0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Інсулін

Знайдено 47 товарів
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

Підшлункова залоза відповідає не тільки за травлення, секретуючи ферменти для розщеплення вуглеводів, білків і жирів, але і за регуляцію рівня глюкози. У цьому їй допомагає спеціальний гормон — інсулін.

Коли ви вживаєте вуглеводну їжу, рівень глюкози починає підвищуватися. Щоб глюкоза з крові потрапила в клітини, потрібен спеціальний гормон, що впливає на рецептори клітинної стінки і відкриває «канали», за якими глюкоза зможе потрапити всередину. Таким «ключиком» є інсулін.

Чому недолік інсуліну викликає цукровий діабет

Іноді клітини стають несприйнятливими до інсуліну. На це впливає ряд факторів, через які розвивається інсулінорезистентність. Інсуліну багато, але глюкоза продовжує залишатися в крові. Це цукровий діабет другого типу. В цьому випадку пацієнту прописують корекцію способу життя (дієта, активний спорт) та спеціальні препарати, що підвищують чутливість клітин до інсуліну.

Інша ситуація виникає, коли кількість інсуліну в дефіциті. Це відбувається через руйнування клітин, які виробляють інсулін. Гормону немає, глюкоза не може потрапити в клітини, її рівень в крові зростає. Розвивається цукровий діабет першого типу. Лікування полягає у введенні інсуліну ззовні.

Які бувають інсуліни: види

Спочатку інсулін добували з підшлункової залози великої рогатої худоби або свиней (наприклад, інсуліни актрапид, інсулрап СПП, монотард МС). Його називають природним.

Потім з'явилися людські інсуліни. Вони синтетичного походження і виготовляються за допомогою ДНК-рекомбінантної технології (ізофан НМ, хумулін, ультратард НМ, монотард НМ). Людські інсуліни більш прийнятні до використання, вони краще сприймаються організмом, ніж природні.

Класифікують інсулін-препарати за тривалістю дії:

  1. Короткий інсулін. Ефект препарату спостерігається через 30 хвилин. Його загальна тривалість дії близько 6 годин, пік його роботи настає через 2 години. Зазвичай його вводять перед прийомом їжі. Приклади: Актрапид МС, Хумулін Регуляр.
  2. Ультракороткий інсулін. Цей вид ліки вважається найбільш фізіологічним для організму. Робити ін'єкції можна прямо перед прийомом їжі або відразу після. Починає діяти через 15 хвилин, пік також доводиться на 2 години від введення, а виводиться з організму через 4 години. Приклади: НовоРапід Пенфилл, Хумалог.
  3. Інсулін середньої тривалості. Починає працювати через пару годин, на пік припадає 6-8 годин від часу введення, ефект закінчується через 10-12 годин. Зазвичай інсулін з таким часом дії використовують на ніч. Цим добиваються фізіологічного базального рівня інсуліну. Приклади: Інсуман база, Протафан НМ.
  4. Довгий інсулін. Загальний час роботи довгого інсуліну цілий день, а в деяких випадках більше. Його ін'єкцію роблять один раз на добу, періодично вводять інсулін короткої дії перед їжею. Ефект настає через 4-8 годин, пік приходить через 8-18 годин. Приклади: ФлексПен, Лантус.

Від виду використовуваного лікарського засобу залежить алгоритм і кратність введення ліків.

Де придбати інсулін: правила відпустки з аптеки

Дозу інсуліну і вид препарату підбирає лікар. Він виписує рецепт на спеціальному бланку і видає його пацієнту. Існують хороші державні програми, які частково або повністю відшкодовують вартість препаратів. При наявності правильно виписаного рецепта, пацієнт може отримати або купити інсулін в аптеці.

Ціна на інсулін буває різна і варіюється від низької до високої. Залежить це від багатьох факторів: країни виробника, дозування, форми випуску (ампули, картриджі та одноразові шприц-ручки).

Ціни на Інсулін

ІнсулінЦіна
Мікстард 30нм ФлексПен суспензія для ін'єкцій, 100 ОД/мл, по 3 мл в шприц-ручках, 5 шт.
742,6грн
Актрапід НМ розчин для ін'єкцій 100 МО/мл, 10 мл
491,5грн
Фармасулін H розчин для ін'єкцій 100 МО/мл, 10 мл
498,8грн
НовоМікс 30 ФлексПен суспензия для инъекций, 100 ЕД/мл, 3 мл в шприц-ручках, 5 шт.
1 482,5грн
Тресіба ФлексТач розчин, 100 ОД/мл, по 3 мл в шприц-ручках, 5 шт.
2 210,4грн