0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Антибіотики при циститі

Знайдено 88 товарів
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще-32 товарів

Використання антибактеріальних препаратів при циститі є обов'язковим у разі бактеріальної етіології захворювання гострої і хронічної форми перебігу. Сучасні лікарські засоби дозволяють підібрати відповідний препарат без проведення лабораторних діагностичних досліджень на визначення типу збудника.

Що таке цистит?

Це запалення сечового міхура (сечевіку), що супроводжується больовими відчуттями і гострими різями під час сечовипускання. Переважно виникає у жінок. За статистикою кожна третя жінка у віці від 20 до 40 років хоча б раз стикається з цією хворобою.

Чому виникає запалення сечового міхура?

Найчастіші причини виникнення:

  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • переохолодження;
  • хронічний стрес і сильне нервове перенапруження;
  • недостатня гігієна статевих органів;
  • венеричні інфекції, проникаючі з статевих органів в сечовивідні;
  • побічна дія деяких лікарських засобів (наприклад, цитостатиків);
  • алергічна реакція;
  • носіння тісної синтетичної білизни, що створює умови для розмноження патогенів;
  • гормональний дисбаланс (наприклад, при цукровому діабеті);
  • патології нирок, що призводять до поширення інфекційних агентів;
  • хронічне інфекційне зараження в організмі може мігрувати в сечовивідний канал.

Який перший симптом циститу?

Перша ознака розвитку інфекції сечовивідного каналу — занадто часті, невластиві раніше, позиви до спорожнення сечівнику. У міру розвитку патологічного процесу додаються і інші симптоми.

Як виявляється захворювання?

Хвороба протікає в гострій і хронічній формі. Початок гострий, без лікування набуває хронічний характер. Симптоми відрізняються в залежності від протікання.

Для тривалого перебігу без загострень характерна наявність однієї ознаки — часті позиви до випускання сечі.

Симптоми загострення:

  • часте сечовипускання;
  • біль і різі при випущенні сечі;
  • відчуття, ніби мочевік в повному обсязі спорожняється;
  • виникає тягне біль в нижній частині живота, який може віддавати в поперек;
  • колір сечі може змінитися, з'являються домішки, гній і кров;
  • запах може стати солодкуватим, трохи гнильним;
  • запущена інфекція протікає важко і може викликати незначне підвищення температури тіла.

У чому особливість запалення сечового міхура у жінок?

У жінок це порушення зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Жіночий сечівник більш широкий і короткий, що дозволяє бактеріям простіше проникати в сечівник. Жіноча уретра розташовується в безпосередній близькості до анального отвору, що стає причиною проникнення кишкової палички.

У багатьох випадках (90%) запальний процес сечівника починається після статевого акту — це називається посткоїтальним циститом. Больові відчуття з'являються в перші півтори доби після статевого контакту. Таке захворювання постійно рецидивує, що обумовлено індивідуальною анатомічною будовою жіночої сечостатевої системи.
Однак, на відміну від чоловіків, жіноча хвороба протікає в полегшеному стані.

Як виявляється захворювання у чоловіків?

Серед чоловічого населення зустрічається нечасто через особливості будови сечівника — він вузький і довгий, що ускладнює мікроорганізмам міграцію до сечівника. Запускають запальну реакцію інші патології:

  • інфекційні хвороби сечостатевої системи;
  • звуження уретри;
  • порушення в передміхуровій залозі.

Перебіг важкий, хворобливий, а застосування лікарської терапії без консультації лікаря небезпечно і категорично небажано.

Чим загрожує запалення сечовидільного каналу при вагітності?

У перші тижні "цікавого положення" інфекційний запальний процес сечовивідних шляхів може вважатися одним з ознак настання вагітності. У вагітних відбувається перебудова гормонального фону, яка призводить до зниження імунітету, а це в свою чергу знижує опірність організму бактеріям.

Часто патологія протікає практично зовсім безсимптомно, єдина ознака — часті позиви до випускання сечі. Вагітні часом не звертають уваги на цю ознаку, так як в "положенні" прискорені позиви є нормою. Однак такий стан може загрожувати плоду і стати причиною для передчасних пологів і порушень внутрішньоутробного розвитку.

Як лікувати хворобу?

Терапевтичні заходи мають на увазі дієту, яка виключає гостру, солону і копчену їжу. Показаний рясний питний режим, рекомендується вживання сечогінного фіточаю. Постільний режим і повний спокій прискорять одужання. При вираженому больовому синдромі використовуються знеболюючі. Можливий прийом місцевих анестетиків для гігієни статевих органів.

Якщо інфекція бактеріального характеру, то в обов'язковому порядку призначаються антибіотики проти виявлених патогенних мікроорганізмів — вони можуть бути широкого спектру, або спрямовані на конкретного збудника. При направленому впливі обов'язково проводиться діагностичний посів на визначення типу збудника.

Коли потрібно приймати антибіотик при циститі?

Для того, щоб приймати антибактеріальні засоби, потрібно точно знати, що проблему викликали саме бактерії. Для цього необхідно здати аналізи і пройти діагностику і посів. При виявленні бактеріальних патогенів, відмова від атібіотікотерапіі стане причиною переходу захворювання на тривалий перебіг.

Прийом антибактеріальної терапії повинен проводитися повним курсом, навіть тоді, коли повністю зникають симптоми. Передчасне припинення прийому призводить до резистентності (стійкості) мікроорганізмів до даного діючої речовини, і наступного разу ліки вже не допоможуть.

Які антибактеріальні таблетки при запаленні сечового міхура найефективніші?

При інфекційному ураженні сечостатевої системи найчастіше призначають:

  1. Монурал. Володіє комплексним впливом і підходить для неускладненого ураження нижніх сечовивідних шляхів.
  2. Норфлоксацин. Широкого спектру дії, руйнує бактеріальну ДНК. Не викликає резистентності. Але призначають його тоді, коли інші антибактеріальні засоби не показали своєї ефективності.
  3. Нітроксолін. Один з найпопулярніших медикаментів в урологічній практиці.
  4. Еритроміцин. Призначають тоді, коли в ураженому органі виявлені стафілококи, стрептококи і гонококи.
  5. Палін. Підходить також для багатьох інших патологічних змін урогенітального тракту: уретриту, піеліту, простатиту, пієлонефриту.
  6. Амоксиклав. Один з небагатьох медикаментів, який можна приймати при вагітності після співвідношення ризику для плода і користі для матері.

Як правильно підібрати антибіотик при циститі у жінок та чоловіків?

Антибактеріальні препарати мають широкий спектр побічних ефектів і протипоказань, що роблять на організм щодо руйнівний вплив при невиправданому використанні. Неправильно підібрана терапія призводить до серйозних наслідків:

  • дисбактеріозу кишечника;
  • алергічного дерматиту;
  • збільшення протромбінового часу;
  • розладів шлунково-кишкового тракту;
  • головного болю і запаморочення;
  • олігурії (скорочення виділення сечі);
  • анафілактичного шоку.

Призначення ліків вибирається лікарем після здачі аналізів для визначення типу збудника та визначення індивідуальних особливостей організму, здатних вплинути на ефективність медикаментозної терапії.

Можливо призначення антибактеріальних ліків, ефективних проти конкретних мікроорганізмів, а не широкого спектру дії — саме вони допомагають краще всього.

Які протипоказання для прийому антибіотиків?

Протипоказаннями для прийому кожного окремого синтетичного або рослинного антибактеріального препарату будуть індивідуальними. Спільними протипоказаннями є:

  • алергічна реакція;
  • індивідуальна непереносимість компонентів;
  • тяжка ниркова і печінкова недостатність.

Антибіотики при циститі в Україні можна купити онлайн на сайті apteka24.ua.

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Антибіотики при циститі

Антибіотики при циститіЦіна
Цефуроксим-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1,5 г, 1 шт.
95,8грн
Гепацеф Комбі порошок для розчину для ін'єкцій по 2 г, 1 шт.
212,3грн
Сульбактомакс порошок для розчину для ін'єкцій по 1000 мг/500 мг, 20 мл
208,7грн
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1 г, 1 шт.
38,3грн
Цефтріаксон порошок для розчину для ін'єкцій по 0,5 г, 10 шт.
242,3грн