0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати від герпесу

Знайдено 92 товари
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще-28 товарів

Вірус герпесу або герпетична інфекція — захворювання, якому піддаються 90% населення всієї планети. Вірусом заражений практично кожна людина, однак хвороба проявляється не у всіх. Найбільш поширена форма — герпес губ та ротової герпес, для лікування якого використовуються препарати від герпесу в формах для місцевого застосування (мазі, креми). При важких формах герпетичної інфекції використовується системна лікувальна терапія.

Що таке вірус герпесу і чому він проявляється?

Герпес передається переважно оральним шляхом, тобто через контакт слизових, через слину, загальні заражені предмети побуту. Також існує передача генітальним шляхом, і навіть повітряно-крапельним в рідкісних випадках. Інфекція також передається дітям, від хворої матері дитині під час пологів і проходження немовлям родових шляхів.

Виявляється інфекція у вигляді ураження шкіри і слизових оболонок крихітних згрупованих бульбашок з рідинно-серозним вмістом, які дуже болючі, сверблять і доставляють суттєвий дискомфорт.

Найбільш поширені форми герпесу — це вірус I і II типів. Прийнято вважати, що вірус I типу викликає переважно хвороба на губах, а вірус II — на геніталіях.

Насправді, висипання можуть утворитися в будь-якій частині тіла, а генітальним герпесом прийнято називати будь-які поразки в нижній частині тіла, не обов'язково, щоб вони локалізовувалися безпосередньо в інтимній зоні.

Вірус герпесу після первинного проникнення в організм проникає в нервові закінчення і поселяється в центральній нервовій системі, де вбудовується в генетичний код клітин і залишається там назавжди.

Зверніть увагу!

Вилікуватися від герпетичної інфекції неможливо. Навіть найсильніші препарати від герпесу не позбавляють від вірусу, а лише усувають його активність на деякий час. Лікування симптоматичне.

Незважаючи на те, що вірус є практично у кожного, захворювання може не проявлятися у деяких людей протягом усього життя. Від чого ж це залежить?

Основна причина — це зниження імунітету, коли захисні сили організму слабшають і інфекція отримує можливість для розвитку. Саме тому одні люди можуть за все життя жодного разу не зіткнутися з висипаннями, а інші мучаться від герпесу регулярно: в період менструацій у жінок, в осінньо-зимовий період, після перенесених захворювань, через недостатність харчування і так далі.

Що провокує загострення?

Фактори, які призводять до виникнення герпетичних висипань:

  • сильні переохолодження або перегрівання;
  • тривале перебування на сонці з отриманням великої дози ультрафіолетового опромінення;
  • зниження імунітету, наприклад, після перенесених гострих захворювань або при хронічних патологіях;
  • стреси;
  • психоемоційні перенапруження;
  • фізичне навантаження;
  • гіпо- або авітаміноз;
  • перед- і постменструальний період;
  • ГРВІ та інші стани, що супроводжуються підвищенням температури тіла.

Герпетична інфекція в більшості випадків протікає в такий спосіб:

  • місце ураження шкіри починає свербіти без видимих ​​змін;
  • з'являється почервоніння шкіри;
  • зона почервоніння розростається;
  • з'являються дрібні згруповані пухирці;
  • бульбашки заповнюються серозною рідиною і через 3-4 дні лопаються;
  • після того, як бульбашки луснуть, місце ерозії починає підсихати і покриватися скоринкою.

Таким чином, основні симптоми герпесу — це:

  • почервоніння шкіри;
  • поява бульбашок;
  • сильний свербіж, біль, печіння.

У рідкісних випадках, коли інфекція «розіграється», можлива поява системних реакцій — виникає нездужання, слабкість, невелика підвищена температура тіла, озноб, при генітальний герпес можуть виникнути тягнуть болі в області таза.

Що потрібно робити, якщо ви відчуваєте прояв герпесу?

Вірус простого герпесу (ВПГ) — це два різновиди вірусів, ВПГ 1-го типу та ВПГ-2 типу. Найчастіше ВПГ-1 є причиною виникнення орального герпесу (герпес на губах та слизових оболонках ротової порожнини). У той час, як ВПГ-2 найчастіше викликає генітальний вірус. Однак обидва типи ВПГ можуть викликати обидва віруси, але в окремих випадках.

Якщо ви зазнали впливу вірусу герпесу, виникають симптоми і вірус буде виявлений під час аналізу протягом від 2 до 12 днів.

Насамперед, якщо людина відчуває прояв герпесу, необхідно переконатися, що це справді ВПГ. У такому разі слід звернути увагу на характерні симптоми герпесу.

Людина може мати ніяких симптомів герпесу, які можна побачити чи відчути, або ознаки герпесу можуть бути настільки легкими, що вони навіть непомітні. Іноді люди плутають симптоми герпесу з іншими станами, такими як вугрова хвороба, вросле волосся та грип.

Симптоми герпесу виникають і проходять, але це не означає, що інфекція зникне чи хворий не зможе передати її іншим людям. Якщо в людини є герпес, він залишається в організмі на все життя і з певною періодичністю можуть виникати спалахи герпесу.

Більшість симптомів, що виникають перед спалахом, свідчить про реплікацію (поділ) вірусу. Симптоми зазвичай найсильніші під час першого спалаху герпесу.

Симптоми генітального герпесу

Найчастіші симптоми генітального герпесу — це сверблячі або болючі пухирі на піхві, вульві, шийці матки, анусі, статевому члені, мошонці (яєчках), сідницях або внутрішній стороні стегон. Пухирі лопаються і перетворюються на виразки.

Також можуть спостерігатися й інші симптоми:

  • печіння під час сечовипускання;
  • проблеми з сечовипусканням, тому що виразки та набряк блокують уретру;
  • свербіння;
  • больові відчуття навколо геніталій.

Якщо генітальний герпес викликаний ВПГ-2, можуть виникати симптоми грипу, такі як:

  • опухлі залози в області тазу, горла та пахвових западин;
  • висока температура тіла;
  • озноб;
  • головний біль;
  • почуття слабкості та втоми.

Симптоми орального герпесу

Зазвичай оральний герпес менш болісний, ніж генітальний герпес, і не викликає такого загального нездужання. Оральний герпес викликає поколювання, легке свербіння та виразки на губах або навколо рота, які утворюють пухирі. Також можуть з'явитися виразки в роті, але це відбувається тільки в перші кілька разів, коли з'являються симптоми.

Герпес тримається кілька тижнів, потім проходить самостійно. Він може з'явитися знову через тижні, місяці чи роки.

Проте симптоми герпесу часто можуть виявлятися. Якщо ж у людини є підстави думати, що можливо у неї є ВПГ, їй потрібно звернутися до лікаря, який відправить його на діагностичні тести для виявлення ВПГ.

Якщо людині поставлено діагноз герпес, то подальше лікування та відповідні дії хворого будуть спрямовані на боротьбу із ВПГ.

Якщо людина страждає від повторюваних нападів простого герпесу, необхідно уникати деяких речей, які можуть спровокувати напад. Однак, якщо людина вже помічає ознаки герпесу, потрібно починати лікування якнайшвидше, щоб звести до мінімуму свої симптоми. Для цього необхідно звернути увагу на те, яка у людини стадія герпесу, так як при появі пухирів наповнених серозною рідиною лікування може бути не таким ефективним і більш тривалим.

Загальне правило при лікуванні простого герпесу полягає в тому, що всі методи лікування працюють найкраще, якщо їх починати якомога раніше. Як тільки стає помітним почервоніння або поколювання, відразу потрібно почати лікування. Симптоматична терапія ВПГ менш ефективна після появи пухирців.

Щоб зменшити почервоніння та набряк, потрібно стежити за тим, щоб уражена ділянка залишалася прохолодною та зволоженою. Такі заходи, як прохолодний вологий компрес, нанесення зволожуючого крему, м'яке миття і місцеві противірусні засоби, можуть допомогти в лікуванні орального герпесу.

Що стосується генітального герпесу, то тут найефективнішим методом лікування при першому його прояві є застосування системних антивірусних засобів. Це пов'язано з тим, що при генітальному герпесі симптоми яскравіше виражені і, як правило, болючі. Також для ефективного лікування генітального герпесу є комбіноване лікування з використанням системних таблеток та місцевих препаратів (мазей, кремів).

Діагностика: який аналіз здати, щоб виявити герпес?

Якщо людина помітила симптоми, які схожі на ВПГ, здавання аналізів — єдиний спосіб переконатися, чи це герпес чи ні.

Вірус простого герпесу 1 та 2 типів може бути діагностований на підставі зовнішнього вигляду уражень (якщо вони є), а також за допомогою лабораторних тестів.

В цілому, якщо у людини не відзначаються симптоми, то їй не потрібно проходити будь-які діагностичні тести на ВПГ-1. Однак, якщо людина, можливо, зазнала впливу ВПГ-2 — захворювання, що передається статевим шляхом (ЗПСШ), яке викликає виразки на геніталіях, то йому може знадобитися пройти обстеження, навіть якщо у нього немає видимих ​​пошкоджень.

Якщо у людини виникають симптоми ВПГ 1 або 2 типу, лікар може діагностувати герпетичну інфекцію, оглянувши шкіру та/або взявши мазки з виразок для перевірки на вірус герпесу. Якщо явних симптомів немає, аналіз крові може допомогти визначити, чи є у людини вірус герпесу:

  1. Мазок. Золотим стандартом діагностики герпесу є тест на вірусну культуру або тест ампліфікації нуклеїнової кислоти (АНК) зразка шкіри, кірки або рідини з вогнища. Зазвичай це робиться за допомогою легкого мазка.
  2. Аналіз крові. Найчастіше проводиться у разі безсимптомного герпесу. Цей аналіз дозволяє виявити антитіла на вірус герпесу.

Наявність антитіл свідчить про те, що організм зіткнувся з інфекцією недавно або в минулому, оскільки потрібно близько двох тижнів для вироблення достатньої кількості антитіл проти герпесу, щоб його можна було виявити.

Є два види аналізів крові на герпес:

  • тести IgM виявляють антитіла з недовгою дією, які утворюються для боротьби з вірусом незабаром після зараження;
  • тести IgG виявляють антитіла тривалої дії, які виробляються організмом для боротьби з вірусом.

У новонароджених

Діагноз неонатального герпесу — інфекції, переданої дитині під час або після пологів, є складним завданням.

Як правило, діти не проходять скринінгу на герпетичну інфекцію. Такі симптоми, як ураження навколо рота чи очей, можуть попередити осіб, які здійснюють догляд, наявність проблеми. Це має спонукати до діагностичного тестування, яке можна провести за допомогою мазка.

Однак складніші неонатальні інфекції герпесу, такі як енцефаліт (інфекція головного мозку), потребують спеціальних тестів, таких як спинномозкова пункція.

Як лікувати герпес?

Лікування герпетичної інфекції в першу чергу починається з профілактики:

  • повноцінне харчування, багате вітамінами і мінералами;
  • уникнення стресів і емоційного виснаження;
  • 8-годинний сон і відсутність перевтоми;
  • нормалізація гормонального фону у жінок.

Якщо захворювання проявилося, найчастіше використовують місцеву противірусну терапію, в рідкісних випадках — системну.

На сьогоднішній день не розроблено ще засобів від герпесу, яке здатне повністю вбити вірус в організмі людини. Так як знищити інфекцію неможливо, мета лікування полягає в пригніченні її активності і розвитку. Для цього використовують противірусні ліки із загальним (капсули, таблетки, ампули) і місцевим (мазі, креми) впливом на організм.

Основне і найбільш поширене ліки від герпесу — це ацикловір. Діюча речовина є противірусним засобом прямої дії, яке пригнічує вплив безпосередньо на вірус.

Особливість ацикловіру в тому, що чим активніше вірус (чим більше висипання), тим краще і швидше виявляє свою ефективність препарат. Тому використовувати засіб з профілактичною метою безглуздо.

Препарати для лікування герпесу

  1. Ацикловір (Зовіракс, Ацик, Рятівник). Ефективний і хороший противірусний препарат, що перешкоджає розмноженню вірусу в клітинах.
  2. Валацикловір (Валцік, Валавір, Вальтрекс). Володіє більшою ефективністю, ніж ацикловір, і відрізняється способом доставки в клітини. У більшості випадків повністю пригнічує симптоми вірусу і його біологічну активність, блокує його розмноження і з високою ймовірністю запобігає передачі вірусу іншим партнерам при контактах. В даний час на Заході цей препарат поряд з пенцикловіром є основним засобом для лікування герпесу.
  3. Пенцикловір (Фенистил Пенцівір, Афлубін Пенцикловір). Препарат з високою ефективністю щодо штамів вірусу першого і другого типу, а також при розвитку стійкості до ацикловіру або по відношенню до мутує вірусам.
  4. Тромантадін. Противірусний засіб, що використовується виключно для зовнішнього застосування. Активність висока по відношенню до вірусу герпесу I і II типу. Не дозволяє вірусу проникати всередину клітин.
  5. Індуктори інтерферону. Використовуються в системній терапії разом з ацикловіром як коректори імунітету в період розвитку імунної відповіді. Дозволяє уникнути перетікання інфекції в хронічну форму.

Препарати від герпесу на губах

Для місцевого лікування інфекції губ використовують мазі від герпесу на основі ацикловіру або панцікловіра ー це два противірусних речовини, які блокують розмноження і розвиток вірусу. Наносять їх на уражені ділянки від 3 до 5 разів на добу. В аптеках ці препарати від герпесу можна зустріти під такими назвами:

  • Зовіракс;
  • Рятівник;
  • Лістер;
  • Ацик;
  • Пріора;
  • Феністил, Пенцівір і ін.

Крім противірусних препаратів від герпесу, в якості допоміжних засобів можуть використовуватися додаткові ліки:

  1. Антигістамінні — для зменшення печіння і свербіння (Еріус, Лоратадин, Алерзін, Феністил).
  2. Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) — в якості знеболюючих, а також для зняття запальних процесів (ібупрофен, парацетамол, німесулід).
  3. Антисептики — обробка висипання для профілактики або лікування вторинного інфікування рани (хлоргексидин, хлорофіліпт, мірамістин).
  4. Імуномодулятори — для підвищення захисних механізмів організму (Лаферобіон, Циклоферон, Віферон).
  5. У разі великих висипань, які не проходять під дією місцевих препаратів, необхідно звертатися за медичною допомогою.

Яку мазь використовувати при герпесі?

Зазвичай для усунення невеликої герпетичної висипки на обличчі використовують спеціальні креми або мазі, наприклад:

  • Зовіракс;
  • Ацик;
  • Ацикловір-Вишфа;
  • Рятівник;
  • Ациклостад;
  • Агерп;
  • Феністил Пенцивір;
  • Пенцикловір Фітофарм і ін.

Для усунення великого прояви герпесу слід не тільки використовувати мазь, але і приймати таблетки. В окремих рідкісних випадках лікар може призначити свічки, наприклад, при генітальний герпес, а також курс ін'єкцій.

Як лікувати герпес статевих органів?

Для лікування герпесу статевих органів лікарі призначають спеціальні противірусні супозиторії, а також інтерферони в формі ректальних або вагінальних свічок. До числа найбільш популярних відносяться:

  • Протефлазид;
  • Лаферомакс;
  • Генферон;
  • Віферон;
  • Валавір тощо.

Слід зазначити, що ці та інші ліки мають свої протипоказання. Як лікувати герпес статевих органів, краще з'ясувати у свого лікуючого лікаря. Тільки він може порекомендувати найбільш підходящий конкретно вам препарат від герпесу.

Як лікувати герпес в горлі у дорослих?

Виникнення проявів герпесу у роті, наприклад, на внутрішній стороні губи, в носоглотці або на яснах є ознакою ускладненою форми захворювання.

Зазвичай таке трапляється тільки в 1% всіх носіїв герпетичної інфекції. Лікування в даному випадку ускладнюється через те, що пацієнт не може використовувати відповідні мазі або креми. Тому йому призначають таблетки, ін'єкції і додаткові спреї для горла. Останні не усувають вірус, а лише пом'якшують симптоми захворювання.

Важливо і те, що герпетичні прояви в роті і на горлі можна легко сплутати з іншими захворюваннями, а самолікування при цьому здатне погіршити ситуацію. Як вилікувати герпес в горлі у дорослих і дітей, може повідомити тільки лікуючий лікар після обов'язкового візуального огляду ранок у ротовій порожнині.

Чим лікувати герпес у дітей?

Варто відзначити, що ліків, які дозволяють вилікувати ВПГ раз і назавжди немає. Однак є противірусні препарати, які спрямовані на боротьбу з ВПГ, а точніше такі медикаменти допомагають впоратися із симптомами та знизити ймовірність їх повторення.

Дитина більш схильна до ризику герпесу, якщо вона живе з кимось, інфікованим ВПГ, а також при пологах при проходженні через родовий шлях у інфікованої матері. Коли дитина заражається ВПГ, вірус стає неактивним (недіючим) на тривалі періоди часу. Потім він може стати активним будь-коли і знову викликати герпес. Герпес зазвичай триває не довше за кілька днів або до 2 тижнів. Пальне сонце, холодний вітер, хвороба або слабка імунна система можуть призвести до спалаху герпесу.

Лікування залежатиме від симптомів, віку та загального стану вашої дитини. Це також залежатиме від ступеня тяжкості стану.

Інфекція, викликана вірусом простого герпесу, зберігається на все життя. Отже, він не може бути повністю виведений з організму за допомогою лікування, але може допомогти полегшити деякі симптоми герпесу і допомогти їм швидше зникнути. Лікування може включати противірусні препарати та інші лікарські засоби (наприклад, імуномодулятори). Ці ліки працюють найкраще, якщо їх почати приймати якнайшвидше після перших ознак герпетичної інфекції або рецидиву.

Найчастіше використовуваним противірусним препаратом для терапії герпесу у дітей є Ацикловір. Він дозволений до застосування у педіатричній практиці з 3-х років.

Також як лікування ВПГ у дітей підійдуть імуностимулюючі засоби з противірусною активністю — препарати інтерферонів у вигляді крапель у носову порожнину (Назоферон). Вони дозволені дітям з 1-го року.

Дієта: яких продуктів слід уникати під час спалаху герпесу?

При оральному герпесі бажано уникати чогось гострого, солоного або жирного, тому що ці продукти, швидше за все, дратуватимуть губи та ясна. Також краще уникати кислих напоїв та продуктів харчування, таких як фруктові соки, лимони, грейпфрути, квашена капуста.

Деякі дослідження також показують, що аргінін, амінокислота, що міститься в різних продуктах харчування, може грати роль в поширенні вірусів, таких як герпес. Аргінін має властивості зростання вірусів, що означає, що він може збільшувати швидкість розмноження вірусів, таких як ВПГ-1 і ВПГ-2, в організмі.

Таким чином, під час спалаху герпесу краще уникати продуктів з високим вмістом аргініну, таких як:

  • грудка індички;
  • свиняча корейка;
  • куряча грудка;
  • горіхи (зокрема, арахіс);
  • насіння гарбуза;
  • нут;
  • соєві боби;
  • сочевиця.

Натомість бажано дотримуватися простої здорової дієти, яка дає повний запас вітамінів, мінералів та основних поживних речовин без надмірного надходження аргініну.

Лізин, з іншого боку, є природною амінокислотою, що виробляється в організмі, споживання якої пов'язане з перешкодою активності аргініну в організмі.

Продукти з високим вмістом лізину включають:

  • сир, йогурт та інші молочні продукти;
  • фрукти, такі як яблука, груші та абрикоси;
  • риба;
  • другі частини птиці, крім грудки.

Також у раціон додатково можна вживати харчову добавку лізину.

Профілактика: як зміцнити імунітет при частій появі герпесу?

Профілактичні заходи утворення герпетичних висипань для орального і генітального герпесу різняться. Однак головним і загальним правилом профілактики ВПГ є знання та уникнення основних тригерів — це найкращий спосіб запобігти утворенню герпесу.

Профілактика орального герпесу

Оскільки оральний герпес поширюється через прямий фізичний контакт, найкращий метод профілактики — уникати фізичного контакту з інфікованою людиною під час спалаху герпесу. Тобто не ділитися із зараженим особистими предметами побуту.

Профілактика генітального герпесу

Оскільки генітальний герпес передається статевим шляхом, то найкращий метод профілактики зараження — це безпечний статевий акт, а іноді краще і повне утримання від нього з інфікованим ВПГ, особливо в період загострення герпесу.

Також основними рекомендаціями щодо профілактики генітального герпесу є:

  • відмовитися від інтимної близькості під час спалаху герпесу, включаючи поцілунки;
  • завжди користуватися засобами індивідуального захисту (кондомами) при вступі до статевого контакту з інфікованим;
  • уникати контакту шкіри до шкіри, якщо на ній є виразки від ВПГ;
  • не забувати про щоденний прийом противірусних засобів під час загострення герпесу, зокрема на ранньому етапі.

У людини з герпесом вдвічі більше шансів заразитися ВІЛ, ніж людей, не інфікованих. А у людей з герпесом та ВІЛ набагато більше шансів передати ВІЛ своїм партнерам. Тому дуже важливо використовувати презервативи, щоб захистити себе та свого партнера.

Загальні рекомендації щодо профілактики ВПГ включають:

  1. Не допускати частих переохолоджень організму, а також тривалого перебування під відкритим сонячним промінням, що може призвести до перегріву організму.
  2. Уникати стресових ситуацій.
  3. Уникати контакту та спільне використання особистих речей із людиною, яка має підозру на ВПГ.

Щоб зміцнити імунітет при частих рецидивах герпесу, не варто забувати про повноцінне, збагачене вітамінами харчування, заняття спортом, а також про прийом харчових добавок, особливо в сезони нестачі тих чи інших мікро-і макроелементів.

 

 

Джерела

The laboratory diagnosis of herpes simplex virus infections / NCBI (англ.)

Herpes / FamilyDoctor.org (англ.)

Symptoms, causes, and treatment of herpes / Medical News Today (англ.)

Treating Cold Sores in the Early Stages: Everything You Need to Know / Healthline (англ.)

Genital Herpes — CDC Fact Sheet / CDC (англ.)

How is herpes prevented? / Planned Parenthood (англ.)

Oral Herpes / HopkinsMedicine.org (англ.)

Pediatric Herpes Simplex Virus Infection Medication / Medscape (англ.)

Cold Sores in Children: About the Herpes Simplex Virus / HealthyChildren.org (англ.)

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати від герпесу

Препарати від герпесуЦіна
Ациклостад крем від герпесу 5%, 2 г
99,3грн
Гропівірін сироп противірусний 50 мг/мл 100 мл
193,9грн
Ацикловір-Фармак таблетки по 0,2 г, 20 шт.
99,8грн
Гевіран таблетки по 400 мг, 30 шт.
587,5грн
Афлубін Пенцикловір крем від герпесу на губах, 10 мг/г, 2 г
277,3грн