0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Змазки на водній основі

Знайдено 16 товарів
Грінчак Анна ВолодимирівнаРедакціяАнна Грінчак
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм

Який склад у змазок на водній основі?

Як випливає з назви, лубриканти на водній основі зроблені з використанням води. Також базовий склад входить гелеутворювач та консервант.

Гліцерин — це компонент, який часто використовується в лубриканті. Деякі дані свідчать про те, що лубриканти, що містять гліцерин, можуть збільшити ймовірність вагінальних інфекцій, тоді як інші фактично виявляють, що гліцерин взагалі не впливає на мікрофлору піхви.

Віддушки, смакові добавки, ментол та інші компоненти використовуються для появи в гель-змазці нових властивостей та ефектів.

Деякі хімічні інгредієнти, що містяться в лубрикантах, можуть бути токсичними для тканин піхви і завдати шкоди мікробіому.

Хлоргексидин глюконат — дезінфікуюча хімічна речовина, яка може вбити штами лактобацил, бактерій, необхідних для здорового піхви.

Парабени — хімічні консерванти, які можуть дратувати слизові оболонки піхви, сприяти появі висипань на статевих органах та потенційно викликати проблеми з фертильністю та ендокринні порушення.

Циклометикон, циклопентасилоксан і циклотетрасилоксан — зазвичай виявляються в лубрикантах на основі силікону, у дослідженнях на тваринах ці речовини пов'язують з репродуктивною шкодою та раком матки. Практично ніколи не проводилося досліджень, присвячених довгостроковим наслідкам вагінального впливу цих хімікатів на жінок.

Кращі гель-змазки на водній основі

Незалежно від того, наскільки ви збуджені, хороша змазка може покращити будь-який сексуальний досвід. Проте буває складно знайти змазку, яка відповідає всім побажанням і є безпечною саме для вас. Тому при виборі лубриканта перевірте список інгредієнтів і проконсультуйтеся з лікарем.

Якщо ви схильні до дріжджових інфекцій, уникайте лубрикантів, що містять гліцерин. Це може зробити вас сприйнятливим до дріжджової інфекції.

Переконайтеся, що ваш лубрикант відповідає тому, де і для чого ви хочете його використовувати (вагінальний або анальний акт, проникаючий або поверхневий контакт зі шкірою, оральні ласки). Зрештою, вам може знадобитися поекспериментувати, спробувавши різні лубриканти в різних кількостях, щоб зрозуміти, що вам більше подобається.

Найбільш популярними лубрикантами на водній основі є:

 • Контекс Wave;
 • зволожуючий гель-лубрикант Біона Інтим;
 • Лактацид Caring Glide;
 • Pjur Med Sensitive Glide.

Алергія на лубриканти: як може виявитися і що робити?

Лубриканти призначені для посилення сексуального задоволення, але вони містять широкий спектр хімікатів та консервантів, які можуть спричинити подразнення та алергію.

У людей з алергією на них може виникнути навіть анафілактичний шок. Спробуйте інший різновид лубриканта, якщо ви відчуваєте якісь із цих симптомів після використання:

 • відчуття свербіння у місцях контакту;
 • висип чи кропив'янка на будь-якій ділянці шкіри, яка контактувала з лубрикантом;
 • відчуття печіння у піхві, анальному отворі або навколо нього;
 • утруднене дихання або хрипи — ці симптоми дуже серйозні і вимагають звернення до відділення невідкладної допомоги.

Якщо у вас виникла алергічна реакція, промийте уражену ділянку теплою водою з милом, а якщо алергія не зникне або не пройде протягом дня, зателефонуйте своєму лікареві, щоб обговорити це. Ви повинні негайно припинити використовувати цей лубрикант.

Якщо у вас чутлива шкіра, надалі вибирайте лубрикант із мінімальною кількістю інгредієнтів. Це особливо важливо, якщо у вас є конкретна проблема зі шкірою, наприклад, екзема або псоріаз. Обов'язково спершу протестуйте лубрикант на невеликій ділянці. Уникайте ароматизованих, болезаспокійливих змазок або тих, що викликають відчуття тепла.

У деяких лубрикантах також є сперміцид, який може спричинити подразнення та збільшити ризик зараження у деяких жінок.

Лубрикант на водній чи силіконовій основі: який краще вибрати у період вагітності та після пологів?

Секс під час вагітності може бути прекрасним заняттям (якщо ваш лікар не заборонив вам цього). Він не тільки допомагає вам і вашому партнеру налагодити стосунки, але також може принести користь вашому стану, наприклад, знизити стрес і звільнити окситоцин (гормон гарного самопочуття, який полегшує біль і покращує настрій вам і дитині).

Крім того, дослідження показують, що інтимні стосунки можуть навіть покращити шанси на здорову вагітність, а також зменшити ваші шанси на прееклампсію (високий тиск при вагітності).

У багатьох людей підвищується лібідо під час вагітності. Через високий рівень естрогену збільшується кількість виділень з піхви, особливо в міру збільшення терміну виношування.

Однак деякі вагітні через високий рівень прогестерону стикаються з сухістю піхви. Вона може спричинити почуття печіння, болю і навіть легку кровотечу під час або після статевого акту. Це також може збільшити ваші шанси на інфекції сечовивідних шляхів та вагінальні інфекції, а також болючість, яка зберігається через кілька днів після сексу. Тому під час виношування малюка іноді необхідно використовувати змазку.

Хоча застосування лубриканта широко не вивчалося, лікарі вважають, що його безпечно використовувати під час вагітності, тому що шийка матки щільно закрита, а також утворюється слизова пробка. Це запобігає попаданню чогось, наприклад, лубриканта, в порожнину матки.

Лубриканти також особливо важливі у післяпологовий період, коли у більшості жінок, що особливо годують груддю, спостерігається певний ступінь сухості та подразнення піхви під час сексу.

Лубриканти на силіконовій та на водній основі є безпечними при вагітності та після пологів. Однак силіконові змазки можуть бути трохи важко змити через зростаючий живіт, особливо на останніх місяцях виношування.

Змазки на водній основі часто не липкі і легко змиваються водою. Але вам слід уникати певних інгредієнтів, які можуть викликати роздратування або шкоду для тканин піхви:

 1. Добавки, щоб стимулювати приплив крові та посилити відчуття від процесу. Але вони можуть надавати сильний (а іноді й болісний) вплив на тканини піхви, особливо коли вони вже налилися кров'ю через вагітність.
 2. Деякі смакові добавки містять цукор, який підвищує ризик дріжджових інфекцій.
 3. Ароматизатори та смакові добавки збільшують ймовірність подразнення.
 4. Такі інгредієнти, як пропіленгліколь, бензол та бензойна кислота можуть вбити корисні бактерії та змінити мікробіом піхви та pH, а також призвести до інфекції.
 5. Найкраще уникати парабенів під час вагітності, тому що вони впливають на ендокринну систему. Дослідження показали, що вони можуть збільшити ризик гестаційного діабету та вплинути на розвиток дитини.
 6. Гліцерин, екстракти рослин є потенційними алергенами. Тому перед застосуванням перевірте список інгредієнтів, щоб переконатися, що ви не маєте чутливості до будь-якого з інгредієнтів.

Поки ви вагітні, вам слід уникати змазок на масляній або жировій основі, тому що вони можуть змінити баланс pH у піхві та збільшити ймовірність зараження.

Лубриканти: шкода та користь

Змазки на водній основі — це свого роду універсальні лубриканти. Вони чудово поєднуються з силіконовими секс-іграшками, оскільки силіконова змазка має тенденцію руйнувати силіконові іграшки. Крім того, лубриканти на водній основі підходять до будь-яких презервативів.

Цей тип лубриканта найбільш популярний з трьох причин: він не залишає плям на ваших простирадлах, легко впливає на шкіру і легко змивається водою.

Крім того, лубриканти можуть мати у складі пантенол, масло чайного дерева або екстракти рослин (алое, коноплі). Ці компоненти мають доглядаючі, регенеруючі властивості.

Але лубриканти на водній основі не ідеальні. Деякі популярні змазки на водній основі мають високу осмоляльність (кількість розчинених частинок на одиницю води в розчині). Це має один недолік: багаторазове використання лубриканта з високою осмоляльністю може призвести до ще більшої сухості. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує шукати змазку з осмоляльністю 1200 мосм/кг або нижче.

pH лубриканта повинен відповідати області, в якій ви її використовуєте. Вагінальний лубрикант повинен мати pH 3,8-4,5. Змазки з pH вище 4,5 збільшують ризик бактеріального вагінозу. Лубриканти для анального використання повинні мати рівень рН від 5,5 до 7.

Змазки з низьким pH і високою осмоляльністю знижують рухливість сперматозоїдів. Найкращі умови для виживання сперматозоїдів –- pH 7,2-8,5 та осмоляльність 270-360 мОсм/кг.

Також ви можете бути чутливі до певних інгредієнтів у змазках на водній основі. Деякі лубриканти також можуть містити сперміцидні хімічні речовини, які викликають подразнення піхви і тому не рекомендуються для використання. Майже всі змазки розрізняються за складом, тому перед застосуванням розумно нанести трохи лубриканта на згин ліктя і вульву, щоб перевірити індивідуальну реакцію.

 

 

Джерела

Everything You Need to Know About Vaginal Lubricants / Healthline

Is It Safe to Use Lube During Pregnancy? / Healthline

How to Choose the Best Lube for Your Sex Life / Healthline

Women's sexual health: Talking about your sexual needs / MayoClinic

Effect of Vaginal Lubricants on Natural Fertility / NCBI

 

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Змазки на водній основі

Змазки на водній основіЦіна
Біона Інтим гель-лубрикант зволожуючий, 75 мл
70,5грн
Гель-змазка New Sense (Нью Сенс) з ароматом полуниці, 100 мл
90,2грн
Гель-змазка New Sense (Нью Сенс) зволожуюча, 100 мл
90,2грн
Лактацид інтимний 50 мл гель-мастило
255,3грн
Інтимний гель-мастило CONTEX (Контекс) Wave зволожуючий з пантенолом 100 мл
207грн