0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Навіщо приймати фолієву кислоту: основні корисні властивості БАДа та правила його прийому

Дуже часто фолієва кислота призначається лікарем під час вагітності. Але користь фолієвої кислоти проявляється і при інших станах. У нашій статті ви дізнаєтеся для чого потрібно приймати цей БАД, а також як пити фолієву кислоту та які існують кращі БАДи з фолієвою кислотою.

Карлова Ольга ВикторовнаРедакціяОльга Карлова
Оновлено
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Навіщо приймати фолієву кислоту: основні корисні властивості БАДа та правила його прийому

Сьогодні багато медичних експертів говорять про користь фолієвої кислоти. Вони рекомендують приймати її не тільки при плануванні вагітності, під час першого триместру, але й для профілактики та лікування цілого переліку відхилень у здоров'ї.

Що таке фолієва кислота та для чого її застосовують?

Фолієва кислота — це синтетична форма фолату, одного з різновидів вітаміну В. Вона допомагає організму виробляти й підтримувати цілісність нових клітин, а також перешкоджає змінам ДНК, які можуть призвести до раку.

Фолієва кислота бере участь у наступних процесах:

 • поділ клітин усіх органів і тканин;
 • формування червоних кров'яних тілець;
 • блокування ракових клітин;
 • перетворення гомоцистеїну в метіонін — амінокислоту, яка використовується для синтезу білків.

Організм людини не може виробляти фолієву кислоту, тому її необхідно отримувати ззовні, наприклад, з їжею або у вигляді біологічно активних добавок.

Перелік продуктів, де міститься фолієва кислота:

 • сушені боби;
 • горох;
 • сочевиця;
 • апельсин;
 • цільнозернові продукти;
 • печінка;
 • спаржа;
 • буряк;
 • броколі;
 • шпинат.

Однак до складу продуктів харчування входить набагато менше даної речовини, ніж в біологічні добавки. А якщо приймати похідну фолату потрібно для лікування та профілактики переліку відхилень у здоров'ї, включаючи анемію, то краще за все вживати її з продуктами харчування й паралельно пити в БАДах.

Навіщо приймати фолієву кислоту

Її застосовують в першу чергу для лікування дефіциту фолієвої кислоти в організмі. Брак даної речовини виникає через недостатнє споживання її з їжею.

Цей елемент необхідний при плануванні вагітності — його виписують усі лікарі для того, щоб відбулося нормальне зачаття, у жінки не виникло анемії, а після зачаття нормально формувався зародок.

Фолієву кислоту виписують вагітним жінкам для запобігання викидня і дефектів формування нервової трубки дитини. Це серйозний вроджений дефект, коли хребет і спина дитини не замикаються в утробі матері.

Даний тип вітаміну В вживають при деяких типах анемії (дефіцит червоних кров'яних тілець). Фолієва кислота іноді використовується спільно з іншими лікарськими засобами для лікування злоякісної анемії. Однак сама по собі вона не лікує дане захворювання та інші види недокрів'я не пов'язані з дефіцитом вітаміну В.

Крім того, фолієву кислоту використовують для профілактики й у комплексі лікувальної терапії захворювань серцево-судинної системи. Даний мікроелемент бере участь у синтезі амінокислоти гомоцистеїну, дефіцит якої підвищує ризик розвитку серцевих захворювань. Крім того, добавки даного типу вітаміну В можуть допомогти знизити високий кров'яний тиск і покращують кровотік.

Результати багатьох досліджень показують, що низький рівень фолієвої кислоти в крові пов'язаний з проблемами у функціонуванні мозку та підвищеним ризиком деменції. Для профілактики таких станів і застосовують даний БАД.

Як приймати фолієву кислоту?

Пити розглянутий в статті тип вітаміну В потрібно тільки відповідно до рекомендацій лікаря. Фолієву кислоту в таблетках потрібно запивати повною склянкою води.

Важливо зауважити, що дозування даної біологічно активної добавки при різних відхиленнях у здоров'ї та в різному віці відрізняються.

Фолієва кислота має такі особливості дозування для дорослих старше 18 років:

 • при мегалобластній анемії (дефіцит вітаміну В12) — 1 мг на добу;
 • при дефіциті фолієвої кислоти — 400-800 мкг на добу, вагітним і жінкам, які годують грудьми з нестачею даної речовини рекомендовано 800 мкг один раз на день.

Дітям синтетичну форму фолату також слід приймати відповідно до певних правил:

 • діти від 3-х до 10 років — початкова доза 1 мг, підтримуюча — 0,1-0,4 мг;
 • діти 10-18 років — початкова доза 1 мг, підтримуюча — 0,5 мг.

У деяких індивідуальних випадках лікар може призначати фолієву кислоту дітям до 3-х років, але добова доза для них не повинна перевищувати 0,1 мг.

Похідну вітаміну В можна застосовувати:

 • перорально;
 • внутрішньом'язово;
 • внутрішньовенно.

Який же засіб з фолієвою кислотою найкраще вибрати, адже в аптеках можна знайти десятки різних добавок?

Найкращі БАДи з фолієвою кислотою

Найпоширенішою та зручною формою випуску даного типу вітаміну В є таблетки.

Приклади ефективних добавок з фолієвою кислотою:

У якості допоміжних речовин у БАД може входити лактоза, крохмаль і магнію стеарат.

Перед купівлею та застосуванням фолієвої кислоти необхідно проконсультуватися з лікарем, вибрати добавку необхідного дозування та уважно прочитати її інструкцію.

Як продовжити здоров'я серцево-судинної системи? Лікарі радять приймати 5 спеціальних добавок для серця, кожна з яких надає позитивний ефект. Назви цих добавок дізнайтеся з нашої минулої статті.

Слабкість, запаморочення й ламкість нігтів,  можуть бути ознаками нестачі заліза в організмі. Але як зрозуміти, що вам не вистачає феруму та чим заповнити його дефіцит? Читайте відповіді в новому матеріалі.

Дізнавайтеся більше про здоров'я на apteka24.ua.

 

Даний редакційний матеріал пройшов перевірку на достовірність, здійснену лікарем-терапевтом вищої категорії, гастроентерологом медичного центру Medical PlazaШевченко Дарією Юріївною.

 

Джерела

Folic acid / Drugs.com

Folic Acid / WebMD

Folic Acid: Everything You Need to Know / HealthLine

Folate / NIH

Overview of homocysteine and folate metabolism. With special references to cardiovascular disease and neural tube defects / NCBI

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview