0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Як займатися спортом вдома: 6 крутих секретів для легких домашніх тренувань

Домашні спортивні тренування можуть бути не менш ефективними, ніж у спортзалі. Це чудовий спосіб тримати себе у формі на карантині. Однак є основні правила, які допоможуть легко почати тренуватися та досягти видимих результатів. Психолог розповідає, у чому секрет.

Оновлено
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Як займатися спортом вдома: 6 крутих секретів для легких домашніх тренувань

А ви теж сидите вдома й здригаєтеся від думки, що скоро не влізете у свої улюблені джинси? Ох уже цей карантин, який став каменем спотикання для всіх, хто хотів би бути на висоті з початком літа.

Але не біда! Ми розповімо вам 6 дивовижних секретів, які дозволять почати тренуватися вдома, але так, щоб це було настільки в кайф, щоб навіть не доведеться змушувати себе.

Якщо «тюленяче» життя не в радість

З моменту введення карантину в Мережі з'явилося багато мемів на тему зайвої ваги, яка нібито повинна з'явитися у всіх, хто сидить тижнями вдома. І дійсно, багато людей проводять дуже багато часу на дивані, дивляться фільми й заїдають усе це «тюленяче» проведення часу різними смаколиками.

Навіть ті, хто вели до карантину спортивний спосіб життя й відвідували тренажерний зал або фітнес-центр, зараз зіткнулися з проблемою неможливості займатися спортом.

Однак ми впевнені, що карантин красивій фігурі та спортивній формі не перешкода! І розповімо вам, як дійсно легко займатися вдома, бути спортивними, здоровими й отримувати від цього величезне задоволення.

Найважче в будь-якій справі — почати. Але навіть якщо ви абсолютно неспортивна людина, повірте — це зовсім не означає, що ви не зможете займатися вдома або що у вас не вистачить сили волі.

Більш того, ми розповімо, як займатися спортом вдома так, щоб навіть не довелося докладати силу волі, щоб це було настільки в задоволення, що ви навіть захочете проміняти перегляд кіно на дивані на годину тренування.

Секрет перший: починаємо активно себе любити

Коли ви дивитеся в дзеркало, що ви бачите? Ви любите своє відображення? Або, може, вас щось не влаштовує? Нехай любов до себе й бажання виглядати чудово стане для вас мотиватором.

І не важливо, яка у вас вага або фігура — ви можете зробити тіло своєї мрії, навіть не виходячи з дому. Головне, щоб вам цього хотілося й ви розуміли, що це не тільки можливо, але й легко.

Чому легко? Та тому, що ваше тіло буде слухатися ваших бажань і підлаштовуватися під них. Мозок контролює всі процеси в тілі — саме тому існує так багато хвороб психосоматичного характеру. Ви страждаєте — страждає і ваше тіло. Ви щасливі — і тіло виглядає чудово. Процеси в організмі будуть підлаштовуватися під образ мислення.

Є одна чудова фраза з книги: «Усі бачили світ таким, яким він є, а вона бачила світ таким, яким він може бути». Чому б нам цим не скористатися? Дивіться в дзеркало, любіть себе, захоплюйтеся тим, наскільки ви милі й чудові, і просто побалуйте себе — подаруйте собі та своєму тілу можливість бути ще краще й здоровіше. Задоволення завжди починається з любові до себе.

Секрет другий: підключаємо всю міць свого мислення

А ви знаєте, що головна «кнопка» з управління своїм тілом знаходиться у вас у голові? Так, так! Між іншим, це навіть науково доведено. Хоча б навіть взяти ту ж психосоматику — тіло реагує хворобами або синдромами на якісь психологічні переживання. Так давайте цей механізм повернемо собі на користь!

Ідею про те, що мозок контролює всі процеси в організмі, доводить експеримент знаменитого Джо Діспенза — сучасного доктора, вченого й нейрофізіолога. Ця людина перша у світі науковим шляхом довела, що тіло підлаштовується під мислення й що мозок не розпізнає уявне та реальне.

Джо Діспенза почав проводити експерименти. Він за допомогою МРТ досліджував процеси мозкової активності в людей, які в момент дослідження читали книгу. Їм було запропоновано уривок з описом фізичних дій — у книзі йшлося про те, як людина їздить на коні, і процес скачки був детально описаний.

Читання в першу чергу впливає на уяву — людина представляє те, про що читає. Уявляєте, МРТ показала, що в людини в цей час активізуються ті центри, які відповідають не тільки за уяву, а й за фізичну активність, описану в книзі. Тобто, мозок сприймав уявне так, ніби людина дійсно катається на коні — у відповідних областях формувалися нові нейронні мережі, що відповідають за вестибулярний апарат і м'язові скорочення.

Після цього Джо Діспенза вирішив не зупинятися й провів дивний експеримент з пальцем і кнопкою. Він зібрав дві групи людей. Одна група повинна була щодня тривалий час великим пальцем руки постійно натискати на кнопку, а друга повинна була тільки уявляти, що натискає.

Перед дослідженням у всіх випробовуваних виміряли силу й об'єм м'язів великого пальця руки. Після проведення експерименту провели повторні заміри.

І що ви думаєте? Результати були приголомшливі. У першої групи, яка натискала кнопку, м'язова сила в пальці після такого тренування збільшилася на 30%. А у другої групи, яка тільки уявляла — на 22%. Ці люди взагалі нічого фізично не робили, вони тільки уявляли, але мозок уже посилав відповідні сигнали, які призвели до того, що тіло відреагувало відповідною фізіологічною відповіддю на запропонований стимул.

Бажання займатися у вас може народитися тоді, коли ви повірите в те, що ви можете займатися легко й отримувати бажані результати.

Це дослідження підтверджує філософську думку про те, що ми є те, що ми про себе думаємо. Безумовно, це не панацея й не вважається доказовою медициною. Але це саме те, що допоможе вам змінити своє мислення, щоб змінити й свою зовнішність.

Якщо ви думаєте, що у вас алергія — у вас може з'явитися алергія. Якщо ви вірите, що не схуднете — вам буде дуже складно скинути вагу.

Бажання займатися у вас може народитися тоді, коли ви повірите в те, що ви можете займатися легко й отримувати бажані результати.

Секрет третій: визначаємося, чого ж ми хочемо

Від ваших бажань залежить дуже багато чого. Те, яким буде тренування, як часто буде повторюватися, які проміжки відпочинку, скільки часу й зусиль витрачати на одне заняття — усе це залежить від того, яка у вас мета. Хочете схуднути? Або щось десь підтягнути? Або набрати об'єм у найсоковитіших місцях? А, може, просто відчувати себе бадьорими й здоровими? Від цього залежить, як вам краще всього займатися, та й взагалі чи буде мета досягнута.

Є така приказка: «Куди прилетить літак, який не знає, куди летить? А що буде, якщо він почне в повітрі сумніватися, чи туди він летить?» Ну навряд чи цей літак кудись взагалі прилетить. Ось так і ви. Потрібно чітко уявляти, який результат ви хочете, інакше може взагалі нічого не вийти.

Якщо ви хочете додати тілу рельєф і м'язовий об'єм, то будуть потрібні силові тренування, які повинні бути рідкісними, але інтенсивними. У цьому випадку можна займатися по 1-1,5 години раз в 3-4 дня. Обов'язково потрібно використовувати ваги. Суть тренування полягає в малій кількості повторень, але й у великому навантаженні на м'язи. І, звичайно, м'язам потрібен час на відновлення, тому тренування не повинні бути частими — 3 дні перерви між заняттями буде досить.

Якщо ваша мета схуднути або просто підтримувати здорову форму, то тренування можуть складатися з кардіо, фітнесу, аеробіки, йоги. У цьому випадку можна займатися щодня або через день. Ваги зазвичай не використовуються, але всі вправи мають невелику інтенсивність навантаження на м'язи з великим числом повторень.

Секрет четвертий: створюємо умови для задоволення

Якщо у вас немає плану, як займатися вдома, то організувати себе на тренування буде дуже складно. Підійдіть до цього питання, як до квесту.

№1 Знайдіть найзручніший для себе час

Проводити домашні тренування найкраще в один і той же час. Зверніть увагу на особливості свого організму. Коли ви відчуваєте себе максимально енергійними?

Комусь краще займатися вранці, а хтось найбільш бадьоро відчуває себе ввечері. Виберіть час. Але при цьому враховуйте, коли ви приймаєте їжу.

Силові тренування не можна проводити на голодний шлунок, а бажано тренуватися приблизно через 2 години після їжі.

Легкі фітнес-тренування й просту зарядку можна проводити з самого ранку натщесерце. Але обов'язково випийте води перед заняттями.

№2 Виберіть місце для тренування, де вам буде комфортно

Як не крути, а вам обов'язково повинно бути добре. Тому виберіть кімнату, яка найбільше подобається. Нехай вам ніхто не заважає, поки ви займаєтеся. Тут має бути світло й обов'язково приміщення потрібно провітрювати.

Яким би не було тренування, під час фізичного навантаження потрібно більше кисню. Не допускайте протягів, але доступ свіжого повітря потрібно забезпечити.

№3 Одягніть класний спортивний одяг, у якому вам так і хочеться собою милуватися

Звичайно, можна займатися вдома в улюбленій рваній футболці і плюшевих штанях. Але ви могли самі помітити, що одяг нас налаштовує на потрібний лад. Наприклад, фрілансерам, які працюють вдома, психологи рекомендують переодягатися в більш офіційний одяг. Це допомагає зібратися й налаштуватися.

Те ж саме стосується й тренувань. Придбайте спортивний костюм, який буде вам дуже подобатися. Нехай вам буде хотітися надіти його на себе.

Чудово, якщо в кімнаті, де ви тренуєтеся, буде ще й дзеркало. Так ви зможете бачити не тільки те, як працюють ваші м'язи, це підтримає вас ще й психологічно, адже відображення буде таким спортивним, красивим, гідним гордості.

Домашнє тренування перед дзеркалом

№4 Суміщайте приємне з корисним — і корисне теж стане приємним

Не обов'язково, щоб домашнє тренування була нудним або виснажливим. Ви любите дивитися серіали? Або, може, у вас є музика, від якої ви кайфуете? Так чому б не поєднати тренування з улюбленими заняттями?

Увімкніть улюблене кіно або музику, і займайтеся на здоров'я. Такий варіант не підходить бодібілдерам та професійним спортсменам, так як вони повинні бути повністю всією своєю свідомістю зосереджені на роботі м'язів. Але ви ж не бодібілдер. А для домашніх тренувань — це те, що потрібно, щоб заняття приносили задоволення й давалися легко.

Більш того, у такому випадку в мозку сформується умовна реакція: тренування-фільм-задоволення та інтерес. Зовсім скоро тренування почне асоціюватися із задоволенням, і вам не доведеться змушувати себе займатися. Вам цього буде хотітися!

Секрет п'ятий: так ви просто почніть — і потім усе піде як по маслу

Почати завжди найскладніше. Пам'ятайте, що вас ніхто в спину не жене, ніхто не змушує. Ви просто хочете бути красивими та здоровими, і хочете отримувати від цього задоволення. І ви отримаєте!

Якщо ви раніше не займалися спортом, то не тисніть на себе під час перших тренувань. Робіть усе в міру сил. Вже через тиждень ви зможете більше, а ще через тиждень — ще більше.

М'язи будуть працювати, кров буде активно циркулювати по судинах, приносячи кисень і поживні речовини до всіх органів. Організм відреагує на це захопленням!

Більш того, заняття спортом через мікропошкодження м'язів викликають викид гормонів радості в мозок — ендорфіну й серотоніну. Завдяки цим гормонам після тренування у вас буде відчуття теплоти та розслаблення у всьому тілі, відчуття приємне, як після масажу. Настрій стане краще, стрес мінімізується, з'являться приводи для радості, так як мозок буде буквально «купатися» у гормонах радості. Ось вам і чарівна паличка від депресії на карантині, коли всі ми змушені сидіти вдома й нудьгувати.

Викид гормонів радості викликає звикання. Це свого роду безпечний та природний наркотик. Після кількох тренувань вам уже буде хотітися займатися, не доведеться себе змушувати. Ви буквально відчуєте, як тіло «просить» чергове тренування.

Секрет шостий: фітоняшею можна стати й вдома

Не важливо, чи хочете ви займатися йогою, фітнесом або силовими вправами. Інвентар можна зробити з підручних засобів, а відеоуроки простіше простого знайти на YouTube.

Найбільша проблема новачків полягає в тому, як займатися вдома вправами з вагою, якщо немає гантелей, гирь або штанги. Якщо ви не збираєтеся купувати інвентар і ви не бодібілдер, якому потрібно жати лежачи 100 кілограмів, то підручні засоби прийдуть вам на допомогу.

У будинку займатися дуже просто! Ось дивіться: замість легких гантелей можна використовувати пляшки з водою. Для перших занять використовуйте маленькі пляшки на 0,5 літра, потім візьміть літрові, потім дволітрові.

Якщо ви хочете присідати з вагою, то теж починайте зі звичайними пляшками в руках. У міру того, як зростатиме ваша тренованість, вагу потрібно збільшувати. Коли дволітрові пляшки стануть уже занадто легкими для вас, використовуйте 5-літрові балони для води. Притискайте такий бутель до грудей та присідайте.

Коли й балона стане мало, на допомогу прийде великий рюкзак. Заповніть його скляними банками з водою — якщо рюкзак великий, похідний, то вагу можна збільшити до 20 кілограмів. Цього цілком достатньо, щоб накачати сідниці в домашніх умовах і зробити собі справжню «бразильську попу».

А якщо вам уже й рюкзака мало, але у вас є дитина, яка важить від 20 до 30 кілограмів, то замість портфеля на спину ви можете посадити її. Ось вам і задоволення, і сімейне проведення часу, і радість чаду, і навантаження на ваші стегна та сідниці.

Такої ваги цілком достатньо, щоб тренуватися вдома, створити фігуру мрії, і все це робити із задоволенням, користю, улюбленими захопленнями й навіть спільно з близькими. Ну як може таке тренування не подобатися?

Тренування вдома з дитиною

Мотивашка для тих, хто ще не наважився

Як бачите, займатися вдома можна легко й із задоволенням. Відсутність спортзалу зовсім не є перешкодою для спорту. Віджимання, присідання, планку, станову тягу, підтягування, скручування — усе це й багато іншого можна робити вдома навіть без спеціального інвентарю.

Головне — ваше бажання, ваша любов до себе та свого тіла. Просто почніть. Це буде перший раз, коли ви докладете силу волі. А далі ви будете тренуватися в задоволення, роблячи це не тому, що потрібно, а тому, що вам хочеться. І так спорт стане способом життя, а не необхідністю.

Перші результати вам буде видно вже через два тижні, а через місяць це стане очевидно й оточуючим. Через два-три місяці фігура зміниться. А там вам уже не захочеться відмовлятися від тренувань, тому що ви будете бачити в дзеркалі таке прекрасне віддзеркалення, а ваш настрій завжди буде позитивним, тіло — здоровим, дух — бадьорим.

Ми особисто віримо, що у вас усе вийде :-)

Незважаючи на те, що косметологи в один голос рекомендують користуватися кремами для обличчя з SPF-фільтром, ми, команда apteka24.ua, задалися питанням, чи дійсно сонцезахисні креми настільки корисні й надають ефективний захист? І ми з'ясували, що все не зовсім так, як нам подається в рекламі. Щоб дізнатися більше, читайте нашу статтю про те, що таке SPF і як правильно вибрати сонцезахисний крем, щоб він дійсно приносив користь.

Також читайте про те, що відбувається з організмом під час літньої спеки. Це буквально колапс! Виявляється, високі температури можуть стати причиною не тільки теплового удару, але й чогось набагато гіршого. А несприятлива для організму температура починається далеко не з 30 градусів. Але є 5 способів пережити спеку легко навіть далеко від кондиціонера.

apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview