0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати для зниження холестерину

Знайдено 234 товари
Грінчак Анна ВолодимирівнаРедакціяАнна Грінчак
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще60 товарів

«Підвищено холестерин»: що це означає?

Холестерин — це органічна речовина, що належить до класу ліпідів (жирів). Холестерин знаходиться в деяких продуктах, а також печінкою природним шляхом.

Холестерин виконує такі функції в організмі людини:

 • участь у створенні клітинних мембран;
 • утворення певних гормонів та вітаміну D.

Щоб допомогти транспортувати холестерин, печінка виробляє ліпопротеїни. Ліпопротеїни — це частинки, що складаються з жиру та білка. Вони переносять холестерин та тригліцериди через кровотік.

Є два основних типи холестерину: добрий і поганий.

Ліпопротеїни високої щільності або ЛПВЩ називають «хорошим» холестерином. Це тому, що він позбавляє вашу кров від поганого холестерину. Він забирає непотрібний холестерин у печінку. Печінка розщеплює його, щоб він міг вийти з організму.

Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНГ) — "поганий" холестерин. При його надлишку, він здатний накопичуватися всередині стінок кровоносних судин. Це накопичення також відоме як холестеринова бляшка. Даний наліт може звузити просвіт артерії, обмежити потік крові та збільшити ризик утворення тромбів. Якщо згусток крові блокує артерію у серці чи головному мозку, це може спровокувати серцевий напад чи інсульт.

Тригліцериди. Наша кров також містить жир, який називають тригліцеридами. Він зберігається у жирових клітинах організму. Надмірна вага, вживання великої кількості жирної та солодкої їжі або вживання занадто великої кількості алкоголю можуть підвищити ймовірність високого рівня тригліцеридів. Тригліцериди також можуть сприяти звуженню стінок артерій, збільшуючи ризик. Ви можете побачити це в результатах вимірювання холестерину, і ваш лікар зможе сказати вам, якщо він занадто високий.

Якщо ваша кров містить надто багато холестерину ЛПНЩ, у вас може бути діагностований високий рівень холестерину.

Причини захворювання: від чого може бути підвищений холестерин?

Будь-яка людина може мати високі показники холестерину, і це може бути спровоковано безліччю різних причин. Деякі речі ви можете контролювати, наприклад, звички способу життя, інші — ні.

До факторів, які здатні негативно вплинути на рівні холестерину, належать:

 1. Поганий раціон. Харчування з дуже великою кількістю насичених жирів або трансжирів може призвести до хворого рівня холестерину. Насичені жири є у жирних шматках м'яса та жирних молочних продуктах. Трансжири часто зустрічаються в покупних закусках або ласощах.
 2. Зайва вага. Підвищений індекс маси тіла наражає вас на ризик високого рівня холестерину.
 3. Недостатня фізична активність.
 4. Куріння сигарет може зменшити показники "хорошого" холестерину.
 5. Надмірне вживання алкоголю може підвищити рівень загального холестерину.
 6. Вік. Навіть маленькі діти можуть мати патологічні рівні холестерину, але набагато частіше це зустрічається у людей старше 40 років.
 7. Інші хворобливі стани, такі як діабет та гіпотиреоз, також можуть збільшити ризик розвитку високого рівня холестерину та пов'язаних із ним ускладнень.

Ваша генетика також може вплинути на ваші шанси підвищення рівня холестерину. Гени передаються від батьків дітей. Певні гени інструктують ваше тіло про те, як переробляти холестерин та жири. Якщо у ваших батьків високий рівень холестерину, ви також можете наражатися на більший ризик захворіти на нього.

Вкрай рідко причиною виникнення підвищеного рівня холестерину є сімейна гіперхолестеринемія. Дане генетичне захворювання не дозволяє вашому організму виводити ЛПНГ. Це може спричинити високий рівень холестерину навіть у тих, хто веде здоровий спосіб життя. Згідно з даними Національного інституту дослідження геному людини, у більшості дорослих із цим захворюванням рівень загального холестерину перевищує 300 міліграмів на децилітр, а рівень ЛПНГ перевищує 200 міліграмів на децилітр.

Чим небезпечний підвищений вміст холестерину в крові?

Високий рівень холестерину може спричинити небезпечне накопичення холестерину та інших відкладень на стінках артерій (атеросклероз). Зрештою, ці відкладення розростаються, ускладнюючи проходження достатньої кількості крові за артеріями. Ці відкладення (бляшки) можуть зменшити кровотік по артеріях, що може спричинити такі ускладнення, як:

 1. Грудний біль. Якщо уражені артерії, які постачають ваше серце кров'ю (коронарні артерії), у вас може бути біль у грудях (стенокардія) та інші симптоми ішемічної хвороби серця.
 2. Гіпертонія — високий кров'яний тиск.
 3. Захворювання периферичних судин.
 4. Інфаркт. Якщо бляшки розриваються, у місці розриву бляшки може утворитися потік крові, який блокує кровообіг або виривається назовні і закупорює артерію нижче за течією. Якщо приплив крові до частини серця зупиниться, у вас станеться серцевий напад.
 5. Інсульт. Подібно до серцевого нападу, інсульт виникає, коли згусток крові блокує приплив крові до частини вашого мозку.
 6. Хронічне захворювання нирок.
 7. Високий рівень холестерину також може викликати дисбаланс жовчі, підвищуючи ризик утворення жовчного каміння.

Симптоми при підвищеному холестерині

Найчастіше високий рівень холестерину — це «тихий» стан. Зазвичай це не викликає жодних симптомів. Багато людей навіть не усвідомлюють, що вони мають високий рівень холестерину, поки не розвинуться серйозні ускладнення, такі як серцевий напад або інсульт.

Ось чому такий важливий регулярний скринінг холестерину. За даними Національного інституту серця, легенів та крові, перший скринінг холестерину повинен проводитись у віці від 9 до 11 років, а потім повторюватися кожні п'ять років після цього. Ваш лікар може запропонувати більш часті аналізи, якщо у вас є сімейна історія з високим рівнем холестерину, серцевими захворюваннями або іншими факторами ризику, такими як діабет або високий кров'яний тиск.

Також рекомендується проходити скринінги холестерину кожні два роки для чоловіків віком від 45 до 65 років і для жінок віком від 55 до 65. Люди старше 65 років повинні проходити тести холестерину щорічно.

Є 2 способи пройти тест на холестерин:

Розгорнутий аналіз крові

Зазвичай беруть кров із вени на руці за допомогою голки. Його відправляють до лабораторії, щоб перевірити рівень холестерину. Результат має з'явитися за кілька днів. Вас можуть попросити нічого не їсти за 12 годин до тесту. Але це не завжди потрібне.

Тест-смужки

Тест можна провести, уколовши палець. На смужку паперу наноситься крапля крові. Це поміщають в апарат, який перевіряє ваш холестерин за кілька хвилин. Холестерин у крові вимірюється в одиницях, які називаються мілімолями на літр крові, які часто скорочуються до ммоль/л.

Гіперліпідемія — підвищений рівень ліпідів крові діагностується при показаннях холестерину понад 5,0 ммоль/л.

Гіперхолестеринемія — при рівні загального холестерину понад 5 ммоль/л.

Оптимальний цільовий рівень загального холестерину для людей із груп високого ризику нижче 4 ммоль/л.

Лікування при підвищеному холестерину: що приймати?

Зміни способу життя, такі як фізичні вправи та здорове харчування, є першою лінією захисту від високого холестерину. Але якщо ви зробили ці важливі зміни в способі життя, а рівень холестерину залишається високим, ваш лікар може порадити ліки.

Підбір лікарських препаратів або комплексного лікування залежить від різних факторів, включаючи особисті фактори ризику, вік, стан вашого здоров'я та можливі побічні ефекти ліків.

 1. Статини (Аторвастатин, Флувастатин, Ловастатин, Пітавастатин, Правастатин, Розувастатин та Симвастатин). Статини блокують речовину, необхідну печінці для вироблення холестерину. Це змушує печінку видаляти холестерин із крові.
 2. Інгібітори абсорбції холестерину. Тонка кишка поглинає холестерин з вашого раціону та потрапляє у кровотік. Ліки Езетиміб допомагають знизити рівень холестерину в крові, обмежуючи всмоктування холестерину з їжею. Езетиміб можна використовувати із статинами.
 3. Бемпедоїва кислота. Цей новий препарат діє так само, як статини, але з меншою ймовірністю спричиняє м'язовий біль. Додавання бемпедоївої кислоти до максимальної дози статинів може значно знизити рівень ЛПНГ. Також доступні комбіновані таблетки, що містять Бемпедоевую кислоту та Езетимиб.
 4. Препарати, що зв'язують жовчні кислоти. Ваша печінка використовує холестерин для жовчних кислот — речовин, необхідних для травлення. Ліки Холестирамін, Колесевелам та Колестипол опосередковано знижують рівень холестерину шляхом зв'язування з жовчними кислотами. Це спонукає вашу печінку використовувати надлишок холестерину для виробництва більшої кількості жовчних кислот, що знижує рівень холестерину в крові.
 5. Інгібітори PCSK9. Ці медикаменти можуть допомогти печінці поглинути більше холестерину ЛПНГ, що знижує кількість холестерину, що циркулює у крові. Алірокумаб та Еволокумаб можуть використовуватися для людей з генетичним захворюванням, що викликає дуже високий рівень ЛПНГ, або для людей з ішемічною хворобою серця в анамнезі, які мають непереносимість статинів або інших ліків від холестерину. Їх вводять під шкіру кожні кілька тижнів.

Якщо у вас також високий рівень тригліцеридів, лікар може призначити:

 1. Фібрати. Ліки Фенофібрат та Гемфіброзил, які знижують вироблення вашою печінкою холестерину ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ) та прискорюють виведення тригліцеридів з крові. Холестерин ЛПДНЩ містить в основному тригліцериди. Використання фібратів зі статинами може збільшити ризик побічних ефектів статинів.
 2. Ніацин. Ніацин обмежує здатність вашої печінки виробляти холестерин ЛПНГ та ЛПДНЩ. Але ніацин не дає додаткових переваг, порівняно зі статинами. Ніацин також пов'язаний із пошкодженням печінки та інсультами, тому більшість лікарів тепер рекомендують його лише людям, які не можуть приймати статини.
 3. Добавки жирних кислот омега-3. Добавки омега-3 жирних кислот можуть допомогти знизити рівень тригліцеридів. Якщо ви вирішите приймати добавки без рецепта, проконсультуйтеся з лікарем. Добавки жирних кислот омега-3 можуть вплинути на інші ліки, які ви приймаєте.

Якщо ви вже приймаєте ліки, перераховані нижче зміни образу можуть поліпшити їх ефект зниження рівня холестерину.

Вправи. Робіть вправи більшу частину днів тижня та збільшуйте фізичну активність. Помірна фізична активність може допомогти підвищити рівень холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПЗЩ), «хорошого» холестерину. З дозволу лікаря займайтеся фізичними вправами не менше 30 хвилин п'ять разів на тиждень або енергійно займайтеся аеробікою по 20 хвилин тричі на тиждень.

Киньте курити. Відмова від куріння покращує рівень холестерину ЛПВЩ. Переваги виявляються швидко:
протягом 20 хвилин після припинення куріння ваш артеріальний тиск та частота серцевих скорочень відновлюються після сплеску, спричиненого сигаретою;

 • протягом трьох місяців після відмови ваш кровообіг та функція легень починають покращуватися;
 • протягом року після відмови від куріння ваш ризик серцевих захворювань вдвічі менший, ніж у курця.

Вживайте алкоголь лише у помірних кількостях. Якщо ви вживаєте алкоголь, робіть це рівномірно. Для здорових дорослих це означає до одного напою на день для жінок різного віку та чоловіків старше 65 років і до двох напоїв на день для чоловіків у віці 65 років та молодших.

Дієта при підвищеному холестерину: як харчуватися?

Декілька змін у раціоні можуть знизити рівень холестерину та покращити здоров'я серця:

 1. Зменште кількість насичених жирів. Насичені жири, що знаходяться переважно в червоному м'ясі та жирних молочних продуктах, збільшують загальний рівень холестерину. Зниження вживання насичених жирів сприяє зниженню холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНГ) — «поганого» холестерину.
 2. Обмежте трансжири, оскільки вони збільшують загальний рівень холестерину. Трансжири, які іноді вказуються на етикетках продуктів як «частково гідрогенізована рослинна олія», часто перебувають у маргаринах та покупних солодощах.
 3. Вживайте продукти з великим вмістом жирних кислот омега-3. Жирні кислоти омега-3 не впливають на показники холестерину ЛПНЩ. Але вони мають великий спектр корисних властивостей для зміцнення серця, у тому числі зменшення артеріального тиску. Продукти з жирними кислотами омега-3 включають рибу, волоські горіхи та насіння льону.
 4. Збільште споживання розчинної клітковини, оскільки вона знижує всмоктування холестерину в кровотік. Розчинна клітковина знаходиться в таких продуктах, як вівсянка, боби, брюссельська капуста, яблука та груші.
 5. Додайте сироватковий протеїн. Сироватковий протеїн, що знаходиться в молочних продуктах, має багато користі для здоров'я. Дослідження показали, що сироватковий протеїн у вигляді добавки знижує як холестерин ЛПНГ, так і загальний холестерин, а також артеріальний тиск.

До якого лікаря звернутися за підвищених показників холестерину?

Вибір медичного фахівця буде залежати від таких факторів, як рівень вашого холестерину, його причини та інші індивідуальні показання, які у вас є.

Терапевт може обговорити з вами зміни способу життя, наприклад, про здоровіше харчування та підвищення активності. Він також може поговорити про ліки, які можуть зменшити ваш рівень. Залежно від вашого індивідуального випадку він також може порадити вам звернутися до більш вузькоспрямованого фахівця, щоб допомогти впоратися з вашим станом.

Ліпідолог вивчає жирні речовини, такі як холестерин, в крові і знаходить способи керувати та лікувати пов'язані з ними стани. Ліпідолог може працювати з вашим терапевтом, щоб розробити план лікування, який може включати зміни в харчуванні, вправи та ліки.

Ендокринолог спеціалізується на гормонах, які циркулюють у вашому тілі в кровотоку. У деяких людей високий рівень холестерину може бути пов'язаний із гормональними порушеннями, у тому числі:

 • діабет;
 • гіпотиреоз;
 • синдром полікістозних яєчників;
 • метаболічний синдром;
 • синдром Кушінга.

У цьому випадку ендокринолог може призначити ліки, які можуть допомогти з гормональними проблемами та знизити рівень холестерину.

Кардіолог. Згодом високий рівень поганого холестерину може призвести до стану, званого атеросклерозом. Якщо ваш терапевт виявить ознаки атеросклерозу, він порадить вам звернутися до кардіолога. Кардіолог може провести тести, щоб побачити, чи є у вас бляшки, і разом з іншими вашими лікарями скласти план лікування.

 

Джерела

High cholesterol / MayoClinic

Medicines for high cholesterol / NHS

Everything You Need to Know About High Cholesterol / Healthline

High cholesterol / NHS

What should my cholesterol level be at my age? / MedicalNewsToday

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати для зниження холестерину

Препарати для зниження холестеринуЦіна
Ромазик таблетки по 10 мг, 30 шт.
216,1грн
Превентор таблетки по 10 мг, 90 шт.
489,8грн
Валарокс таблетки по 10 мг/80 мг, 30 шт.
228,7грн
Розувастатин-Дарниця таблетки по 10 мг, 30 шт.
120,8грн
Валарокс таблетки по 10 мг/160 мг, 30 шт.
249грн