0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Як зберегти молодість шкіри та зміцнити суглоби: 3 основних корисних властивості колагену та найефективніша добавка з ним

Практично кожен день у нас з'являється перед очима слово "колаген", а виробники додають цю речовину в багато косметичних засобів. А якщо приймати колаген всередину, можна не тільки зберегти молодість і красу, а й стати здоровішими. Читайте нашу статтю і ви дізнаєтеся наскільки корисний колаген для суглобів, шкіри і кісток, а також які ефективні добавки слід приймати.

Карлова Ольга ВикторовнаРедакціяОльга Карлова
Оновлено
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Як зберегти молодість шкіри та зміцнити суглоби: 3 основних корисних властивості колагену та найефективніша добавка з ним

Сьогодні, як ніколи раніше, стали популярними добавки з колагеном. Вони приносять велику користь організму, зміцнюючи здоров'я опорно-рухового апарату й подовжуючи молодість шкіри. Але як вибрати кращий БАД з колагеном і навіщо взагалі його приймати?

Що таке колаген: його особливості та в яких продуктах він міститься

Колаген — це особливий тип білка, який становить 30% від усіх білків в організмі. Він є основою сполучної тканини.

З даної тканини складаються такі структури тіла людини як:

 1. Кістки. Це найщільніша сполучна тканина, з якої формується скелет людини.
 2. Зв'язки. Вони з'єднують між собою дві кістки й утримують суглоби разом. Зв'язки більш ніж на 80% складаються з даного білка.
 3. Сухожилля. Завдяки їм м'язи прикріплюються до кісток. Вони складаються з пучків колагенових волокон.
 4. М'язи. За допомогою їх скорочення людина може виконувати різні рухи. Колаген складає 10% від м'язової тканини.
 5. Шкіра. Вона складається з трьох шарів, головним з яких є дерма. А кількість колагену в дермі дорівнює 70%. Цей білок сприяє пружності та еластичності шкіри.

На цей час у природі існує 28 типів колагену, однак найчастіше в організмі людини зустрічаються саме перші 4.

Після досягнення 25-річного віку кількість цієї речовини в організмі людини починає повільно зменшуватися, а в 35 років вже з'являється дефіцит колагену. Тому його запаси потрібно поповнювати із зовнішнього середовища, наприклад, вживаючи певні продукти або БАДи.

У яких продуктах міститься колаген?

У яких продуктах міститься колаген

Він міститься у сполучних тканинах тварин, тому ним багаті такі продукти:

 • кістковий бульйон;
 • яйця;
 • куряча, свиняча шкіра та м'ясні продукти;
 • риба, особливо лосось, форель і тунець.

Також з даного білка виробляють желатин. Для збільшення кількості колагену в організмі можна вживати желе або м'ясний холодець.

Завдяки харчовим ферментам колаген, що надійшов в організм із харчових продуктів, розщеплюється на амінокислоти та пептиди. Через це його абсорбція (всмоктування) не так ефективно, як у гідролізованого білка, що міститься у БАДах.

Колаген в добавках уже розщеплений і гідролізований, тому він засвоюється швидше й ефективніше.

Пептиди колагену: що це та як їх отримують?

Сама по собі молекула даної речовини досить велика, через що організму дуже складно її засвоїти, тому, що на це потрібно чимало часу та зусиль. Пептиди або гідролізат колагену — зовсім інша справа.

Пептиди колагену — це молекули невеликого розміру, які складаються з амінокислот. До складу цього білка входить 18 амінокислот. Гідролізат колагену отримують шляхом ферментативного гідролізу.

Завдяки низькій молекулярній масі пептиди засвоюються всього за кілька годин після прийому та далі доставляються у різні типи сполучної тканини, а саме в шкіру, кістки, зв'язки та сухожилля.

Біологічно активні добавки з колагеном містять саме його гідролізат, тому вони легко й швидко засвоюються організмом. Особливо це стосується питного колагену, тому, що він існує ще й в інших лікарських формах.

У чому ж полягає користь основної речовини сполучної тканини й навіщо приймати його БАДи?

Нова секція

Рассматриваемое вещество одинаково полезно употреблять как мужчинам, так и женщинам после достижения 25-летнего возраста. Это объясняется целым перечнем его полезных свойств, наиболее популярным из которых является замедление старения кожи и улучшение здоровья суставов.

Здоровье и упругость кожи

Коллаген для кожи

С возрастом в организме человека синтезируется меньше рассматриваемого вещества, что приводит к сухости кожи, образованию морщин и потере эластичности кожного покрова. Его нехватку можно восполнять с помощью специальных добавок.

Результаты одного исследования, в котором 69 женщин в возрасте от 35 до 55 лет каждый день на протяжении 8 недель принимали 2,5-5 г коллагена, показали, что данное вещество помогает замедлить старение кожи за счет уменьшения ее сухости и количества морщин.

По окончании другого научного эксперимента, участницы которого в течение 12 недель пили добавки рассматриваемого вещества, было выявлено, что коллаген повышает увлажнение кожи и значительно уменьшает глубину морщин. 

Позитивное влияние БАДов с коллагеном на кожу объясняется их способностью стимулировать тело активнее самостоятельно вырабатывать данный белок.

Он также способствует заживлению ран и обеспечивает рост новых клеток соединительной ткани. 

Кроме того, доказано, что прием коллагена способствует выработке других белков, а именно фибриллина и эластина.

Крепость костей и предотвращение потери костной массы

Основной компонент соединительной ткани помогает поддерживать прочность костей. Точно так же, как количество коллагена уменьшается с возрастом, уменьшается и костная масса. Это может привести к возникновению остеопороза (заболевание, связанное с потерей кальция в костях, наиболее часто встречаемое у женщин) и повысить риск переломов костей.

Многие исследования показывают, что прием добавок с коллагеном помогает остановить процесс разрушения костей и потерю костной массы. Например, в ходе эксперимента 66 женщин ежедневно принимала 5 г коллагена в течение 12 месяцев, а по прошествию этого времени у них наблюдалось увеличение минеральной плотности костей (МПК) на 7%.  Возрастание показателя МПК свидетельствует об укреплении костей и снижению риска развития остеопороза.

Облегчение боли в суставах

Коллаген для суставов

Так как количество коллагена после 25 лет с каждым годом уменьшается, может повышаться риск развития дегенеративных заболеваний суставов, таких как остеоартрит (заболевание, спровоцированное повреждением хрящей).

Результаты научных исследований показывают, что прием добавок коллагена помогает уменьшить боль в суставах и облегчить симптомы остеоартрита.

На протяжении 24 недель 147 спортсменам (72 мужчины, 75 женщин) с суставными болями давали каждый день 10 г коллагена. По завершению данного научного испытания, его участники ощутили уменьшение боли в суставах как во время ходьбы, так и в статическом положении.

Ученые предполагают, что дополнительный коллаген может накапливаться в хрящах и стимулировать выработку коллагена в тканях. А это приводит к уменьшению воспаления и суставной боли.

Малоизвестная польза коллагена

Прием данного вещества увеличивает крепость ногтей и предотвращает их ломкость. То же самое касается роста и здоровья волос. В ходе эксперимента группа людей принимала каждый день в течение 24 недель по 2,5 г пептидов коллагена. В результате ученые выяснили, что рассматриваемый белок на 12% увеличивает рост ногтей и на 42% снижает их ломкость.

Также отмечается, что прием добавок с коллагеном способствует похудению и ускорению метаболизма. Доказано, что белки, употребляемые извне, увеличивают скорость метаболизма на 15-30 %.

Некоторые практикующие врачи рекомендуют использовать БАДы с коллагеном для лечения синдромов дырявого кишечника. Данное заболевание характеризуется повышенной проницаемостью стенок кишечника, из-за чего в кровь могут проникать бактерии и частички непереваренной пищи.

Як вибрати питний колаген: короткий гайд з вибору кращого БАДа

Яку ж добавку з колагеном вибрати з десятка подібних товарів, запропонованих на ринку?

Звичайно, у першу чергу потрібно задуматися про якість продукції. Однією з найбільш надійних і довговічних фірм (вона була заснована ще в 1897 році) на фармацевтичному ринку є компанія Квайссер Фарма. Їй належить відомий бренд Доппельгерц, який займається виготовленням добавок з колагеном.

Після того, як ви визначитеся з компанією-виробником, слід вибрати БАД, який точно відповідає вашим потребам. Наприклад, якщо ваша головна мета зміцнити хрящову тканину та зв'язки, то краще обирати Доппельгерц® System Колаген 11000 Плюс, а якщо уповільнити старіння шкіри та збільшити її пружність — Доппельгерц® System Колаген Б'юті.

Доппельгерц® System Колаген 11000 Плюс

Його головним компонентом є гідролізат колагену, що гарантує швидке засвоєння даного білка організмом

Також до складу входить хондроїтину сульфат, який є складовою хрящової тканини, зв'язок і синовіальної рідини. Завдяки останній забезпечується м'яке ковзання поверхні суглобів.

Вітамін С у склад Доппельгерц® System Колаген 11000 Плюс включений через свою здатність активізувати синтез власного колагену в організмі. Крім того, він бере участь у транспортуванні молекул кисню до органів, а потім клітин організму.

Важливою складовою БАДа є вітамін D3. Він регулює кальцієво-фосфорний обмін і підтримує цілісність, міцність кісток.

До складу Доппельгерц® System Колаген 11000 Плюс входять ще два компоненти — мідь і селен. Перший елемент запобігає руйнуванню хрящів, а другий бере активну участь в антиоксидантних процесах, перешкоджаючи утворенню вільних радикалів.

Вживати Доппельгерц® System Колаген 11000 Плюс необхідно для підтримки здоров'я опорно-рухового апарату, а саме для:

 • кісток;
 • суглобів;
 • хрящів;
 • м'язів.

Застосовувати його слід тільки згідно з правилами, визначеними в інструкції та після консультації з лікарем.

Доппельгерц® System Колаген Б'юті

До складу добавки входить кілька компонентів, найважливішим з яких є пептиди колагену VERISOL. Вони перешкоджають втраті колагенового позаклітинного матриксу та прискорюють метаболізм шкіри. Завдяки VERISOL шкірний покрив стає більш гладким, зволоженим і еластичним.

Також до складу БАДа входять вітамін А, біотин і цинк. Кожен з цих елементів є необхідним для підтримання здоров'я шкірного покриву.

Мідь в Доппельгерц® System Колаген Б'юті відповідає за вироблення всередині організму колагену й еластину після прийому добавки. Даний компонент сприяє поліпшенню стану судин, кісток, а також надає яскравий колір, блиск і силу волоссю.

Звичайно ж, не можна не згадати про такий компонент складу як екстракт асаї. Він уповільнює старіння шкіри.

Доппельгерц® System Колаген Б'юті варто застосовувати в тому випадку, якщо ви хочете:

 • збільшити еластичність шкіри;
 • уповільнити процес старіння шкірного покриву тіла;
 • прискорити ріст нігтів і зменшити кількість відколів на них.

Перед початком застосування добавки потрібно обов'язково проконсультуватися з медичним фахівцем. А пити Доппельгерц® System Колаген Б'юті слід тільки згідно з інструкцією.

Жінкам, що наближаються до віку менопаузи, виробник рекомендує перед прийомом Колаген Б’юті пропити курс Колаген 11000 Плюс. Після сорока років в організмі досить низький рівень колагену, тому профілактичний курс колагену 11000 допоможе отримати оптимальні результати від Колагену Б’юті

Тепер ви знаєте, у чому полягає користь колагену, тому зможете вибрати ефективну добавку, яка відповідає вашому запиту.

А чи допомагає запобігти старінню гіалуронова кислота? Який крем з гіалуроновою кислотою найкраще вибрати та як правильно його застосовувати? Дізнайтеся відповіді на ці питання з нашої статті.

Навесні в багатьох людей може виникати гіповітаміноз. Що це за стан і які 5 вітамінів потрібно пити для його профілактики та зміцнення імунітету саме навесні? Читайте про це у новому матеріалі.

Дізнавайтеся більше про здоров'я на apteka24.ua.

 

Даний редакційний матеріал пройшов перевірку на достовірність, здійснену косметологом медичного центру Medical PlazaРомащенко Натальєю Володимирівною.

 

Джерела

What is Collagen? / News-Medical

Oral supplementation of specific collagen peptides has beneficial effects on human skin physiology: a double-blind, placebo-controlled study / PubMed

Effects of a nutritional supplement containing collagen peptides on skin elasticity, hydration and wrinkles / JMNN

What is collagen, and why do people use it? / MedicalNewsToday

24-Week study on the use of collagen hydrolysate as a dietary supplement in athletes with activity-related joint pain / PubMed

Top 6 Benefits of Taking Collagen Supplements / Healthline

Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails / PubMed

Bone Architecture: Collagen Structure and Calcium/Phosphorus Maps / NCBI 

Why Your Collagen Depletes With Age / VeryWellHealth

Ways to get healthier looking skin by boosting collagen levels / MedicalNewsToday

6 Reasons Collagen Declines + How To Support It Naturally / MindBodyGreen

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview