0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати при деменції

Знайдено 116 товарів
Залімська Юлія СергіївнаРедакціяЮлія Залімська
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще-4 товарів

Що таке деменція?

Деменція (недоумство) — це загальноприйнятий термін для захворювань пов'язаних з порушенням когнітивних функцій мозку. Хвороба Альцгеймера — найчастіше виникаючий вид деменції (зустрічається близько 60-80% людей). Деменція, як правило, зустрічається у літніх людей, проте це не є нормальною частиною біологічного старіння.

Захворювання, при яких відзначається деменція, викликані аномальними змінами головного мозку, в результаті чого виникають порушення в мисленні (когнітивних здібностях). Це негативно позначається на поведінці, почуттях і взаєминах хворого.

Також відзначаються деякі інші стани, які можуть викликати симптоми деменції, в тому числі оборотні, наприклад, проблеми з щитовидною залозою і дефіцит вітамінів.

Симптоми деменції: як розпізнати цю хворобу?

Симптоми деменції у кожного хворого можуть бути різними. Однак найпоширеніший симптом — це забування (провали в пам'яті). Також у людей з деменцією є проблеми з:

 • об'ємом пам'яті;
 • концентрацією уваги;
 • комунікацією;
 • настроєм;
 • труднощі з координацією і руховими функціями;
 • міркуванням і рішенням будь-яких проблем.

Деякі ознаки, які можуть вказувати на деменцію, включають:

 • загубитися в добре знайомій місцевості;
 • у зв'язку з забування назв деяких предметів, заміна їх іншими дивними словами;
 • забування імен рідних і близьких;
 • дезорієнтація в просторі;
 • утруднення з самостійним виконанням будь-яких завдань і дій.

Психологічні зміни у людей з деменцією:

 • зміни особистості;
 • депресія;
 • занепокоєння;
 • неприйнятна поведінка;
 • параноя;
 • ажитація (рухове занепокоєння);
 • галюцинації.

У людей з обмеженими інтелектуальними можливостями й вадами розвитку також може розвинутися деменція з віком, і розпізнати їх симптоми може бути особливо складно. Важливо враховувати поточні здатності людини й відстежувати зміни з плином часу, які можуть сигналізувати про деменцію.

Причини деменції

Деменція виникає в результаті різних захворювань і травм, які в першу чергу вражають мозок. Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною формою деменції й може становити 60-70% випадків. Хоча дослідження показали, що деякі зміни в мозку пов'язані з певними формами деменції, в більшості випадків основні причини невідомі.

Деменція викликається пошкодженням клітин мозку. У головному мозку є безліч різних областей, кожна з яких відповідає за різні функції (наприклад, пам'ять, судження і рух). Коли клітини в певній частині пошкоджені, ця область не може нормально виконувати свої функції.

Різні порушення і фактори сприяють розвитку деменції. Нейродегенеративні розлади призводять до прогресуючої та незворотної втрати нейронів і функцій мозку. Нині від цих хвороб досі немає ліків.

Захворювання через які може виникнути деменція:

 • хвороба Хантінгтона. Захворювання, пов'язане з мутацією на генетичному рівні. Внаслідок чого воно призводить до порушення стану і подальшого руйнування нервових клітин в головному і спинному мозку. В результаті цієї хвороби відзначаються порушення когнітивних функцій, які можуть з'явитися з 30 або 40 років;
 • черепно-мозкова травма (ЧМТ). Стан, викликаний не поодинокими травмами голови. В результаті того, яка частина мозку була пошкоджена, з часом це може викликати ознаки та симптоми деменції, наприклад, порушення пам'яті, депресивні стани, утруднення мовної функції. ЧМТ навіть може призвести до виникнення хвороби Паркінсона, однак симптоми цього захворювання можуть з'явитися тільки при сплині декількох років після травми;
 • хвороба Крейтцфельдта-Якоба. Досить рідкісне захворювання головного мозку, у якого не виявлено фактори ризику його появи. Причиною розвитку цієї хвороби можуть служити якісь відкладення інфекційних білків (пріони). Найчастіше це захворювання зустрічається після 60 років, і воно може бути фатальним. Хвороба Крейтцфельдта-Якоба є спадковою;
 • хвороба Паркінсона. У більшості людей з цим захворюванням рано чи пізно розвиваються симптоми деменції.

Що відчувають хворі з деменцією?

Люди з деменцією все частіше відчувають збентеження. Коли вони не можуть щось зрозуміти або згадати, вони можуть відчувати розчарування і гнів на себе. Також вони можуть дуже легко розсердитися або турбуватися через інших людей. Можливо, вони не зможуть сказати чому, оскільки вони самі не можуть знати.

Деменція: чим лікувати?

На сьогодні не існує «ліків» від недоумства. Фактично, оскільки деменція викликається різними захворюваннями, малоймовірно, що будуть одні ліки проти деменції. Лікування деменції направлено лише на уповільнення прогресування і поліпшення окремих її симптомів:

 • для поліпшення поведінки та контролю гніву, а також для лікування таких симптомів психозу, як марення (наприклад, чутність голосів), галюцинації, параної або сплутаних думок — нейролептики — Аміназин, Сенорм, Флюанксол. Їх основна дія спрямована на дофамінові рецептори, знижуючи рівень надлишкового дофаміну. Вони також можуть впливати на рівні інших нейромедіаторів, а саме ацетилхоліну, норадреналіну та серотоніну;
 • для поліпшення настрою і зменшення інших симптомів депресії — антидепресантиСинекван, Ніаламід, Прозак. Дана група ліків працює шляхом підвищення рівня певних нейромедіаторів в мозку;
 • інгібітори холінестерази (також звані інгібіторами ацетилхолінестерази) становлять собою групу ліків, які блокують нормальний розпад ацетилхоліну. Ацетилхолін є основним нейротрансміттером в організмі й виконує функції як в периферичній нервовій системі, так і в центральній нервовій системі. Наприклад, ацетилхолін вивільняється моторними нейронами для активації м'язів; ацетилхолін також грає важливу роль у збудженні, увазі, навчанні, пам'яті та мотивації — Екселон, Арисепт, Ремініл;
 • блокатори глутаматних рецепторів — сповільнюють швидкість втрати нервових клітин в головному мозку, тим самим сповільнюючи прогресування хвороб пов'язаних з деменцією — Акатинол Мемантин, Ауранекс, Марукса.

Також, виходячи із симптомів деменції, лікарі можуть призначати інші препарати з різних фармакологічних груп, такі як засоби, що покращують мозковий кровообіг (Цинаризин), антипаркінсоністичні препарати (Циклодол), ноотропні засоби (Ноофен), аналептики (Бемегрид).

Крім приймання медикаментозних засобів при деменції, необхідно дотримуватися здорового способу життя, включаючи регулярні фізичні вправи, здорове харчування та підтримання соціальних контактів.

Цікавий факт! Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило препарат Адуканумаб для боротьби з хворобою Альцгеймера. Цей медикамент впливає на глибинні причини даної хвороби, а не на її симптоми. Адуканумаб руйнує амілоїд — білок, що формує в мозку людини згустки, які пошкоджують клітини і викликають проблеми з пам'яттю, мисленням і спілкуванням.

Які бувають види деменції?

Виділяють такі форми деменції, як:

 1. Хвороба Альцгеймера — найбільш частий діагноз деменції серед літніх людей. Це викликано змінами в головному мозку, включаючи аномальне накопичення білків, відомих як амілоїдні бляшки й тау-бульби.
 2. Лобно-скронева деменція — рідкісна форма деменції, яка частіше зустрічається у людей молодше 60 років. Вона пов'язана з аномальними кількостями або формами білків тау і TDP-43 (кодується геном білок).
 3. Деменція з тільцями Леві — форма деменції, викликана аномальними відкладеннями білка альфа-синуклеїну, звана тільцями Леві.
 4. Судинна деменція — форма деменції, викликана станами, які ушкоджують кровоносні судини в головному мозку або порушують приплив крові та кисню до мозку.
 5. Змішана деменція — поєднання двох або більше типів деменції.

До якого лікаря звернутися з деменцією?

Є певні медичні профільні фахівці, які можуть оцінити проблеми з пам'яттю та мисленням і діагностувати деменцію:

 • невролог, що спеціалізується на захворюваннях головного мозку і нервової системи;
 • психіатр, який здобув освіту в галузі загальної психіатрії з додатковою підготовкою в області психічного здоров'я і старіння;
 • психолог, який має спеціальну підготовку з тестування для оцінки розумових здібностей, включаючи пам'ять, увагу, мову, навички читання і рішення проблем;
 • лікар-геріатр, що спеціалізується на лікуванні людей похилого віку та хворих на деменцію.

Деяким людям з неясними симптомами, в тому числі особам молодше 65 років, може знадобитися обстеження у двох або більше фахівців, які об'єднають свої висновки для постановки діагнозу.

Чи можна вилікувати повністю деменцію?

Лікування деменції залежить від основної причини. Нейродегенеративна деменція, така як хвороба Альцгеймера, невиліковна, хоча існують ліки, які можуть допомогти захистити мозок або впоратися з такими симптомами, як занепокоєння або зміна поведінки. Дослідження по розробці додаткових варіантів лікування тривають донині.

Профілактика: що потрібно робити, щоб не було деменції?

Хоча вік є найсильнішим відомим фактором ризику деменції, він не є неминучим наслідком біологічного старіння. Крім того, деменція вражає не тільки літніх людей — деменція з раннім початком (визначається як поява симптомів у віці до 65 років) становить до 9% випадків. Дослідження показують, що люди можуть знизити ризик зниження когнітивних функцій і недоумства, якщо будуть дотримуватися деяких рекомендації:

 • фізична активність;
 • відмова від куріння;
 • вживання алкоголю в малій кількості або ж повна відмова від нього;
 • контроль ваги;
 • дотримуватися здорового режиму сну;
 • притримування здорового харчування;
 • залишатися розумово активними;
 • контроль артеріального тиску, холестерину і цукру в крові.

Додаткові фактори ризику деменції включають депресію, соціальну ізоляцію, низький рівень освіти, відсутність когнітивної активності та забруднення повітря.

 

Джерела

Деменция / Всемирная организация здравоохранения

What Is Dementia? / CDC (англ.)

Dementia / Drugs.com (англ.)

What Is Dementia? / Alzheimer's Association (англ.)

About dementia / NHS (англ.)

Dementia / WebMD (англ.)

Dementia / WHO (англ.)

What is dementia? / Alzheimer's Society (англ.)

Dementia / Mayo Clinic (англ.)

What Is Dementia? Symptoms, Types, and Diagnosis / NIH (англ.)

Medications for Dementia / Drugs.com (англ.)

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати при деменції

Препарати при деменціїЦіна
Аміналон-КВ капсули по 250 мг, 50 шт.
47,5грн
Фенібут-Астрафарм таблетки по 250 мг, 20 шт.
256,4грн
Фезам капсули тверді, 60 шт.
586,9грн
Аміналон таблетки 0.25 г №50
46,8грн
Пірацетам таблетки по 200 мг, 60 шт.
58,7грн