0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Контрастні речовини

Знайдено 37 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

З кожним роком постійно збільшується кількість рентгенологічних досліджень, при яких застосовуються контрастні (фарбувальні речовини). Вони необхідні для поліпшення візуалізації внутрішніх органів і анатомічних структур під час проведення променевих методів діагностики. Це може бути рентгенографія, рентгенівська комп'ютерна томографія.

Рентгеноконтрастні препарати

Звичайна рентгеноскопія дозволяє чітко диференціювати кістки, легені тіла, в тому числі металеві і сторонні, звапніння. Наявність в кістках фосфорнокислого вапна дозволяє кістковим тканинам поглинати рентгенівські промені з більшою силою, ніж це можуть робити прилеглі м'які тканини. Завдяки цьому на плівці виходить природний контрастний малюнок. У легких ж, навпаки, міститься повітря, тому вони слабкіше поглинають промені, що теж відображається на плівці.

Однак кровоносні судини, м'язи, шлунково-кишкового тракту, практично всі внутрішні органи майже однаково поглинають рентгенівські промені. В результаті, дослідження, наприклад, урографія або МРТ нирок, не дозволяє отримати структуровану картину. Інформативного знімка допоможе домогтися використання контрастних речовин, що змінюють ступінь поглинання рентгенівського випромінювання.

Всі контрастні речовини можна розділити на види:

  1. Негативні — володіють меншим поглинанням, на відміну від навколишніх тканин організму.
  2. Позитивні — поглинають рентгенівські випромінювання в більшій мірі.

До першої групи належать гази: повітря, вуглекислий газ, кисень, закис азоту. Досліджуваний орган видається більш щільним на тлі цих газів.

До другої групи належать:

  • масляні або водорозчинні йодовмісні речовини. Йод містять такі препарати, як Діатризоат, Іоксаглат і т. д.;
  • сульфат барію;
  • інші високоатомні з'єднання;
  • катетери та зонди, добре поглинають рентгенівські випромінювання.

Контрастні речовини вводяться внутрішньовенно. Існують певні протипоказання і побічні ефекти. Тому багато засобів можуть бути заборонені дитині, вагітним жінкам, в період лактації. Діагностику доведеться провести в інший спосіб, або зовсім відкласти. Може також бути виявлена ​​індивідуальна непереносимість контрастних речовин. Серед обмежень також алергія, сильна бронхіальна астма, цукровий діабет в критичній стадії, ниркова недостатність, гіпертонія, погане самопочуття пацієнта. Лікар повинен провести перевірку на переносимість перед використанням будь-якої контрастної речовини.

Ціни на Контрастні речовини

Контрастні речовиниЦіна
Тразограф розчин для ін'єкцій 76%, 20 мл в ампулах, 5 шт.
773,6грн
Ультравіст розчин для інфузій 370 мг/мл, 100 мл
651,6грн
Барію сульфат порошок для рентгеноскопії, 80 г
93,2грн
Юніпак розчин для ін'єкцій, 350 мг/мл, 100 мл
700,1грн
Томогексол розчин для ін'єкцій по 300 мг йоду/мл, 100 мл
716,8грн