0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Знеболюючі препарати від головного болю

Знайдено 183 товари
Залімська Юлія СергіївнаРедакціяЮлія Залімська
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще60 товарів

Головний біль поділяють на дві великі групи — мігреневі і напруги. Залежно від причин локалізації хворобливі відчуття буваюті різноманітними. Знеболюючі препарати від головного болю використовуються з симптоматичною метою — вони не усувають причину, але знімають симптоматику.

Чому болить голова?

Це відбувається по ряду причин:

 1. Перепади артеріального тиску, інтоксикація організму під час боротьби з інфекцією, розумове перенапруження, стресовий вплив. Локалізація при цьому — скронева область.
 2. Гіпертонія, остеохондроз, спондильоз і підвищення тонусу м'язів шиї. Локація — потилиця.
 3. Защемлення потиличного нерва, менінгіт, серйозні інфекційні захворювання, фронтит, підвищення внутрішньочерепного тиску. Місце локалізації — область лоба.
 4. Глаукома і хвороби очей, вегетативна дисфункція — область очей.
 5. Мігрень, пухлина, спазми м'язів голови і шиї — тім'я.

Причини

Першопричина може бути як відносно нешкідливою, так і серйозною, що вимагає госпіталізації.

Найчастіше боліти голова починає через:

 • неправильного способу життя;
 • частих і сильних стресів;
 • розумового перенапруження;
 • тривалої роботи за комп'ютером;
 • нестачі сну і відпочинку;
 • частого куріння;
 • метеозалежності;
 • перевтоми;
 • фази менструального циклу;
 • простудного захворювання;
 • неврологічних патологій;
 • порушень в роботі серцево-судинної системи.

Інші причини більш серйозні і свідчать про низку внутрішніх захворювань: менінгіт, пухлини, гайморит, енцефаліт, арахноїдит, паразитарна інфекція, ураження нервової системи сифілітичними агентами, отит, захворювання очей, судинні ураження мозку, гіпертонічний криз та інші.

Для зняття симптоматики лікарі призначають пацієнту сильні препарати від головного болю, які надають знеболюючу дію.

Які є групи знеболюючих препаратів?

 1. Анальгетики. Не роблять анестезуючу дію, але знімають больовий синдром. Вплив багатофакторний — знижують запалення та температуру, надають обезболюючий эфект.  Не впливають на першопричину дискомфорту, а лише знімають симптоматику. Вони є найбільшою групою. Не підходять для тривалого застосування. Представлені похідними аніліну (Панадол і Парацетамол), ацетилсаліцилової кислоти (Аспірин), алканових кислот (Ібупрофен), піразолону (Анальгін) та іншими речовинами.
 2. Спазмолітики. У ситуації, коли больові відчуття пов'язані зі спазмом судин і викликають порушення кровообігу, то анальгетики будуть марні, а грілка з холодом лише посилить хворобливість. В цьому випадку можуть допомогти спазмолітики — вони знімають спазм судин, що призводить до відновлення циркуляції крові в мозку. Поділяються на дві категорії: що усувають спазми і розширюють судини (Но-шпа, Папаверин) і блокують передачу імпульсів через нервову систему, що призводить до розслаблення гладкої мускулатури (Гіосцин, Бускопан).
 3. Судинозвужувальні. Необхідні для звуження судин при їх надмірному розширенні, яке призводить до застійних явищ крові. Відновлюють кровообіг. Тонус капілярів підвищується завдяки речовинам кофеїну, триптанів, ерготамін. Представлені препаратами Мігренол, Кофетамін і іншими.
 4. Нестероїдні протизапальні. Мають комплексний вплив, знеболюючи, знімаючи жар і запалення. Діють швидко, а ефективність зберігають протягом декількох годин. Однак тривалий прийом при хронічних болях призводить до ряду побічних впливів. Поділяються на дві групи: зі слабкою дією (Парацетамол, Темпалгін, Панадол, Анальгін, Седалгін) і з яскраво вираженою дією (Ібупрофен, Аспірин, Диклофенак).

Протипоказання до прийому таблеток при болю в голові

Найпоширенішими протипоказаннями для препаратів від головного болю є:

 • індивідуальна чутливість до діючої речовини або компонентів;
 • захворювання серця і судин;
 • алергічні реакції і астма;
 • період гестації і лактації;
 • схильність до тромбозів;
 • патології органів дихання;
 • виразки і ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту;
 • гепатит і зниження функцій печінки.

Наявність будь-якого з цих станів зобов'язує проконсультуватися з лікарем перед прийомом медикаментів.

Застосування при вагітності

Практично завжди препарати від головного болю при вагітності не рекомендуються до застосування, так як вони викликають порушення перебігу вагітності та внутрішньоутробного розвитку плода.

У вагітних через гормональну перебудову організму може часто боліти голова на тлі стресу, зміни режиму і температурних умов. Рекомендується проконсультуватися зі своїм лікарем з приводу прийому лікарського засобу від головного болю. 

Анальгін і Аспірин протипоказані при вагітності. Лікар може призначити інші знеболюючі, але тільки в невеликих дозах і в одиничних випадках. Кожен період сильного і хворобливого головного болю є приводом для консультації зі своїм гінекологом, який веде вагітність.

Застосування у дітей

Причиною виникнення больового синдрому у дітей можуть бути різні порушення: перенапруження, підвищення внутрішньочерепного тиску, проблеми із зором, мігрені. Тому лікар в першу чергу буде прагнути усунути причину, а не сам дискомфорт. Прийом знеболюючих таблеток в дитячому віці може стати причиною для посилення симптоматики.

Препарати від головного болю для дітей найчастіше використовуються лише для зняття інтоксикації і зниження високої температури. Це такі засоби:

 • Парацетамол сироп;
 • Нурофен суспензія;
 • Ібуфен ® суспензія;
 • Бофен.
Діюча речовина Найменування препаратів Діапазон цін Особливості застосування
Парацетамол Парацетамол-Дарниця,
Парацетамол-Вішфа,
Парацетамол Здоров'я,
Парацетамол Солютаб,
Панадол
від 5 до 1191 грн Використовуються при малій та середній інтенсивності. При тривалому застосуванні виникає передозування і токсичний вплив на печінку. Неприпустимий прийом разом з алкоголем.
Парацетамол + кофеїн Панадол Екстра,
Солпадїин Актив
від 23 до 115 грн Кофеїн підсилює дію парацетамолу, надає бадьорості і сил, підвищує активність. Дані ліки підходять для гіпотоніків, підвищують артеріальний тиск, але протипоказані гіпертонікам
Метамізол натрію  Анальгін,
Баралгін,
Спазмалгон,
Пенталгін,
Темпалгін
від 15 до 157 грн Сильний болезаспокійливий, протизапальний і жарознижуючий засіб. Знімають спазм судин і больові відчуття. Діють швидко. Підходять для зубного, головного, менструального болю. Не можна використовувати постійно, викликають сонливість і загальмованість.
Ацетилсаліцилова кислота  Цитрамон,
Аспірин,
Аскофен,
Копацил
від 5 до 106 грн Підходять для хворобливості слабкої та помірної інтенсивності. Комбінація ацетилсаліцилової кислоти з парацетамолом і кофеїном зменшує кількість кожного діючої речовини, що призводить до зниження ймовірності побічних ефектів. Не підходять людям з підвищеним артеріальним тиском.
Ібупрофен Ібупрофен,
Ібуфен,
Нурофен,
Бофен,
Гофен
от 13 до 143 грн Підходять для хворобливості слабкої та помірної інтенсивності. Комбінація ацетилсаліцилової кислоти з парацетамолом і кофеїном зменшує кількість кожної діючої речовини, що призводить до зниження ймовірності побічних ефектів. Не підходять людям з підвищеним артеріальним тиском.

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Знеболюючі препарати від головного болю

Знеболюючі препарати від головного болюЦіна
Седалгін Плюс таблетки знеболюючі, 20 шт.
115,6грн
Цитропак-Дарниця таблетки, 6 шт.
22,2грн
Дротаверин таблетки по 40 мг, 30 шт. - Артеріум
80грн
Аскофен-Л таблетки №6
13,5грн
Валідол-Лубнифарм таблетки по 60 мг, 10 шт.
17,5грн