М'язовий біль або міалгія — це поширений патологічний стан, основним проявом якого є хворобливість або дискомфорт у м'язі пульсуючого або ламаючого характеру.
Міалгія може бути при русі або в стані спокою. Також м'язовий біль може зачіпати зв'язки, сухожилля і м'які тканини. Залежно від причини міалгії її локалізація може бути різна, зачіпаючи при цьому як певні ділянки тіла, так і практично весь м'язовий апарат, варіюючи від легкої до болісної.
За локалізацією м'язовий біль можна класифікувати на місцевий і системний, оскільки саме за місцем розташування больового процесу часто можна визначити причину виникнення.
У цьому випадку біль зазвичай зачіпає лише кілька м'язів або невелику частину тіла.
Загальні причини м'язового болю включають:
М'язовий біль або міалгія, головним чином, класифікується на три основні види — фіброміалгію, міозит і крепатуру. Цей поділ є особливо необхідним, оскільки кожен вид м'язового болю вимагає індивідуального підходу до лікування або усунення.
Фіброміалгія — це захворювання, при якому виникають болі в м'язах, сухожиллях, зв'язках і кістках — практично у всьому тілі або відразу в декількох відділах тулуба. Найчастіша локалізація болю при фіброміалгії зосереджується в таких ділянках тіла:
Крім болю, фіброміалгія також може виражатися в таких проявах:
У більшості пацієнтів фіброміалгія розвивається у віці від 30 до 55 років. Часто вона проявляється у жінок, проте чоловіки і діти також схильні до цього захворювання.
У багатьох людей з фіброміалгією спостерігаються й інші симптоми, такі як:
Частими причинами фіброміалгії вважаються:
Одна з теорій причин розвитку фіброміалгії говорить про те, що дане захворювання розвивається в тих випадках, коли знижується різко больовий і психологічний поріг.
Діагностика фіброміалгії. Значущим недоліком в діагностиці фіброміалгії є той факт, що будь-яких лабораторних або інструментальних методів дослідження даного захворювання немає. Діагноз ставиться на підставі кількох болючих вогнищ в різних частинах тіла.
Міозит — це запалення скелетної мускулатури. Він може проявлятися як запалення певного м'яза, тобто, локальна форма, так і в дифузному вигляді, що означає залучення декількох.
За даними статистики міозитом страждає 50-70% жителів мегаполісів (великих міст), які ведуть малорухливий спосіб життя. Найбільш поширена форма — це шийний міозит, що становить більш ніж половина від загального числа випадків. Друге місце займає міозит поперекового відділу.
Діагностика міозита. Для того що б точно поставити діагноз і зрозуміти, через що сталося дане захворювання, необхідно звернутися до лікаря, який після ваших скарг і огляду призначить спектр обстежень. Перш за все для виявлення міозита призначають загальний аналіз крові, щоб подивитися, чи є запалення в організмі. Далі обстеження поділяються залежно від причини виникнення, наприклад:
Це відчуття болю і ломоти після тренування або іншої фізичної діяльності. Найчастіше крепатура зустрічається у спортсменів-початківців, чий організм до кінця не адаптувався до фізичних навантажень.
Даний стан є абсолютно нормальною реакцією організму на стрес і не повинна викликати занепокоєння.
Зменшити хворобливі відчуття при крепатурі можуть наступні методи:
Крепатура рідко вимагає уваги лікаря, однак якщо біль і дискомфорт настільки нестерпні, що заважають в повсякденній діяльності, можна звернутися до фахівця.
В першу чергу при м'язовому болю необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або терапевта для того що б він на підставі скарг і симптомів зміг призначити відповідне діагностику або лікування.
Для подальшого визначення причини захворювання ваш лікар може направити вас до спеціаліста більш вузького профілю — травматолога-ортопеда або хірурга.
Залежно від виду і причини м'язового болю, застосовують різні лікарські препарати для її зняття. Оскільки біль у м'язах, часто, є симптомом, для її усунення використовують відповідні медикаменти.
Advances in Delayed Onset Muscle Soreness (DOMS) Management: Part I: Pathogenesis and Diagnosis / PubMed (англ.)
Advances in Delayed Onset Muscle Soreness (DOMS) Management - Part II: Treatment and Prevention / PubMed (англ.)
Vibration therapy in the treatment of delayed muscle soreness (DOMS) / PubMed (англ.)
Muscle aches / Drugs.com (англ.)
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Знеболюючі препарати від м'язового болю | Ціна |
---|---|
Апізартрон мазь від болів у суглобах та м'язах, 20 г | 187,2грн |
Діклосан гель 40 г Лубнифарм | 46,4грн |
Олфен-100 СР Депокапс капсули по 100 мг, 20 шт. | 486,9грн |
Олфен-50 Лактаб таблетки по 50 мг, 20 шт. | 538,6грн |
Депіофен розчин для ін'єкцій по 2 мл в ампулах, 50 мг/2 мл, 5 шт. | 275,9грн |