0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати від вітряної віспи

Знайдено 24 товари
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

Що таке вітрянка?

Вітрянка або вітряна віспа — це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Вітряна віспа викликається вірусом герпесу, який одного разу потрапивши до організму, залишається там назавжди. Тому після перенесеної вітряної віспи, внаслідок різних факторів (найчастіше це ослаблення імунітету) розвивається інше захворювання під назвою оперізуючий лишай.

Інкубаційний період вітряної віспи триває від 10 до 21 дня — це час, коли очікується початок захворювання після контакту.

Симптоми вітряної віспи

Основним яскравим симптомом вітрянки є висип. Висипання при вітряній віспі поліморфні, тобто мають різний зовнішній вигляд, наприклад:

 • плями;
 • папули;
 • візикули;
 • скоринки.

Висипання з'являється поступово. Спочатку з'являється на голові (її волосистої частини), потім на тулубі, а потім на руках і ногах.

Також крім висипу вітряна віспа проявляється такими супутніми ознаками:

 • підвищення температури;
 • головний біль;
 • сильне свербіння;
 • слабкість;
 • біль в горлі.

Кожна порція висипань найчастіше супроводжується новим підвищенням температури. Через час бульбашки починають мимоволі розкриватися і покриватися зверху скоринками. Для цього кожна бульбашка повинна дозріти залежно від давності свого виникнення, а також місця локалізації.

Через скільки часу проявляється вітрянка після зараження?

Інкубаційний період вітряної віспи триває від 10 до 21 дня. Заразними хворі на вітрянку стають до появи перших ознак, а саме висипки. Тривалість заразності триває протягом усього часу вітрянки, а також 5 днів після зникнення останнього висипання.

Внаслідок цього відсоток інфікованих людей навколо хворого збільшується шляхом того, що хвора на вітрянку людина сама ще цього не підозрює.

Скільки днів триває вітрянка?

Тривалість вітрянки в середньому становить від 10 до 21 дня, проте може бути довшим. Тривалість вітрянки від моменту зараження до повного лікування залежить в першу чергу від ступеня тяжкості захворювання.

Класифікація вітряної віспи

1. За ступенем тяжкості:

 • легка;
 • середня;
 • тяжка.

2. За типом вітряна віспа поділяється на типову та атипову. Типова вітряна віспа є найпоширенішою формою. Атипова вітрянка має складнішу класифікацію, наприклад:

 • рудиментарна;
 • гангренозна;
 • геморагічна;
 • вісцеральна;
 • бульозна.

Скільки триває висип при вітрянці?

Тривалість висипань при вітряній віспі спочатку залежить від її тяжкості. У деяких випадках тривалість висипки від вітрянки може бути більш довгою через такі фактори:

 • ускладнення. Приєднання вторинної бактеріальної інфекції (часто викликана стрептококами або стафілококами). У разі крім лікування вітрянки призначається і антибактеріальна терапія;
 • вік. У підлітків та дорослих людей вітрянка, як правило, протікає складніше, ніж у дітей, що призводить до тяжких ускладнень. Одним із таких ускладнень є утворення рубців;
 • тип вітряної віспи. Атипова вітрянка має безліч різновидів, кожна з яких протікає по-своєму і має своєрідну течію, у тому числі загоєння висипів.

У висипки спричиненої вітряною віспою є неприємна особливість у вигляді сильної сверблячки, яка особливо у дітей може викликати мимовільне чухання.

Як лікувати вітрянку: препарати

Лікування вітрянки у дітей та дорослих має деякі відмінності у зв'язку з тим, що у людей старше 12 років дане захворювання протікає у більш тяжкій формі.

Основна терапія у дорослих та підлітків передбачає противірусні лікарські препарати. 

Застосовують такі групи даних препаратів при вітрянці:

 • противірусні;
 • інтерферони.

Симптоматичне лікування спрямоване на зняття сверблячки, підвищеної температури, а також загальної інтоксикації. 

Як симптоматичну терапію під час вітрянки застосовують:

 • антигістамінні препарати;
 • НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати).

Також під час вітрянки для полегшення загального стану фахівці рекомендують вживати таких заходів для поліпшення загального стану:

 • пити необхідну кількість води;
 • постільний режим (особливо в перший тиждень захворювання).

Як зменшити свербіж при вітряній віспі?

Для зняття сверблячки при вітрянці дуже часто призначаються лікарські препарати як місцевої (мазі), так і системної дії (таблетки), що містять антигістамінні засоби.

Однак слід звернути увагу, що під час використання саме місцевих антигістамінних засобів, особливо у дітей, дуже легко досягти передозування. Це пов'язано з тим, що висипання у вигляді папули є відкритою поверхнею, де ліки всмоктується у кров. З огляду на більш чутливу шкіру в дітей, дуже важко контролювати дозування місцевого препарату.

Як часто обробляти висип зеленкою при вітрянці?

Зеленка або діамантовий зелений під час вітрянки використовується як антисептичний і дезінфікуючий засіб. Як правило, зеленкою обробляють бульбашки близько 2 разів на день для підсушування, а також для профілактики приєднання бактеріальної інфекції.

Крім антисептичної функції зеленка служить індикатором появи нових висипань. Щоранку при огляді тіла нові (не намазані) висипання, що з'явилися, слід також мазати зеленкою. Через певний час висипка перестане з'являтися. Це означає, що з цього моменту через 5 днів людина перестає бути заразною.

Останнім часом зеленку стали замінювати іншими антисептичними засобами, наприклад Фукорцином. Перевага даного препарату перед алмазним зеленим є його безбарвність.

Чи можна купатися при вітрянці?

Деякі вважають, що не можна купатися під час вітрянки, оскільки це призводить до більшого поширення висипів по тілу. Тому вважається, що прийом ванни або душу під час активного перебігу вітряної віспи призводить до затягування хвороби.

Однак останнім часом сучасними фахівцями було доведено, що ця теорія не має нічого спільного з дійсністю, оскільки бульбашки утворюються через наявність вірусу в крові, а не на шкірне захворювання. Відсутність гігієни може лише призвести до погіршення ситуації.

Наразі все частіше медики починають говорити про те, що купатися під час вітрянки не лише можна, а й потрібно. Це пов'язано з тим, що на тлі забруднення шкіри і свербежу бульбашок, а також їх мимовільного розкриття, можна отримати серйозні шкірні проблеми. Єдине, необхідно дотримуватися ряду правил, щоб не завдати шкоди організму, наприклад:

 • не слід приймати ванну чи душ, доки відзначається підвищена температура тіла;
 • для миття необхідно використовувати теплу, зручну надотик воду, але не гарячу;
 • митися можна як під душем, так і у ванній кімнаті.

Профілактика хвороби: що потрібно робити, щоб не захворіти на вітрянку?

Нині є вакцинація від вітряної віспи. В європейських країнах вакцинація від вітрянки входить до календаря щеплень. Також можна отримати екстрену вакцинацію, коли ви знаєте про контакт з хворим на вітрянку за 72 години. На даний момент вакцинація від вітрянки є єдиним методом профілактики, оскільки це захворювання є дуже летким.

 

 

Джерела

Varicella-zoster virus / PubMed (англ.)

Chickenpox / Drugs.com (англ.)

Varicella zoster virus infection: natural history, clinical manifestations, immunity, and current and future vaccination strategies /  PubMed (англ.)

Nursing treatment of chickenpox in children / PubMed (англ.)

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати від вітряної віспи

Препарати від вітряної віспиЦіна
Ацикловір-Фармак таблетки по 0,2 г, 20 шт.
94,2грн
Гевіран таблетки по 400 мг, 30 шт.
593,2грн
Гропівірін сироп противірусний 50 мг/мл 100 мл
183,9грн
Ацикловір Стада таблетки противірусні по 200 мг, 25 шт.
229,1грн
Ацикловір Стада таблетки противірусні по 400 мг, 35 шт.
405,1грн