0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати від алергії на пил

Знайдено 42 товари
Грінчак Анна ВолодимирівнаРедакціяАнна Грінчак
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

Що таке алергія на пил?

Зазвичай ваша імунна система виробляє антитіла для захисту від небажаних загарбників, таких як патогени. Але коли справа доходить до алергії, ваше тіло виробляє антитіла у відповідь на щось, що найчастіше нешкідливе, — в даному випадку на пил.

Алергія на пил — досить поширене явище. Побутовий пил складається з безлічі елементів, включаючи:

 • спори цвілі;
 • шерсть, слину, сечу домашніх тварин;
 • квітковий пилок;
 • частинки омертвілої шкіри;
 • волокна килима.

Однак найбільш часто алергія на пил викликається пиловим кліщем (точніше, білком в їх фекаліях). Ці крихітні шкідники споживають лусочки людської шкіри і мешкають на постільній білизні, матрацах, килимах, м'яких меблів і шторах. Кожен пиловий кліщ може створювати відходи в 200 разів більше своєї ваги, що може викликати симптоми алергії у сприйнятливих людей. Ці комахи можуть вижити в будь-якому кліматі і на більшості висот. Вони добре себе почувають в теплому середовищі, вважаючи за краще температуру 21 ° C і відносну вологість 70%.

Ознаки алергії на пил

Ознаки алергії на пил досить прості, і можуть різнитися від слабких до важких. Вони можуть включати наступне:

 • нежить;
 • свербіж в носі, роті або горлі;
 • сльозотеча або почервоніння очей;
 • першіння у горлі;
 • кашель або задишка;
 • опухла синюшна шкіра під очима;
 • проблеми зі сном;
 • біль у грудях;
 • утруднене дихання.

Якщо пилові кліщі викликають у вас алергію на пил, то ви можете помітити симптоми більш часто в нічний час і вранці після проведення часу поруч з подушкою, постільною білизною та матрацом.

Ознаки алергії можуть з'являтися протягом усього року, оскільки ви постійно піддаєтеся впливу, або ви можете помітити більше симптомів взимку, коли проводите більше часу в приміщенні.

Ефективні препарати для лікування алергії на пил

Кращий варіант лікування — обмежити контакт з пилом. Медикаментозне лікування полягає в прийманні таких препаратів:

 1. Антигістамінні препарати знижують вироблення вашим організмом гістаміну — хімічної речовини, що провокує чхання, свербіж, нежить і інші ознаки алергії.
 2. Протинабрякові засоби полегшують дихання, зменшуючи набряклі тканини носових ходів.
 3. Назальний спрей з кортикостероїдами може зменшити запалення і зменшити симптоми алергії.
 4. Модифікатори лейкотрієнів — це ліки, що відпускаються за рецептом, які забезпечують полегшення, зупиняючи дію певних хімічних речовин в імунній системі.

Чим промивати ніс при алергії на пил?

Промивання носових пазух практикувалося ще в стародавній Індії. І сучасні наукові роботи показують, що це дійсно безпечно і ефективно, якщо проведено правильно.

При зрошенні носа, використовуються дві звичайні складові: підсолена вода і спеціально розроблену посудину (неті-горщик) або іригатор для носа, який подає потік розчину в носові порожнини через одну ніздрю і виводиться назовні.

Спочатку може бути неприємно, проте це добре допомагає змити слиз, бактерії та алергени, такі як пил і пилок. Це означає, що знизиться потреба у використанні великої кількості препаратів від алергічної реакції.

Для проведення промивання носа необхідно дотримуватися наступних вказівок:

 1. Наповніть ємність 100-250 мл свіжого розчину.
 2. Схилившись над раковиною, нахиліть голову набік, так, щоб лоб і підборіддя були на рівні один одного, щоб вода не потрапила в рот.
 3. Вставте насадку ємності в верхню ніздрю і дайте воді стекти через нижню ніздрю. При цьому дихайте через рот, а не через ніс!
 4. Очистіть ніздрі.
 5. Поміняйте бік, введіть розчин в іншу ніздрю.
 6. Викиньте залишки розчину і ретельно очистіть зрошувальний пристрій.

Для приготування розчину використовуйте морську сіль, оскільки звичайна кухонна сіль містить різні добавки (кремнезем, фероцианід, йод або фтор). Ці всі добавки дратують слизову оболонку носа.

Використовуйте тільки дистильовану, стерильну або кип'ячену воду.

Також на фармацевтичному ринку представлений широкий асортимент вже готових наборів для промивання носа з галітом, калієм, магнієм, і содою в складі.

Як назавжди позбутися від алергії на пил?

Багато людей з алергією на пил не отримують повного позбавлення від симптомів за допомогою ліків. Це означає, що вони можуть розглянути можливість імунотерапії (уколи від алергії). Імунотерапія — це довгострокове лікування, яке може допомогти запобігти або зменшити тяжкість алергічних реакцій. Він може зменшити тривалість алергічних захворювань шляхом зміни імунної відповіді вашого організму на алергени.

Уколи від алергії — підшкірна імунотерапія (SCIT) — це ефективне лікування, яке існує вже понад 100 років. SCIT — це серія уколів, що містять все більшу кількість алергену. Ін'єкція алергену вводиться в підшкірний жир приблизно раз в тиждень на початковому етапі лікування. Багато пацієнтів повністю позбавляються від алергії після приймання SCIP протягом одного-трьох років. Багато лікарів будуть продовжувати SCIT протягом п'яти й більше років. SCIT може забезпечити тривале полегшення симптомів. Багато людей відчувають поліпшення протягом як мінімум кількох років після припинення щеплень.

Сублінгвальна (під язик) імунотерапія (SLIT) — це спосіб лікування алергії на пилових кліщів без ін'єкцій. Пацієнти кладуть під язик невеликі дози алергену. Такий вплив покращує переносимість пилових кліщів і зменшує симптоми. Таблетки SLIT, які лікують алергію на пилових кліщів, були схвалені FDA в 2017 році. Поговоріть зі своїм алергологом, якщо ви хочете дізнатися більше про SLIT.

Обидва види алергенспецифічної імунотерапії (SCIT і SLIT) є ефективними методами лікування. Багато досліджень показали, що вони можуть полегшити симптоми алергії та зменшити потребу в ліках. Ці методи лікування можуть призвести до зменшення чхання, закладеності носа, свербіння і сльозотечі протягом першого року життя. Але зазвичай проходить не менше двох-трьох років, перш ніж лікування досягає свого повного ефекту.

Однак немає ніякої гарантії, що це лікування подіє. У деяких людей це не полегшує симптоми. Іноді після закінчення лікування симптоми знову погіршуються.

Близько половини людей, які проходять це лікування, відчувають легкі побічні ефекти. Цього слід було очікувати, коли людині дають речовину, на яку у нього зазвичай алергія. При виникненні серйозних побічних ознак дозу знову знижують.

Дослідження показують, що ін'єкції можуть полегшити симптоми кілька дієвіше, аніж ліки, поміщені під язик у вигляді таблеток або крапель. Але оскільки підходи до лікування, однаково ефективні в довгостроковій перспективі, рішення про лікування може бути засноване на особистих уподобаннях.

Звернення за лікуванням до алерголога і приймання ліків можуть допомогти контролювати симптоми алергії, але ви також можете внести зміни вдома, щоб в першу чергу зменшити вплив пилу на ваш стан.

На відміну від зовнішніх алергенів, таких як пилок, ви можете тримати пилових кліщів під контролем за допомогою досить простих правил. Використовуйте кондиціонер з повітряним фільтром для твердих частинок (HEPA). Також рекомендовано застосовувати осушувач повітря, щоб підтримувати відносну вологість у вашому будинку від 30 до 50 відсотків.

Щоб захистити себе від алергії на пил, регулярно прибирайте в будинку. Протирайте меблі вологою тканиною або миючим спреєм не рідше одного разу в тиждень. Це допомагає мінімізувати кількість пилу і запобігає її скупченню.

Спробуйте використовувати фільтр HEPA або подвійний мішок на своєму пилососі, щоб утримувати алергени. Людина з важкою алергією на пилових кліщів повинна доручити це завдання комусь іншому.

Крім того, регулярно періть килимки та штори два рази в рік. По можливості замініть килимове покриття деревом, плиткою або лінолеумом.

Прибирання особливо важливо в спальні. Періть всю постільну білизну (простирадла, наволочки, ковдри і покривала) в гарячій воді не рідше одного разу в тиждень. Сушіть речі в гарячій сушарці або на природному сонячному світлі в літні місяці.

Купуйте тільки м'які іграшки, які можна мити й часто періть їх. Тримайте м'які іграшки якомога далі від ліжка.

На цьому боротьба з пилом не закінчується. У кожній кімнаті ви можете звести до мінімуму дрібнички та безлад, який може збирати пил. Пам'ятайте, що найкраща профілактика алергії на пил — це чистота.

Що робити, якщо у вас сильна алергія на пил?

У важких випадках алергії на пил стан може бути хронічним, що призводить до постійного чхання, кашлю, закладеності носа, загострення екземи або серйозного приступу астми.

При розвитку астми, ви можете відчувати такі симптоми:

 • утруднене дихання;
 • утруднення в грудях або біль;
 • чутний свист або хрип при видиху;
 • проблеми зі сном, викликані задишкою, кашлем або хрипом.

Якщо ваші ознаки серйозні, наприклад, сильна закладеність в носі, хрипи або проблеми зі сном, зверніться до лікаря. Якщо хрипи або задишка швидко погіршуються, зверніться до швидкої допомоги. Найчастіше лікування людини з важкою алергічною реакцією включає ін'єкцію адреналіну.

Чи можна померти від алергії на пил?

Згідно з інформацією з Міжнародного журналу правової медицини за 2003 рік, 47-річний фермер був знайдений мертвим у своїй ванній близько опівночі. У лікарняних записах йдеться, що у нього раніше була діагностована алергія на кліщів домашнього пилу. У нього також були нечасті епізоди симптомів з боку дихальних шляхів, нудота, гіпотонія і діарея, зазвичай після відходу до сну.

Первісний судово-медичний розтин не зміг встановити причину смерті. Однак аналіз крові показав істотно підвищений рівень триптази тучних клітин, що вказує на анафілаксію.

Високі рівні алергенів кліщів були виявлені в пилу, отриманої з матраца пацієнта. Результати імунологічних тестів підтверджують припущення, що він помер від анафілактичного шоку. Обставини і історія попередніх нападів пацієнта після відходу до сну вказують на те, що контакт з  алергенами пилових кліщів в ліжку стало причиною його смерті.

Діагностика захворювання: як зрозуміти чи є алергія на пил?

Кращий спосіб визначити, чи викликана ваша алергія на пил пиловими кліщами або іншим алергеном, — це звернутися за консультацією до лікаря. Крім питань про ваші симптоми та будинок, лікар може оглянути слизову оболонку носа за допомогою приладу з підсвічуванням. Якщо ваші носові ходи бліді, блакитні або опухлі, це ознака того, що ви страждаєте на алергію, що передається по повітрю. Ваш лікар може направити вас до алерголога для подальшого проведення діагностичних тестів, щоб звузити причину.

Шкірний тест

Найпоширеніший тип тесту — це шкірний укол. Під час шкірної проби алерголог проколює ваше передпліччя або спину невеликою кількістю очищених екстрактів алергену, а потім протягом 15 хвилин оглядає вашу шкіру, щоб побачити, чи з'являється свербляча червона шишка. Якщо на вашій шкірі з'явилися висипи, значить, ви відреагували на алерген.

Аналіз крові

У деяких випадках замість шкірної проби використовується аналіз крові, якщо у вас є необхідність застосовувати лікарські препарати, що можуть вплинути на показання шкірної проби. Таким методом перевіряється лише наявність антитіл до алергенів, тому результати можуть бути не настільки точними.

Як позбутися від алергії на пил народними засобами?

Яблучний оцет має антимікробні властивості, які діють як антигістамінний препарат. Змішайте 1 склянку теплої води, 2-3 столові ложки яблучного оцту й 1 столову ложку меду (за бажанням) і випийте розчин. Можна пити цю суміш два-три рази на день.

Мед є одним з кращих натуральних засобів від алергії на пил, тому що він містить сліди місцевого пилку, що запобігає алергії в довгостроковій перспективі. Для досягнення найкращих результатів слід вживати 2 чайні ложки меду два рази в день.

Ефірна олія евкаліпта має протизапальні властивості, які роблять його відмінним засобом для запобігання закладеності носа та алергії. Додайте евкаліптову олію в гарячу воду або випарник і вдихніть випари. Ви можете використовувати цей засіб один-два рази на день.

Зелений чай багатий катехіном, який має антиоксидантні властивості. Для досягнення найкращих результатів ви можете пити цей чай три-чотири рази на день.

М'ятний чай. М'ята перцева володіє протизастійний і протизапальними властивостями, які корисні при лікуванні симптомів алергії на пил. Ментол не тільки допомагає полегшити хрипи, чхання і нежить, але також є відмінним протинабряковим засобом і допомагає очистити носові пазухи.

Для досягнення найкращих результатів вживайте два-три рази на добу.

Цитрусові є багатим джерелом вітаміну С, який є антиоксидантом і ефективно від кашлю та інших симптомів алергії на пил. Вітамін С допомагає запобігти вивільнення гістаміну в організмі. Ви можете безпечно вживати будь-які продукти, багаті вітаміном С, якщо у вас немає на нього алергії.

Алое вера має знеболювальні і протизапальні властивості, які корисні при лікуванні болю і набряку, викликаних алергією на пил.

Куркума володіє протизапальними і антибактеріальними властивостями, які допомагають запобігти алергії на пил.

Васабі містить ізотіоціанат, який допомагає зняти набряк грудної клітини й стимулювати відтік слизу. Це з'єднання допомагає полегшити симптоми алергії на пил.

Чай з листя кропиви. Листя кропиви володіють протизапальними та антигістамінними властивостями. Вживання цього чаю допомагає зменшити наслідки алергії на пил.

 

Джерела

Dust mite allergies: Allergen-specific immunotherapy (desensitization) in the treatment of allergies / NCBI

Death in anaphylaxis in a man with house dust mite allergy / PubMed

Dust mite allergy / MayoClinic

House dust mite / BetterHealth

House Dust Allergen / ScienceDirect

Dust Mite Allergy / The Asthma and Allergy Foundation of America

Dust Mite Allergy / NCBI

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати від алергії на пил

Препарати від алергії на пил Ціна
Лорано таблетки від алергії 10 мг №20
148,1грн
Дезлоратадин таблетки від алергії 5 мг №10 Лекхім
45,9грн
Лоратадин-Стома таблетки по 10 мг, 10 шт.
26,3грн
Лоратадин таблетки від алергії 10 мг №20
56,5грн
Едем таблетки від алергії по 5 мг, 10 шт.
83,3грн