестогеном дієногестом.

  Контрацептивна дія препарату Деновель 30 базується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є супресія овуляції і зміна цервікальної секреції. 

  У ході клінічних досліджень, було розраховано такий індекс Перля:

  -        нескоригований індекс Перля: 0,454 (верхній 95 % довірчий інтервал (ДІ): 0,701);

  -        скоригований індекс Перля: 0,182 (верхній 95 % довірчий інтервал: 0,358).

  Дієногест – похідна нортестостерону з афінністю in vitro до прогестеронових рецепторів, у 10–30 разів меншою, ніж в інших синтетичних прогестогенів. Дані in vivo у тварин свідчать про сильну прогестагенну активність та антиандрогенну активність. Дієногест не проявляє значну андрогенну, мінералокортикоїдну або глюкокортикоїдну активність in vivo.

  Доза дієногесту, що призводить до пригнічення овуляції, становить 1 мг/добу.

  При застосуванні високодозованих КПК (50 мкг етинілестрадіолу) знижується ризик раку ендометрія та яєчників. Чи стосується це низькодозованих КПК, залишається не з’ясованим.

   

  Фармакокінетика. Етинілестрадіол


  Адсорбція. При пероральному прийомі етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація у сироватці крові становить приблизно 67 пкг/мл і досягається упродовж 1,5–4 годин. Протягом всмоктування та першого проходження через печінку етинілестрадіол метаболізується екстенсивно, що призводить до середньої оральної біодоступності приблизно 44 %.

  Розподіл. Етинілестрадіол міцно, проте не специфічно зв’язується із сироватковим альбуміном (приблизно 98 %) та індукує збільшення сироваткових концентрацій глобуліну, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС). Уявний об’єм розподілу етинілестрадіолу становить приблизно 2,8–8,6 л/кг. 

  Метаболізм. Етинілестрадіол піддається пресистемній кон’югації у слизовій тонкого кишечнику та у печінці. Етинілестрадіол метаболізується головним чином шляхом ароматичного гідроксилювання, проте додатково утворюється велика кількість гідроксильованих і метильованих метаболітів, серед яких існують як вільні метаболіти, так і кон’югати з глюкуронідами і сульфатами. Кліренс становить 2,3–7 мл/хв/кг.

  Виведення з організму. Рівень етинілестрадіолу в сироватці крові знижується двофазно з періодами напіввиведення приблизно 1 година і 10–20 годин відповідно. Етинілестрадіол не виводиться з організму у незміненому вигляді, його метаболіти виводяться з сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напіввиведення метаболітів становить приблизно один день.

  Стан рівноваги. Стан рівноваги досягається протягом другої половини циклу застосування, коли концентрація етинілестрадіолу в сироватці крові приблизно вдвічі вища порівняно з такою після застосування разової дози. 

  Дієногест.

  Всмоктування. Після перорального застосування дієногест швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається упродовж 2,5 години після одноразового перорального прийому препарату і становить 51 нг/мл. Абсолютна біодоступність дієногесту в комбінації з етинілестрадіолом становить приблизно 96 %.

  Розподіл. Дієногест зв’язується із сироватковим альбуміном та не зв’язується з ГЗСС, або глобуліном, що зв’язує кортикоїди (ГЗК). Лише 10 % дієногесту у сироватці крові знаходяться у вигляді вільного стероїду, а 90 % неспецифічно зв’язані з альбуміном. Індуковане етинілестрадіолом підвищення рівня ГЗСС не впливає на зв’язування дієногесту з білками сироватки крові. Уявний об’єм розподілу дієногесту знаходиться у межах від 37 до 45 л.

  Метаболізм. Дієногест метаболізується переважно шляхом гідроксилювання та кон’югації з утворенням в основному ендокринологічно неактивних метаболітів. Ці метаболіти дуже швидко виводяться з плазми таким чином, що у плазмі крові не спостерігається жодного активного метаболіту, а лише дієногест у незміненому вигляді. Загальний кліренс становить приблизно 3,6 л/год після одноразового застосування.

  Виведення з організму. Рівень дієногесту в сироватці крові знижується з періодом напіввиведення, що становить близько 9 годин. Лише незначна кількість дієногесту екскретується нирками у незміненому вигляді. Після застосування пероральної дози 0,1 мг/кг маси тіла співвідношення ниркової екскреції з фекальною становить 3:2. Близько 86 % застосованої дози виводиться протягом 6 днів, більша частина, 42 %, виводиться із сечею у перші 24 години.

  Стан рівноваги. Фармакокінетика дієногесту не залежить від рівня ГЗСС. При щоденному застосуванні концентрація речовини у сироватці крові зростає у 1,5 раза, досягаючи рівноважного стану через 4 дні застосування.  Дані доклінічних досліджень з безпеки

  Доклінічні дослідження етинілестрадіолу та дієногесту виявили очікувані естрогенні та прогестагенні ефекти.

  Результати стандартних доклінічних досліджень токсичності при багаторазовому застосуванні, генотоксичності, канцерогенності та репродуктивної токсичності не вказують на існування будь-якого специфічного ризику для людського організму. Проте слід зауважити, що статеві стероїди можуть сприяти росту попередньо існуючих певних гормонозалежних тканин та пухлин.

   

  Клінічні характеристики.

  Показання. 

  Оральна контрацепція.

   

  Протипоказання. 

  Комбіновані пероральні контрацептиви (КПК) не слід застосовувати при наявності одного з нижчезазначених станів. У разі якщо будь-який із цих станів або захворювань виникає вперше під час застосування КПК, прийом препарату слід негайно припинити. 

  • Наявність факторів ризику виникнення венозної тромбоемболії (ВТЕ):

  -         венозна тромбоемболія – наявність ВТЕ на даний час (при застосуванні антикоагулянтів) або в анамнезі (наприклад, тромбоз глибоких вен (ТГВ) або тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА);

  -         відома спадкова або набута схильність до венозної тромбоемболії, така як резистентність до активованого протеїну С (включаючи фактор V Ляйдена), дефіцит антитромбіну III, дефіцит протеїну C, дефіцит протеїну S;

  -         великі оперативні втручання з тривалою іммобілізацією (див. розділ «Особливості застосування»);

  -         високий ризик виникнення венозної тромбоемболії через наявність багатьох факторів ризику (див. розділ «Особливості застосування»).

  • Наявність факторів ризику виникнення артеріальної тромбоемболії (АТЕ):

  -         артеріальна тромбоемболія – наявність артеріальної тромбоемболії на даний час, наявність артеріальної тромбоемболії в анамнезі (наприклад, інфаркт міокарда) або продромальний стан (наприклад, стенокардія);

  -         цереброваскулярне захворювання – інсульт на даний час, інсульт в анамнезі або продромальний стан (наприклад, транзиторна ішемічна атака (ТІА);

  -         відома спадкова або набута схильність до артеріальної тромбоемболії, така як гіпергомоцистеїнемія та наявність антитіл до фосфоліпідів (антитіла до кардіоліпінів, вовчаковий антикоагулянт);

  -         наявність в анамнезі мігрені з вогнищевою неврологічною симптоматикою;

  -         високий ризик виникнення артеріальної тромбоемболії через наявність багатьох факторів ризику (див. розділ «Особливості застосування») або наявність одного з факторів ризику, такого як:

  -      цукровий діабет з судинними симптомами;

  -      тяжка гіпертензія;

  -      тяжка дисліпопротеїнемія.

  • Панкреатит, у тому числі в анамнезі, якщо він пов’язаний із тяжкою гіпертригліцеридемією.

  • Наявність на даний час або в анамнезі тяжкого захворювання печінки, доки показники функції печінки не повернуться до норми.

  •  Наявність на даний час або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних).

  • Відомі або підозрювані злоякісні новоутворення (наприклад, статевих органів або молочних залоз), на які впливають статеві стероїдні гормони.

  •  Встановлена або підозрювана вагітність. 

  •  Недіагностована вагінальна кровотеча.

  • Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір / паритапревір / ритонавір та дазабувір (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.» та «Особливості застосування»).

  • Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з компонентів препарату. 

   

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Примітка: з метою виявлення можливих видів взаємодії слід ознайомитися з інструкціями із застосування препаратів, які приймаються одночасно з цим препаратом.

  Вплив інших лікарських засобів на лікарський засіб Деновель 30

  Може виникати взаємодія з лікарськими засобами, які індукують активність мікросомальних ферментів, що може спричинити підсилення кліренсу статевих гормонів і призвести до виникнення міжменструальної кровотечі та/або втрати ефективності контрацептиву.

  Тактика лікування

  Індукцію ферментів можна спостерігати вже через декілька днів лікування. Зазвичай максимальну індукцію ферментів можна спостерігати протягом декількох тижнів. Після припинення медикаментозної терапії індукція ферментів може зберігатися протягом приблизно 4 тижнів.

  Короткострокове лікування

  Жінки, мають використовувати додатково бар’єрний метод контрацепції протягом усього часу застосування такої терапії та 28 днів після її припинення. Жінкам, які отримують лікарські засоби, що не індукують ферменти, включаючи антибіотики, бар’єрний метод слід використовувати ще протягом 7 днів після припинення терапії. У разі якщо бар’єрний метод все ще застосовується, а таблетки в поточній упаковці КПК вже закінчилися, слід почати застосовувати таблетки з наступної упаковки КПК без звичної перерви у застосуванні препарату.

  Довгострокове лікування

  Жінкам, які проходять довгострокове лікування діючими речовинами, що індукують активність ферментів печінки, рекомендується застосовувати інший надійний негормональний метод контрацепції.

  Речовини, які підсилюють кліренс КПК (знижують ефективність КПК шляхом індукції ферментів), наприклад:

  барбітурати, карбамазепін, фенітоїн, примідон, рифампіцин, а також, можливо, окскарбазепін, топірамат, фелбамат, гризеофульвін і препарати, які містять лікарський засіб рослинного походження звіробій звичайний (Hypericum perforatum).

  Речовини з мінливим впливом на кліренс КПК

  При одночасному введенні з КПК багато комбінацій інгібіторів протеази та ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази, призначених для лікування ВІЛ/вірусного гепатиту С, можуть підвищувати або знижувати концентрації естрогену або прогестину в плазмі крові. В  деяких випадках сумарний ефект цих змін може бути клінічно значущим.

  Тому для виявлення можливих видів взаємодії та надання будь-яких відповідних рекомендацій слід ознайомитися з інструкцією із застосування супутніх лікарських засобів для лікування ВІЛ/вірусного гепатиту С. При виникненні будь-якого сумніву жінкам, які лікуються інгібітором протеази або ненуклеозидним інгібітором зворотної транскриптази, слід застосовувати додатковий бар’єрний метод контрацепції.

  Речовини, які знижують кліренс КПК (інгібітори ферментів)

  Клінічна значущість потенційних взаємодій з інгібіторами ферментів залишається невідомою. При одночасному застосуванні сильнодіючих інгібіторів CYP3A4 у плазмі крові можуть підвищуватися концентрації естрогену або прогестину, або того й іншого. Встановлено, що еторикоксиб в дозах 60-120 мг/добу підвищує концентрації етинілестрадіолу в плазмі крові в 1,4-1,6 разів, відповідно, при його прийомі одночасно з комбінованим гормональним контрацептивом, який містить 35 мкг етинілестрадіолу.

     Вплив лікарського засобу Деновель 30 на інші лікарські засоби

  КПК можуть впливати на метаболізм інших діючих речовин. Відповідно, концентрації в плазмі крові й тканинах можуть підвищуватися (наприклад, циклоспорин) або знижуватися (наприклад, ламотригін).

  Але на основі даних, одержаних in vitro, пригнічення активності ферментів CYP дієногестом є малоймовірним, якщо він застосовується в терапевтичній дозі.

  Клінічні дані вказують на те, що етинілестрадіол пригнічує кліренс субстратів CYP1A2, спричиняючи слабке (наприклад, теофілін) або помірне (наприклад, тизанідин) підвищення їх концентрації в плазмі крові.

  Інші види взаємодії 

  Лабораторні аналізи

  Застосування протизаплідних стероїдів може впливати на результати деяких лабораторних аналізів, включаючи біохімічні параметри функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і нирок, рівні білків (-переносників) у плазмі крові, наприклад, кортикостероїд-зв’язуючого глобуліну та фракцій ліпідів/ліпопротеїнів, параметри обміну вуглеводів і параметри коагуляції та фібринолізу. Зазвичай зміни залишаються в діапазоні нормальних лабораторних значень.

  Фармакодинамічні взаємодії

  Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір / паритапревір/ ритонавір та дазабувір, з або без рибавірину, може збільшити ризик підвищення рівня АЛТ (див. розділи «Протипоказання» та «Особливості застосування»). Таким чином, пацієнти, які приймають Деновель 30 повинні перейти на альтернативний спосіб контрацепції (наприклад, прогестаген - тільки контрацепція або негормональні методи контрацепції), перш ніж розпочати лікування цією схемою комбінованих лікарських засобів. Лікування Деновель 30 можна відновити через 2 тижні після закінчення лікування цією схемою комбінованих лікарських засобів.

   

  Особливості застосування.

  Попередження

  При наявності будь-яких станів або факторів ризику, зазначених нижче, слід обговорити з жінкою доцільність застосування препарату Деновель 30.

  У разі загострення або при перших проявах будь-яких із цих станів або факторів ризику жінкам рекомендується звернутися до лікаря та визначити необхідність припинення застосування Деновель 30.

  У разі підозрюваної або підтвердженої ВТЕ або АТЕ слід припинити застосування КПК. Якщо розпочата антикоагулянтна терапія, слід забезпечити альтернативну адекватну контрацепцію у зв’язку з тератогенним впливом антикоагулянтів (кумарини).

  •          Порушення кровообігу

  Ризик венозної тромбоемболії (ВТЕ)

  Застосування будь-яких КПК підвищує ризик розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ) у жінок, які їх застосовують, порівняно з тими, які їх не застосовують. Препарати, що містять левоноргестрел, норгестимат або норетистерон, асоціюються з найнижчим ризиком розвитку ВТЕ. На даний час невідомий ризик застосування препарату Деновель 30 порівняно з препаратами з нижчим ризиком. Рішення про застосування препарату, окрім тих, що мають найнижчий ризик розвитку ВТЕ, слід приймати лише після обговорення з жінкою. Слід переконатися, що вона усвідомлює:

  -         ризик розвитку ВТЕ, асоційований із застосуванням Деновель 30;

  -         ступінь впливу наявних у неї факторів ризику;

  -         що ризик ВТЕ є найвищим протягом першого року застосування КПК. За деякими даними, ризик ВТЕ може зростати при відновленні застосування КПК після перерви у 4 тижні або довше.

     Приблизно у 2 жінок з 10000, які не застосовують КГК і не є вагітними, ВТЕ виникає протягом одного року. Однак для кожної окремої жінки ризик може бути значно вищим, залежно від наявних у неї факторів ризику (див. нижче).

  За даними епідеміологічних досліджень у жінок, які застосовують низькодозові (< 50 мкг етинілестрадіолу) КПК, показано, що з 10 000 жінок у 6–12 жінок розвинеться ВТЕ протягом      1 року.

  Згідно з оцінками, з 10000 жінок, які приймали КГК, що містять левоногестрел,  приблизно у 61 жінок ВТЕ виникала протягом одного року.

  Обмежені дані епідеміологічних досліджень свідчать про те, що ризик ВТЕ при застосуванні КПК, що містять дієногест, може бути подібним до такого при застосуванні КПК, що містять левоноргестрел.

  Вказана кількість випадків ВТЕ за рік була меншою, ніж очікують протягом вагітності або у післяпологовий період.

  ВТЕ може мати летальні наслідки у 1–2 % випадків.

  Надзвичайно рідко повідомлялося про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах або судинах сітківки, у жінок, які застосовують КПК.

  Фактори ризику виникнення ВТЕ

  Ризик розвитку венозних тромбоемболічних ускладнень у жінок, які застосовують КПК, може бути значно вищим при наявності додаткових факторів ризику, особливо множинних (див. таблицю 1).

  Застосування Деновель 30 протипоказане жінкам з множинними факторами ризику, що може підвищити ризик розвитку венозного тромбозу (див. розділ «Протипоказання»). Якщо жінка має більше одного фактора ризику, зростання ризику може бути більшим, ніж сума ризиків, асоційованих із кожним окремим фактором, тому слід брати до уваги загальний ризик розвитку ВТЕ. Якщо співвідношення користь/ризик є несприятливим, не слід призначати КПК (див. розділ «Протипоказання»).

  Таблиця 1: Фактори ризику виникнення ВТЕ
  Фактор ризику
   Примітка
   
  Ожиріння (індекс маси тіла перевищує 30 кг/м²)
   Ризик значно підвищується при збільшенні індексу маси тіла.

  Особливо потребує уваги у разі наявності інших факторів ризику.
   
  Тривала іммобілізація, велике оперативне втручання, будь-яке хірургічне втручання на нижніх кінцівках або органах таза, нейрохірургічні втручання або обширна травма.

   

  Примітка: тимчасова іммобілізація, включаючи авіапереліт тривалістю >4 години, також може бути фактором ризику виникнення ВТЕ, зокрема у жінок з наявністю інших факторів ризику.
   У таких ситуаціях рекомендується припинити застосування препарату (у разі планового оперативного втручання щонайменше за 4 тижні) та не відновлювати застосування раніше ніж через         2 тижні після повного відновлення рухової активності. З метою уникнення небажаної вагітності слід застосовувати інші методи контрацепції.

   

  Слід розглянути доцільність антитромботичної терапії, якщо застосування препарату не було припинено попередньо.
     Сімейний анамнез (венозна тромбоемболія будь-коли у кого-небудь з рідних братів чи сестер, або в одного з батьків, особливо у відносно молодому віці, наприклад, до 50 років).
   У разі підозри щодо наявності спадкової схильності перед застосуванням будь-яких КПК жінкам рекомендується порадитися зі спеціалістом.
   
  Інші стани, пов’язані з ВТЕ
   Рак, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хронічне запальне захворювання кишечника (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібноклітинна анемія.
   
  Збільшення віку
   Особливо у віці понад 35 років.
   

   

  Немає єдиної думки щодо можливого впливу варикозу вен та поверхневого тромбофлебіту на настання або розвиток венозного тромбозу.

  Необхідно звернути увагу на підвищений ризик розвитку тромбоемболії у період вагітності, особливо протягом 6 тижнів після пологів (інформацію щодо вагітності та лактації див. у розділі «Застосування у період вагітності або годування груддю».

   

  Симптоми ВТЕ (тромбоз глибоких вен і тромбоемболія легеневої артерії)

  Жінкам слід порадити у разі появи нижчевказаних симптомів негайно звернутися до лікаря та повідомити про те, що вони застосовують КПК.

  Симптоми тромбозу глибоких вен (ТГВ) можуть включати:

  -           однобічний набряк стегна, гомілки та/або стопи або ділянки уздовж вени на нозі;

  -           біль або підвищену чутливість у нозі, що може відчуватися тільки при стоянні або ходьбі;

  -           відчуття жару в ураженій нозі; почервоніння або зміну кольору шкіри на нозі.

  Симптоми тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА) можуть включати:

  -           раптову задишку нез’ясованої етіології або прискорене дихання;

  -           раптовий кашель, можливо з кров’ю;

  -           раптовий біль у грудній клітці;

  -           сильне запаморочення;

  -           швидке або нерегулярне серцебиття.

  Деякі з цих симптомів (наприклад задишка, кашель) є неспецифічними або можуть бути неправильно інтерпретовані як більш поширені або менш тяжкі явища (наприклад інфекції дихальних шляхів).

  Інші прояви васкулярної оклюзії можуть включати раптовий біль, набряк та незначне посиніння кінцівки.

  При оклюзії судин ока початковою симптоматикою може бути нечіткість зору, яка не супроводжується больовими відчуттями і може прогресувати до втрати зору. Інколи втрата зору розвивається майже миттєво.

  Ризик виникнення артеріальної тромбоемболії (АТЕ)

  За даними епідеміологічних досліджень застосування будь-яких КПК асоціюється з підвищеним ризиком артеріальної тромбоемболії (інфаркт міокарда) або цереброваскулярних подій (наприклад, транзиторна ішемічна атака, інсульт). Артеріальні тромбоемболічні явища можуть мати летальні наслідки.

  Фактори ризику виникнення АТЕ

  При застосуванні КПК ризик розвитку артеріальних тромбоемболічних ускладнень або цереброваскулярних подій зростає у жінок із факторами ризику (див. таблицю 2). Застосування препарату протипоказане, якщо жінки мають один серйозний або множинні фактори ризику розвитку АТЕ, що можуть підвищити ризик розвитку артеріального тромбозу (див. розділ «Протипоказання»). Якщо жінка має більше одного фактора ризику, зростання ризику може бути більшим, ніж сума ризиків, асоційованих із кожним окремим фактором, тому слід брати до уваги загальний ризик. Якщо співвідношення користь/ризик є несприятливим, не слід призначати КПК (див. розділ «Протипоказання»).

  Таблиця 2: Фактори ризику виникнення АТЕ
  Фактор ризику
   Примітка
   
  Збільшення віку
   Особливо у віці понад 35 років
   
  Куріння
   Жінкам, які застосовують КПК, рекомендується утримуватися від куріння. Жінкам віком від 35 років, які продовжують палити, настійно рекомендується застосовувати інший метод контрацепції.
   
  Артеріальна гіпертензія
    
   
  Ожиріння (індекс маси тіла перевищує 30 кг/м²)
   Ризик значно підвищується при збільшенні індексу маси тіла. Особливо потребує уваги при наявності у жінок інших факторів ризику.
   
  Сімейний анамнез (артеріальна тромбоемболія у кого-небудь з рідних братів чи сестер, або в одного з батьків, особливо у відносно молодому віці, наприклад, до 50 років)
   У разі підозри щодо наявності спадкової схильності перед застосуванням будь-яких КПК жінкам рекомендується порадитися зі спеціалістом.
   
  Мігрень
   Зростання частоти виникнення або тяжкості перебігу мігрені під час застосування КПК (можливі продромальні стани перед розвитком цереброваскулярних подій) може стати причиною негайного припинення застосування КПК.
   
  Інші стани, пов’язані із небажаними реакціями з боку судин.
   Цукровий діабет, гіпергомоцистеїнемія, вади клапанів серця, фібриляція передсердь, дисліпопротеїнемія та системний червоний вовчак.
   

   

  Симптоми АТЕ

  Жінкам слід порадити у разі появи таких симптомів негайно звернутися до лікаря та повідомити про те, що вони застосовують КПК.

  Симптоми цереброваскулярного розладу можуть включати:

  -           раптове оніміння або слабкість обличчя, верхньої або нижньої кінцівки, особливо однобічне;

  -           раптове порушення ходьби, запаморочення, втрату рівноваги або координації;

  -           раптову сплутаність свідомості, порушення мовлення або розуміння;

  -           раптове погіршання зору одного або обох очей; 

  -           раптовий, сильний або тривалий головний біль без визначеної причини;

  -           втрату свідомості або зомління із судомами або без них.

  Транзиторний характер симптомів може свідчити про транзиторну ішемічну атаку (ТІА). 

  Симптоми інфаркту міокарда можуть включати:

  -           біль, дискомфорт, відчуття важкості, тяжкість, відчуття стиснення або переповнення у грудній клітці, руці або нижче груднини;

  -           дискомфортне відчуття, що віддає у спину, щелепу, горло, руку, шлунок;

  -           відчуття переповненого шлунка, порушення травлення або ядуху;

  -           посилене потовиділення, нудоту, блювання або запаморочення;

  -           надзвичайну слабкість, тривожний стан або задишку;

  -           швидке або нерегулярне серцебиття.

  Пухлини

  Результати деяких епідеміологічних досліджень вказують на додаткове підвищення ризику розвитку раку шийки матки при довготривалому застосуванні КПК, проте це твердження залишається суперечливим, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад статеву поведінку чи наявність папіломавірусної інфекції людини.

  Метааналіз на підставі 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей підвищений ризик поступово повертається до рівня базового ризику, пов’язаного з віком жінки, протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують у даний час або нещодавно застосовували КПК, є незначним щодо загального ризику раку молочної залози. 

  У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КПК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше – злоякісні пухлини печінки, що в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. У разі виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або появи ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки при застосуванні КПК.

  Новоутворення можуть становити загрозу життю або призводити до летального наслідку. 

  Інші стани

  Жінки з гіпертригліцеридемією або з цим порушенням у сімейному анамнезі становлять групу ризику розвитку панкреатиту при застосуванні КПК.

  Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок, які приймають КПК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску є рідкісним явищем. Проте якщо тривала клінічно виражена артеріальна гіпертензія виникає під час застосування КПК, то слід припинити застосування КПК та лікувати артеріальну гіпертензію. Якщо це доцільно, застосування КПК може бути відновлено після досягнення нормалізації тиску за допомогою антигіпертензивної терапії. Слід припинити застосування КПК, якщо протягом їх застосування при артеріальній гіпертензії, що була діагностована до прийому КПК, зберігаються стабільно високі цифри артеріального тиску, незважаючи на адекватну антигіпертензивну терапію.

  Повідомлялося про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань під час вагітності та при застосуванні КПК, але їх взаємозв’язок із застосуванням КПК не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом; утворення жовчних конкрементів; порфірія; системний червоний вовчак; гемолітико-уремічний синдром; хорея Сиденгама; герпес вагітних; втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

  У жінок зі спадковою схильністю до ангіоневротичного набряку екзогенні естрогени можуть спричиняти або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

  При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність припинення застосування КПК, поки показники функції печінки не повернуться до норми. При рецидиві холестатичної жовтяниці та/або свербежу, пов’язаного з холестазом, що вперше виник під час вагітності або попереднього прийому статевих гормонів, застосування КПК слід припинити.

  Хоча КПК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим жінкам з діабетом, які приймають низькодозовані КПК (< 0,05 мг етинілестрадіолу). Проте жінкам, які страждають на цукровий діабет, необхідне ретельне обстеження протягом застосування КПК, особливо на початку їх застосування.

  Випадки загострення ендогенної депресії, епілепсії, хвороби Крона та виразкового коліту також спостерігалися під час застосування КПК.

  Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час застосування КПК.

  Підвищення АЛТ

  Під час клінічних випробувань у пацієнтів, які лікувалися від інфекцій гепатиту С (ВГС) за допомогою лікарських засобів, що містять омбітасвір / паритапревір / ритонавір та дазабувір з або без рибавірину, значно підвищився рівень трансаміназ (АЛТ), що перевищував верхню межу норми (ВМН) у 5 разів частіше у жінок, які використовували препарати, що містять етинілестрадіол, такі як комбіновані гормональні контрацептиви (КПК) (див. розділи «Протипоказання» та «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Кожна таблетка препарату містить 48,53 мг лактози моногідрату. Якщо у Вас встановлено непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб. У разі наявності рідкісних спадкових захворювань непереносимості галактози, дефіциту лактази Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози пацієнткам не слід цей лікарський засіб.

  Медичне обстеження/консультація

  Перед початком або відновленням застосування Деновель 30 рекомендується збір повного медичного анамнезу (включаючи сімейний анамнез) та виключення вагітності. Необхідно виміряти артеріальний тиск та провести медичне обстеження, беручи до уваги протипоказання (див. розділ «Протипоказання») та застережень (див. розділ «Особливості застосування»). Слід звернути увагу жінки на інформацію щодо венозного та артеріального тромбозу, у тому числі на ризик, пов’язаний із застосуванням препарату Деновель 30, порівняно з таким при застосуванні інших КПК, а також щодо симптомів ВТЕ та АТЕ, відомих факторів ризику та дій, які необхідно здійснити при підозрі на тромбоз.

  Жінкам рекомендується уважно прочитати інструкцію для медичного застосування лікарського засобу та дотримуватися рекомендацій, які містяться в ній. Частота і характер оглядів мають залежати від встановлених протоколів лікування і бути адаптованими до кожної окремої жінки.

  Жінок необхідно попередити, що гормональні контрацептиви не захищають від зараження ВІЛ-інфекцією (СНІДом) та будь-якими іншими захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

  Зниження ефективності

  Ефективність КПК може знижуватися у разі пропуску прийому таблеток (див. розділ «Спосіб застосування та дози»), розладів шлунково-кишкового тракту (див. розділ «Спосіб застосування та дози») або супутнього застосування інших лікарських засобів (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Порушення циклу

  При застосуванні всіх КПК можливі нерегулярні кровотечі (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших кількох місяців. Зважаючи на це, оцінку будь-яких нерегулярних кровотеч можна проводити лише після періоду адаптації організму до препарату.

  Якщо нерегулярні кровотечі зберігаються після періоду адаптації або з’являються після періоду регулярних кровотеч, слід розглянути негормональні причини кровотеч та провести відповідні діагностичні заходи, включаючи обстеження, з метою виключення наявності пухлин або вагітності. До діагностичних заходів можна включити кюретаж.

  У деяких жінок може не настати кровотеча відміни під час перерви у застосуванні препарату. У разі застосування КПК відповідно до рекомендацій, вказаних у розділі «Спосіб застосування та дози», вагітність малоймовірна. Проте якщо застосування КПК відбувалося нерегулярно перед першою відсутньою кровотечею відміни або якщо дві кровотечі відміни відсутні, перед продовженням застосування КПК необхідно виключити вагітність.

   

  Застосування в період вагітності або годування груддю. 

  Препарат протипоказаний у період вагітності. 

  У разі настання вагітності застосування препарату необхідно припинити негайно. 

  Результати епідеміологічних досліджень не вказують на підвищення ризику вроджених вад у дітей, матері яких приймали пероральні контрацептиви до вагітності, як і на можливість тератогенної дії при ненавмисному прийомі пероральних контрацептивів на ранніх термінах вагітності. 

  У дослідженнях на тваринах було виявлено побічні ефекти під час вагітності та у період годування груддю. З огляду на ці дані, одержані у дослідженнях на тваринах, не можна виключати побічних ефектів, спричинених дією активних сполук. Але загальний досвід застосування КПК під час вагітності не надав доказів фактичної побічної дії у людини.

  Підвищений ризик виникнення ВТЕ у післяпологовий період слід брати до уваги при відновленні прийому препарату Деновель 30 (див. розділи «Спосіб застосування та дози» та «Особливості застосування»). 

  КПК можуть впливати на лактацію, оскільки вони можуть зменшувати кількість та змінювати склад грудного молока. Під час застосування КПК невеликі кількості протизаплідних стероїдів та/або їх метаболітів можуть виділятися з молоком. Ці кількості можуть впливати на дитину. Тому препарат Деновель 30 не рекомендується застосовувати до повного закінчення періоду годування груддю. 

   

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. 

  Дослідження впливу препарату на здатність концентруватися при управлінні транспортними засобами та експлуатації машин і механізмів не проводилися. У осіб, які приймають КПК, впливу КПК на здатність концентруватися при управлінні транспортними засобами та експлуатації машин і механізмів не помічено.

   

  Спосіб застосування та дози. 

  Для перорального застосування.

  Дозування

  Як приймати препарат Деновель 30

  Приймати 1 таблетку на добу протягом 21 дня поспіль приблизно в один і той же час, запиваючи при необхідності невеликою кількістю рідини, у порядку, визначеному на блістері. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення семиденної перерви у прийомі препарату, протягом якої має відбуватися кровотеча відміни. Як правило, кровотеча відміни розпочинається на 2–3-й день після застосування останньої таблетки і може не закінчитися до початку застосу

  Деновель 30 №21 таблетки Все формы препарата

  Отзывы и вопросы

  Отзывы:
  • Вероника 10.04.2020 Принимаю почти полгода, все хорошо! Прошла боль в критические дни,нет кровотечений! Я уверенно себя чувствую. Спасибо врачу за рекомендацию
  • Ирина 10.04.2020 Деновель мені призначила мій гінеколог для лікування ендометріозу. Після двох місяців прийому мої скарги на сильноболючі і обільні місячні значно зменшились. Відмітила покращення стану шкіри обличчя. Препарат доступний по ціні, німецької якості.  Переносимість препарату добра. Додатково це ще і метод контрацепції. Дуже зручно. Добре що в наших аптеках є такий доступний препарат.
  • Юрій 08.11.2017 Прекрасно, дуже гарна ціна!!
  Оставить отзыв
  Как Вы оцениваете этот товар
  Вопросы:
  Задать вопрос

  Деновель 30 №21 таблетки Видеообзор

  Основные физико-химические свойства:

  Деновель 30 №21 таблетки Характеристики

  Сертификаты

  Если Вам необходим сертификат качества*, обязательно укажите это при оформлении заказа в корзине (поставьте отметку "Добавить к товарам сертификат") или озвучьте данное требование оператору, принимающему заказ.

  • *или заключение о качестве ввезенных в Украину лекарственных средств иностранного производства, заключение о соответствии требованиям государственным и международным стандартам медицинских иммунобиологических препаратов или сведений о государственной регистрации лекарственного средства. Виды документов о качестве могут отличаться в зависимости от приобретаемого Вами товара.
  Аналоги