0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Навіщо потрібен сонцезахисний крем: 3 вагомі аргументи, щоб захистити свою шкіру влітку

Карлова Ольга ВикторовнаРедакціяОльга Карлова
Примак Юлия ВикторовнаЦензорЮлия Примак
Оновлено
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Навіщо потрібен сонцезахисний крем: 3 вагомі аргументи, щоб захистити свою шкіру влітку

Зміст:


Літо в самому розпалі й полиці аптек, магазинів жіночої косметики заповнені різними сонцезахисними кремами. Але навіщо їх купувати та як саме вони захищають від сонця?

Від чого захищає крем з SPF?

Завдяки вмісту у своєму складі SPF (хімічних і фізичних УФ-фільтрів), сонцезахисний крем запобігає негативному впливу на шкіру ультрафіолетового випромінювання. Такі промені під час впливу на епідерміс тривалий час і у великій кількості можуть призвести до ряду наслідків:

 • еритеми (почервоніння шкіри);
 • альтерації (зміна структури) клітин;
 • гіперпігментації шкіри й розвитку меланоми (рак шкіри);
 • знищення клітин епідермісу;
 • появі зморшок і фотостаріння шкіри;
 • онкогенезу (розвиток пухлин).

Щоб уникнути побічних ефектів від сонячного випромінювання, потрібно використовувати сонцезахисні засоби, які захищають від шкідливих променів і мають позитивний вплив на шкіру.

солнцезащитный крем, солнцезащитный крем с SPF, SPF, солнцезащитные средства, негативное воздействие на кожу ультрафиолетового излучения, солнцезащитная косметика, фотостарение, зачем нужен солнцезащитный крем 

Яку користь приносить сонцезахисний крем?

Сонцезахисний крем з SPF відбиває й розсіює ультрафіолетові промені (діапазону А і В), що потрапляють на шкіру, дозволяючи засмагати безпечно. До позитивного впливу сонцезахисної косметики відносять:

 1. Запобігання від почервоніння, опіків і пігментних плям за допомогою крему з SPF.
 2. Зволоження та живлення шкіри завдяки природним компонентам у складі сонцезахисного засобу, а саме олії або екстракту алое, авокадо, персика.
 3. Запобігання фотостаріння. Регулярне потрапляння на епідерміс ультрафіолетових променів призводить до зміни структури клітин (у них стає менше клітинного соку й вони втрачають пружність). Сонцезахисний крем захищає шкіру від сонячних променів і перешкоджає фотостарінню.

Однак, крім користі, сонцезахисні засоби можуть приносити й шкоду здоров'ю.

солнцезащитный крем, солнцезащитный крем с SPF, SPF, солнцезащитные средства, негативное воздействие на кожу ультрафиолетового излучения, солнцезащитная косметика, фотостарение, зачем нужен солнцезащитный крем

Чому сонцезахисний крем може бути небезпечним?

Причина шкоди від деяких кремів з SPF криється в їх складі та неправильному використанні. А саме:

 1. Частина всіх сонцезахисних засобів містить небезпечні УФ-фільтри (авобензон, сулісобензон, оксибензон), які викликають різні види дерматиту, ендокринні порушення й провокують канцерогенез (зародження й розвиток пухлин). Дерматологи не рекомендують включати ці компоненти до складу косметики, але деякі виробники їх ігнорують.
 2. Якщо довго не змивати сонцезахисні засоби, то виникає закупорювання пір. У клітин шкіри порушується гомеостаз (саморегуляція) і це може призвести до їх омертвіння.
 3. Сонцезахисний крем діє 2-3 години, після чого його потрібно наносити знову. Якщо ви перебуваєте на сонці довше 3-х годин і не нанесли крем вдруге, то виникає загроза появи опіків і пігментних плям.

При правильному використанні якісного сонцезахисного крему з SPF, ви зможете засмагати безпечно, уникаючи негативних наслідків для здоров'я!

Незважаючи на те, що косметологи в один голос рекомендують користуватися кремами для обличчя з SPF-фільтром, ми, команда apteka24.ua, задалися питанням, чи дійсно сонцезахисні креми настільки корисні й надають такий ефективний захист? І ми з'ясували, що все не зовсім так, як нам подається в рекламі. Щоб дізнатися більше, читайте нашу статтю про те, що таке SPF і як правильно вибрати сонцезахисний крем, щоб він дійсно приносив користь.

Також читайте про те, що відбувається з організмом під час літньої спеки. Це буквально колапс! Виявляється, високі температури можуть стати причиною не тільки теплового удару, але й дечого гіршого. А несприятлива для організму температура починається далеко не з 30 градусів. Але є 5 способів пережити спеку легко навіть далеко від кондиціонера.

apteka24.ua — перша інтернет-аптека, якій можна довіряти.

 

Джерела

Солнцезащитный крем: насколько безопасны его ингредиенты / BBC

Ультрафиолетовое излучение и здоровье / ВОЗ

Ультрафиолетовое облучение / Science Medicine

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview