0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Застуда, ГРЗ, ГРВІ та грип: які симптоми допоможуть відрізнити ці захворювання?

Оновлено
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Застуда, ГРЗ, ГРВІ та грип: які симптоми допоможуть відрізнити ці захворювання?

Зміст:

 

Деякі люди кажуть «У мене застуда, це не заразно», вважаючи, що  ГРВІ та застуда — це різні речі. Чим же насправді відрізняються застуда, ГРЗ, ГРВІ та грип?

Що таке застуда?

Застуда — це народний термін, певна збірна солянка, яка поєднує в собі різні види нездужань, пов'язаних з тривалим перебуванням на холодному повітрі, захворюваннями дихальних шляхів різного характеру, включаючи вплив вірусів.

Що таке ГРЗ і які його типи?

Гострі респіраторні захворювання — це найширше поняття, що припускає комплекс різних недуг, викликаних інфекціями дихальних шляхів. ГРЗ можуть провокувати не тільки віруси, але й грибки.

простуда, ОРВИ, ОРЗ, грипп, инфекции дыхательных путей, симптомы простуды, ларингит, ринит, тонзиллит, фарингит, бронхит, назофарингит, симптомы гриппа, осложнения гриппа, чем опасен менингит, противовирусные препараты, чем отличается грипп от простуды и ОРВИ, специфические симптомы

У медичній практиці існує кілька типів респіраторних захворювань:

 • назофарингіт;
 • бронхіт;
 • тонзиліт;
 • фарингіт,
 • риніт;
 • бронхіоліт;
 • ларингіт.

Діагноз «ГРЗ» пацієнт може отримати в тому випадку, якщо фахівці на даному етапі ще не з'ясували назву збудника, що викликав захворювання.

Трохи про ГРВІ

Гостра респіраторна вірусна інфекція — це найбільш вузькопрофільний діагноз з усіх вищезазначених нами «застуд».

Існує дуже багато вірусів, що активують ГРВІ. Як приклад, до них відносяться:

 • вірус грипу;
 • риновірус;
 • коронавірус;
 • респіраторно-синцитіальних вірус та інші.

У чому полягає небезпека грипу?

У Міжнародній класифікації хвороб поняття «застуда» як такого не існує. Зате є така недуга, як грип.

Грип — це інфекційне захворювання, яке викликається вірусами грипу різних штамів.

Незважаючи на те, що симптоми грипу можуть бути схожими з іншими перерахованими вище хворобами, грип набагато небезпечніший. Чому так відбувається?

Тому що головна загроза хвороби полягає в множинних можливих ускладненнях. На її тлі часто розвивається пневмонія, ураження серця й судин.

Чим лікувати всі ці недуги?

простуда, ОРВИ, ОРЗ, грипп, инфекции дыхательных путей, симптомы простуды, ларингит, ринит, тонзиллит, фарингит, бронхит, назофарингит, симптомы гриппа, осложнения гриппа, чем опасен менингит, противовирусные препараты, чем отличается грипп от простуды и ОРВИ, специфические симптомы

Головне правило на всі випадки — не займатися самолікуванням. Тільки кваліфікований фахівець зможе прописати вам правильну схему лікування в залежності від причини захворювання, типу збудника та індивідуальних особливостей симптоматики.

Антибіотики грають роль тільки в боротьбі з бактеріальними інфекціями. Але має місце виняток — антибіотики можуть рекомендувати пацієнту з діагностованою вторинною бактеріальною інфекцією, яка протікає як ускладнення основного захворювання.

На сьогоднішній день на медичному ринку існує ряд противірусних лікарських засобів, які здатні активно протидіяти вірусу грипу, але препаратів з науково доведеною ефективністю, які перемагають більшість інших ГРВІ, на жаль, немає.

Чим відрізняється грип від застуди, ГРВІ та ГРЗ?

Перейдемо до найголовнішого блоку матеріалу, в якому розглянемо основні відмінності вірусних захворювань. 

Симптоматика грипу та застуди для людини без медичної освіти в більшості випадків здається ідентична. Підхопивши вірус, людина часто бере лікарняний, засідає в будинку й починає активно моніторити простори Інтернету та призначати собі лікування самостійно, не вдаючись за допомогою до кваліфікованого фахівця.

Чи правильно це? Звичайно ж ні. Займаючись самолікуванням, ви можете втратити дорогоцінний час, нажити собі купу ускладнень і, в кінцевому підсумку, боротьба з хворобою розтягнеться на тривалий термін.

Грип — це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке входить у групу інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Так у чому ж різниця між грипом та інші ГРВІ?

Симптоми Грип ГРВІ
Різкий та гострий прояв захворювання Характерно. В окремих випадках людина навіть може назвати час зараження Нехарактерно. Хвороба розвивається поступово
Температура Відмітка 39-40 градусів — поширена історія Може підніматися до 38-38,5 градусів
Дискомфорт в очах Часте почервоніння очей, світлобоязнь, сльозоточивість При аденовірусній інфекції можливо відчуття піску в очах, при інших інфекціях, в більшості випадків, ні
Нежить, закладеність носа Може проявлятися на 2-3 день Виникає в перші дні
Біль в горлі Зазвичай не характерно, але може проявитися на 3-4 день захворювання Характерно. Яскраво виражена, з'являється відразу

Тривалість захворювання в кожному випадку індивідуальна. Але так як грип — найнебезпечніше вірусне захворювання, то й боротьба з ним забере у вас набагато більше часу (після зниження температури пацієнт може відчувати занепад сил протягом наступних трьох тижнів).

У яких випадках варто викликати швидку допомогу?

простуда, ОРВИ, ОРЗ, грипп, инфекции дыхательных путей, симптомы простуды, ларингит, ринит, тонзиллит, фарингит, бронхит, назофарингит, симптомы гриппа, осложнения гриппа, чем опасен менингит, противовирусные препараты, чем отличается грипп от простуды и ОРВИ, специфические симптомы

Трапляються ситуації, що лікування вірусного захворювання в якийсь момент виходить з-під контролю, змушуючи вдаватися до невідкладної допомоги медиків.

Викликати швидку наполегливо рекомендується в таких ситуаціях:

 • якщо ваша температура піднімається вище позначки 40 ˚С;
 • дуже висока температура тримається більше трьох-чотирьох днів;
 • у вас з'явилися сильні болі в районі грудної клітки, судоми;
 • мав місце факт втрати свідомості;
 • ви виявили у себе висип багряного кольору;
 • у вас регулярна нудота й проблеми з дефекацією;
 • ви не помічаєте полегшення через тиждень активного лікування хвороби.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що першим вашим кроком при підозрі на вірусне захворювання повинен бути похід до лікаря. Тільки він зможе призначити адекватне лікування й в найкоротший терміни вирвати вас з лап хвороби :) Будьте здорові!

А ви знали, що, крім оригінальних препаратів, існують дженерики? А в чому їх різниця? Заходьте до нас на блог і читайте свіжу статтю про співвідношення ціни та якості цих двох категорій лікарських засобів.

Також, дорогі читачі, не забуваємо про профілактику коронавірусу. Ми зібрали для вас 7 основних рекомендацій, які допоможуть вам захистити себе й свою сім'ю від вірусу.

apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.

 

Джерела

Международная классификация болезней 10-го пересмотра (МКБ-10) / МКБ

Як відрізнити грип від ГРВІ / МОЗ

Грипп / ВОЗ

Flu Symptoms & ComplicationsСDC

Flu or Cold Symptoms? / WebMD

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview