Панадол, діюча речовина якого є парацетамолом (ацетамінофен), є ненаркотичним аналгетиком (знеболює), а також антипіретиком (знижує температуру тіла). Панадол послаблює або усуває почуття болю, а також зменшує гіпертермію тіла і виявляє слабкі протизапальні властивості.
Виходячи з досліджень Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) з використання перорального парацетамолу на вагітних тварин під час органогенезу (кінцева стадія дозрівання ембріона), спостерігалися фетотоксичність (негативний вплив на зрілий плід з виникненням масових потвор) та дозозалежних кісткових змін (порушення формування кісток). Також відзначалися області некрозу в печінці та нирках, коли протягом усієї вагітності тварин їм давали парацетамол у дозуванні, що перевищує максимальну добову дозу для людини.
Чітко контрольованих досліджень вагітних жінок не проводилися.
Проте епідеміологічні дані, включаючи популяційне дослідження «випадок-контроль» із Національного дослідження з профілактики вроджених дефектів, не показали підвищеного ризику серйозних уроджених дефектів у дітей із перинатальним контактом у першому триместрі вагітності.
Також у 2015 році Центр харчових продуктів та медикаментів США (FDA) висунув свої результати з нечисленних досліджень, у яких вивчалися вагітні жінки, які приймають цей препарат у будь-який триместр вагітності. Після чого встановили зв'язок прийому з такими станами новонароджених як:
Виходячи з того, що немає точно встановлених та контрольованих досліджень про застосування Панадолу у вагітних і внаслідок цього виникненням перерахованих вище проблем у немовлят, то на думку Американської академії педіатрії (APP), Національного інституту охорони здоров'я та догляду за хворими (NICE), а також Австралійської адміністрації лікарських засобів (AU TGA) Панадол все ж таки залишається препаратом першого вибору для зниження температури тіла і усунення больового синдрому у вагітних жінок.
Це пов'язано з тим, що у більшості вагітних жінок, які приймали Панадол, не спостерігалося доведеного збільшення частоти вад розвитку або інших прямих чи непрямих шкідливих впливів на плід. А також рекомендується не ігнорувати високу температуру та сильний біль різного генезу у жінок у період вагітності, оскільки це може призвести до таких станів як:
Крім цього, гарячка з показниками вище субфебрильних значень (понад 38 °C) у вагітних може негативно вплинути на розвиток плода і призвести до таких наслідків як:
Висока температура у вагітних протягом 3-х днів без симптоматичного лікування Панадолом може призвести до внутрішньоутробної загибелі плода.
Підсумовуючи застосування Панадола при вагітності, можна зазначити, що якщо є гостра потреба у прийомі цих ліків вагітними, то таким призначенням повинен суворо займатися лікар, підбираючи мінімальну ефективну дозу і найкоротший час його застосування.
Є докази того, що Панадол проникає у материнське молоко, однак у незначній кількості. Вплив Панадолу на новонародженого, який отримує цей медикамент через грудне молоко, до кінця не вивчений і немає значень, що фіксуються, про негативний вплив Панадолу на немовля. Виходячи з цього, немає чітких протипоказань для прийому даного препарату у жінок у період лактації, тому його можна приймати у малій дозі на короткий проміжок часу під суворим контролем лікаря.
Якщо ж виникає ситуація, коли жінці, що годує грудьми, показаний тривалий прийом у великих дозах препарату Панадол, то в такому разі лікар може рекомендувати перервати грудне годування на період такого прийому.
apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.
Ціни (28,7 - 153,6 грн)