0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Моделль Пьюр таблетки для контрацепції, 21 шт.

Код товару:Код:  950008
Виробник: Teva
Доставка в:виберіть
Транспортна компанія
 • Оплата
 • Гарантія
 • Умови повернення

Готівкою при отриманні, оплата картою на сайті, накладений платіж

pharmacist
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Онлайн: 08:00 - 21:00, без вихідних

Властивості препарату Моделль Пьюр таблетки для контрацепції, 21 шт.

Основні

Торгівельна назва
Моделль Пьюр
GTIN
3850114236799
Країна виробник
Хорватія
Виробник
ПЛИВА ХРВАТСКА Д.О.О.
Імпортний
Так
Термін придатності
3 роки
Упаковка
По 21 таблетке в блистере, по 1 блистеру в картонной упаковке
Код Моріон
308552
Кількість в упаковці
21
Температура зберігання
від 5°C до 25°C
Міжнародна назва
Cyproterone and estrogen
Код АТС/ATX
G03H B01
Спосіб введення
орально
Форма випуску
Таблетки

Кому дозволено

Алергікам
з обережністю
Діабетикам
з обережністю
Водіям
дозволено
Вагітним
заборонено
Годуючим матерям
заборонено

Взаємодія

Взаємодія з алкоголем
немає даних

Відгуки покупців 3

Анонимный отзыв
Хороший препарат.
Чи є відгук корисним
К
Клиент
Хороший препарат
Чи є відгук корисним
А
Анна
Хороший препарат.
Чи є відгук корисним

Моделль Пьюр таблетки для контрацепції, 21 шт. - Інструкція для застосування

Склад

діючі речовини: ципротерону ацетат та етинілестрадіол;

1 таблетка містить ципротерону ацетату 2 мг та етинілестрадіолу 0,035 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, тальк, магнію стеарат, сахароза, кальцію карбонат, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, гліцерин (85%), заліза оксид жовтий (Е 172), віск монтанний гліколевий.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Гормони статевих залоз та препарати, які застосовуються при патології статевої сфери. Антиандрогени та естрогени. Код АТХ G03Н В01.

Фармакодинаміка

Волосяні фолікули та сальні залози чутливі до дії андрогенів. Розвиток акне і себореї зумовлений зокрема порушенням функції сальних залоз, що розвивається внаслідок збільшення периферичної чутливості до андрогенів або підвищення рівня андрогенів у плазмі крові. Обидві діючі речовини, що входять до складу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, чинять позитивну терапевтичну дію. Ципротерону ацетат конкурентно заміщує андрогени в ефекторному органі і таким чином ліквідує андрогенну дію. Концентрація андрогенів у плазмі крові в подальшому знижується завдяки антигонадотропному ефекту. Такий антигонадотропний ефект посилюється етинілестрадіолом, який також активує глобулін, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС) у плазмі крові. Зважаючи на це, рівень незв’язаного біологічно доступного андрогена у плазмі крові знижується. При застосуванні препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР (зазвичай після 3-4-місячної терапії) зникають вугрові висипання. Надмірна жирність волосся та шкіри зникає зазвичай ще раніше. Андрогензалежне випадання волосся також зменшується.

При застосуванні препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР жінкам для лікування гірсутизму дія проявляється повільно. Клінічно значущих результатів терапії можна очікувати через кілька місяців після її початку.

Ципротерону ацетат також є потужним прогестагеном, що чинить контрацептивну дію при застосуванні в комбінації з етинілестрадіолом. Його ефект зумовлений взаємодією центральних та периферичних механізмів, із яких пригнічення овуляції та зміни цервікального секрету вважаються найважливішими. Крім цього, морфологічні та ферментативні зміни, що відбуваються в ендометрії, створюють дуже несприятливі умови для імплантації.

При застосуванні препарату згідно з інструкцією контрацептивний захист наявний з першого дня застосування.

Фармакокінетика

Ципротерону ацетат

Абсорбція. Після перорального прийому ципротерону ацетат повністю всмоктується у широкому діапазоні доз. Його максимальна концентрація в сироватці крові становить 15 нг/мл і досягається приблизно через 1,6 години після застосування. Абсолютна біодоступність ципротерону ацетату становить приблизно 88%. Відносна біодоступність ципротерону ацетату при прийомі МОДЕЛЛЬ ПЬЮР становила 109% порівняно з водною мікрокристалічною суспензією.

Розподіл. Ципротерону ацетат у сироватці крові знаходиться майже повністю у протеїн-зв’язаній формі. Лише 3,5-4% загальної концентрації стероїду залишається у незв’язаному стані, а решта зв’язана з альбуміном. Оскільки зв’язування ципротерону ацетату з ГЗСС має неспецифічний характер, зміни рівня ГЗСС, спричинені етинілестрадіолом, не впливають на фармакокінетику ципротерону ацетату.

Метаболізм. Ципротерону ацетат метаболізується різними шляхами, у тому числі в процесі гідроксилювання та кон’югації. Основним метаболітом у плазмі людини є 15β‑гідроксипохідне.

Виведення з організму. Концентрація ципротерону ацетату в сироватці зменшується двофазно, з періодами напіввиведення 0,8 години та 2,3 дня. Швидкість кліренсу із сироватки становить приблизно 3,6 мл/хв/кг. Деяка частка стероїду виводиться у незміненому вигляді з жовчю. Більшість дози виводиться у формі метаболітів із сечею та жовчю у співвідношенні 3:7 з періодом напіввиведення 1,9 дня. Виведення метаболітів із плазми крові відбувається з подібною швидкістю (період напіввиведення – 1,7 дня).

Стан рівноваги. Накопичення ципротерону ацетату в організмі упродовж одного курсу лікування цілком очікуване, зважаючи на тривалий період напіввиведення із сироватки крові в процесі термінальної фази та його добове споживання. Середні показники максимальних рівнів ципротерону ацетату в сироватці крові збільшуються з 15 нг/мл
(1-й день) до 21 нг/мл та 24 нг/мл в кінці першого і третього курсів лікування відповідно. Рівноважна концентрація досягається приблизно через 10 днів. Зважаючи на довгий період напіввиведення ципротерону ацетату із сироватки крові, його кумуляція в сироватці крові може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2-2,5.

Паління не впливає на фармакокінетику ципротерону ацетату.

Етинілестрадіол

Абсорбція. При пероральному застосуванні етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Після одноразового прийому максимальна концентрація в сироватці крові становить приблизно 80 пкг/мл та досягається через 1,7 години.

При застосуванні МОДЕЛЛЬ ПЬЮР відносна біодоступність етинілестрадіолу, порівняно з водною мікрокристалічною суспензією, була майже повною.

Розподіл. Для етинілестрадіолу уявний об’єм розподілу був визначений на рівні близько 5 л/кг. Етинілестрадіол міцно, проте неспецифічно зв’язується із сироватковим альбуміном. 2% від загального рівня наявні у незв’язаній формі.

Біодоступність етинілестрадіолу може змінюватися в обох напрямках під впливом інших діючих речовин, однак взаємодія з високими дозами вітаміну С відсутня. Етинілестрадіол при безперервному застосуванні індукує печінковий синтез ГЗСС та глобуліну, що зв’язує кортикостероїд (ГЗК). Проте ступінь індукції ГЗСС залежить від хімічної структури та дози супутнього прогестагену. Під час лікування препаратом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР було відзначено зростання сироваткового рівня ГЗСС з близько 100 нмоль/л до 300 нмоль/л та сироваткового рівня ГЗК з майже 50 мкг/мл до 95 мкг/мл.

Метаболізм. Метаболізм етинілестрадіолу відбувається під час абсорбції та першого проходження через печінку, що призводить до зниження абсолютної та змінної біодоступності при пероральному застосуванні. Встановлено, що швидкість метаболічного кліренсу етинілестрадіолу із плазми крові становить приблизно 5 мл/хв/кг.

Виведення з організму. Рівень етинілестрадіолу в сироватці крові знижується за дві фази з періодами напіввиведення 1-2 години та приблизно 20 годин відповідно. З аналітичних причин ці параметри можуть бути розраховані тільки для високих доз. Речовина не виводиться з організму у незміненому вигляді, метаболіти етинілестрадіолу виводяться із сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напіввиведення метаболітів становить приблизно 1 день.

Стан рівноваги. Відповідно до періоду напіввиведення етинілестрадіолу із сироватки крові у термінальній фазі та денного споживання речовини рівноважні концентрації досягаються через 3-4 доби і на 30-40% вищі за такі при одноразовому застосуванні.

Дані доклінічних досліджень.

Етинілестрадіол

Профіль токсичності етинілестрадіолу добре вивчений. Даних доклінічних досліджень із безпеки, які б вказували на відповідні ризики для людини і доповнювали інформацію, викладену в інших розділах інструкції для медичного застосування препарату, немає.

Ципротерону ацетат

За даними доклінічних досліджень, виходячи з результатів досліджень із вивчення токсичності при багаторазовому прийомі, не виявлено особливих ризиків для людини.

Застосування ципротерону ацетату під час гормоночутливої фази диференціації статевих органів спричиняє виникнення ознак фемінізації в ембріонів чоловічої статі на тлі високих доз. Спостереження за новонародженими особами чоловічої статі, які внутрішньоутробно піддавалися дії ципротерону ацетату, не виявило жодних ознак фемінізації. Проте вагітність є протипоказанням до застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Після лікування протягом періоду органогенезу (лікування було завершене до повної диференціації зовнішніх статевих органів) з метою дослідження токсичного впливу на ембріофетальний розвиток із застосуванням комбінації обох діючих речовин препарату не було виявлено потенційних ознак тератогенної дії, яка б перевищувала відомий вплив на диференціацію статевих органів у осіб чоловічої статі.

У процесі тестів першої лінії дослідження генотоксичності не було виявлено жодних ознак мутагенної дії ципротерону ацетату. Проте під час подальших досліджень ципротерону ацетат виявляв здатність до продукування аддуктів із ДНК (та посилення репаративної активності ДНК) у клітинах печінки тварин та людини.

Згадане формування ДНК-аддуктів спостерігали при системній експозиції, що є очікуваною на тлі рекомендованих режимів дозування ципротерону ацетату. Після терапії ципротероном ацетатом in vivo зафіксовано підвищення частоти фокальних, можливо, передракових уражень печінки, при яких спостерігали зміну активності клітинних ферментів у тварин жіночої статі. Клінічна значущість таких результатів дотепер не визначена. Існуючі дані, отримані клінічно, не вказують на збільшення частоти розвитку пухлин печінки у людини.

У процесі досліджень із вивчення канцерогенності ципротерону ацетату у тварин не було виявлено жодних результатів, що принципово різняться від таких для інших стероїдних гормонів. Однак слід враховувати, що статеві гормони можуть провокувати ріст певних гормонозалежних тканин і пухлин.

Загалом наявні дані не дають підстав висунути будь-яке заперечення проти застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР у людини згідно з інструкцією у межах вказаних терапевтичних показань та у рекомендованих дозах.

Показання

Лікування андрогенозалежного акне середнього та тяжкого ступеня (що супроводжується/не супроводжується себореєю) та/або гірсутизму у жінок репродуктивного віку.

МОДЕЛЛЬ ПЬЮР застосовувати тільки у випадку неефективності засобів місцевої терапії або системної антибіотикотерапії для лікування акне.

Оскільки МОДЕЛЛЬ ПЬЮР є також гормональним контрацептивом, цей препарат не слід застосовувати у комбінації з іншими гормональними засобами контрацепції (див. розділ «Протипоказання»).

Протипоказання

Лікарські засоби, що містять комбінації естрогенів/прогестагенів, не слід застосовувати при наявності хоча б одного із захворювань, зазначених нижче. Якщо будь-яке із цих захворювань виникає вперше під час застосування згаданих лікарських засобів, їх прийом слід негайно припинити.

 • Одночасне застосування іншого гормонального контрацептиву (див. розділ «Показання»);
 • венозні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад, тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії) нині або в анамнезі;
 • ідіопатична венозна тромбоемболія (ВТЕ) в особистому або сімейному анамнезі (випадок ВТЕ у батьків, братів або сестер у відносно ранньому віці);
 • артеріальні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад, інфаркт міокарда) або такі розлади як стенокардія та транзиторна ішемічна атака нині або в анамнезі;
 • наявність нині або в анамнезі гострого порушення мозкового кровообігу;
 • наявність тяжких або множинних факторів ризику розвитку венозного або артеріального тромбозу (див. розділ «Особливості застосування»), а саме:
 • цукровий діабет із судинними ускладненнями;
 • тяжка артеріальна гіпертензія;
 • тяжка дисліпопротеїнемія;
 • спадкова або набута схильність до венозного або артеріального тромбозу, наприклад резистентність до активованого протеїну С (APC), дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, гіпергомоцистеїнемія та наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт);
 • серпоподібноклітинна анемія;
 • тяжкі порушення функції печінки (у тому числі розлади жовчовидільної системи, такі як синдром Дубіна-Джонсона та синдром Ротора)/тяжкі захворювання печінки (наприклад, активний вірусний гепатит, тяжкий цироз печінки), у тому числі в анамнезі, поки показники функції печінки не повернуться в межі норми;
 • наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних);
 • панкреатит, гіпертригліцеридемія;
 • вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології;
 • мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі;
 • паління (див. розділ «Особливості застосування»);
 • відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад, статевих органів або молочних залоз), залежні від стероїдних статевих гормонів;
 • менінгіома (або менінгіома в анамнезі);
 • ідіопатична жовтяниця вагітних або тяжка форма шкірного свербежу вагітних, герпес вагітних в анамнезі, отосклероз із погіршенням стану під час попередніх вагітностей;
 • планування, відома або підозрювана вагітність;
 • період годування груддю;
 • підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

МОДЕЛЛЬ ПЬЮР не застосовувати для лікування чоловіків.

Лікарський засіб протипоказаний при одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та даcабувір (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» і «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Слід ознайомитися з інформацією щодо лікарського засобу, який застосовують одночасно, для виявлення потенційних взаємодій.

Вплив інших лікарських засобів на лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР

Можливе виникнення взаємодії з речовинами, що індукують активність мікросомальних ферментів, і, як наслідок, – підвищення кліренсу статевих гормонів та поява проривної кровотечі та/або неефективності контрацептивного захисту.

Індукція ензимів може бути виявлена через декілька днів лікування. Максимальна індукція ферментів загалом спостерігається через декілька тижнів. Після відміни лікування індукція ферментів може тривати приблизно 4 тижні.

Жінки, які застосовують будь-які подібні лікарські засоби, повинні у цей період застосовувати бар’єрний метод контрацепції додатково до прийому МОДЕЛЛЬ ПЬЮР. Бар’єрний метод контрацепції необхідний протягом періоду прийому супутніх лікарських засобів та впродовж 28 днів після цього. Якщо час застосування додаткового бар’єрного методу ще триває, коли вже закінчилися таблетки в упаковці МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, слід продовжити прийом таблеток з наступної упаковки лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР без звичайної 7-денної перерви.

Препарати, що збільшують кліренс лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР (зниження ефективності МОДЕЛЛЬ ПЬЮР через ферментативну індукцію):

наприклад, барбітурати, рифампіцин, протиепілептичні лікарські засоби (такі як барбексаклон, карбамазепін, фенітоїн, примідон) та, можливо, окскарбазепін, топірамат, фелбамат, гризеофульвін та лікарські засоби, що містять звіробій (Hypericum).

Не слід одночасно застосовувати рослинні препарати, що містять звіробій (Hypericum perforatum) через можливе зниження контрацептивної дії МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Речовини з різним впливом на кліренс лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР

При одночасному застосуванні лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР з багатьма інгібіторами ВІЛ/ВГС протеази та ненуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази можливе збільшення або зменшення концентрації естрогену або прогестагену у плазмі крові. У деяких випадках такі зміни можуть мати клінічну значущість.

Вплив комбінацій естрогену/прогестагену на інші лікарські засоби

Комбінації естрогену/прогестагену, такі як лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, можуть впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно, можливе або збільшення (наприклад, циклоспорину), або зниження (наприклад, ламотриджину) рівня у плазмі крові та концентрації у тканинах.

Потреба у протидіабетичних лікарських засобах може змінюватися в результаті впливу на толерантність до глюкози.

Фармакодинамічні взаємодії

Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/ паритапревір/ритонавір та дасабувір з додаванням рибавірину або без такого, збільшує ризик підвищення рівня аланінамінотрансферази (АЛТ) (див. розділи «Протипоказання» і «Особливості застосування»). Тому жінкам, які застосовують лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, необхідно тимчасово перейти на альтернативний метод контрацепції (наприклад, контрацептиви, що містять тільки прогестаген, або негормональні методи) перед початком терапії із застосуванням зазначеної комбінації лікарських засобів. Застосування лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР можна відновити через 2 тижні після завершення терапії зазначеною комбінацією.

Інші види взаємодій

Лабораторні дослідження

Застосування лікарських засобів, таких як МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, може впливати на результати певних лабораторних досліджень. Серед них – біохімічні показники функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз та нирок; рівень у плазмі білків (транспортерів) (наприклад, глобуліну, що зв’язує кортикостероїди), фракції ліпідів/ліпопротеїнів, а також параметри вуглеводного обміну, коагуляції та фібринолізу. Однак такі зміни зазвичай не виходять за межі нормативних значень. Тому необхідно інформувати працівників лабораторії про застосування   лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Важливо: лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР не можна застосовувати разом із додатковим гормональним контрацептивом; такі лікарські засоби необхідно відмінити до початку застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Особливості застосування

Діючими речовинами, що входять до складу препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, є прогестаген ципротерону ацетат та естроген етинілестрадіол, які застосовують протягом 21 доби щомісяця. За своїм складом лікарський засіб подібний до комбінованих пероральних контрацептивів (КПК).

Клінічний та епідеміологічний досвід застосування комбінацій естрогенів та прогестагенів переважно базується на застосуванні КПК. Тому нижченаведені застереження щодо прийому КПК також стосуються лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Тривалість застосування

Покращення стану настає щонайменше через 3 місяці. Лікар повинен регулярно визначати необхідність у продовженні лікування (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

За наявності будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику користь від застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР потрібно зіставити з ризиком, врахувавши індивідуальні особливості кожної пацієнтки, та обговорити це з жінкою до того, як вона вирішить застосовувати лікарський засіб. При виникненні, загостренні або погіршенні будь-якого із зазначених нижче станів або факторів ризику жінці рекомендується звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення, чи варто продовжувати застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Циркуляторні порушення

У жінок, які приймають лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, ризик розвитку ВТЕ вищий, ніж у тих, хто не приймає цей лікарський засіб. Найвищий ризик ВТЕ проявляється у жінок протягом першого року застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР або при відновленні лікування цим лікарським засобом чи переходу на нього після перерви в прийомі таблеток, яка становила принаймні 1 місяць. ВТЕ може призводити до летального наслідку у 1-2% випадків.

Епідеміологічні дослідження показали, що кількість випадків ВТЕ у 1,5-2 рази вища у пацієнтів, які застосовують ципротерону ацетат+етинілестрадіол, ніж у осіб, які застосовують КПК із вмістом левоноргестрелу і може бути такою ж, як і при застосуванні КПК, що містять дезогестрел/гестоден/дроспіренон.

Серед пацієнток, які застосовують МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, можуть бути жінки із вродженим підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, наприклад при синдромі полікістозних яєчників.

На підставі результатів епідеміологічних досліджень виявлено зв’язок між застосуванням КПК та підвищенням ризику виникнення артеріальних тромботичних і тромбоемболічних захворювань (інфаркт міокарда, транзиторна ішемічна атака).

У рідкісних випадках повідомляли про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки, у жінок, які застосовують гормональні контрацептиви.

Симптомами венозних або артеріальних тромботичних явищ або інсульту можуть бути: незвичний однобічний біль та/або набряк нижніх кінцівок; раптовий сильний біль у грудній клітці, що може віддавати в ліву руку; раптова задишка; кашель, що почався раптово; будь-який незвичний, сильний, тривалий головний біль; раптове зниження або повна втрата зору; диплопія; порушення мовлення або афазія; вертиго; втрата свідомості з парціальним епілептичним нападом або без нього; слабкість або виражене раптове оніміння половини або однієї з частин тіла; порушення моторики; «гострий» живіт.

Фактори, що підвищують ризик виникнення венозних тромбоемболічних явищ:

 • Вік (ризик збільшується з віком).
 • Паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком, особливо у жінок віком від 35 років. Жінкам віком від 35 років рекомендується утримуватися від паління, якщо вони бажають застосовувати лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР).
 • Ускладнений сімейний анамнез (наприклад, випадки ВТЕ у братів або сестер у будь-якому віці або батьків у відносно молодому віці). Якщо існує спадкова схильність або є підозра на неї, рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого гормонального контрацептиву.
 • Тривала іммобілізація, радикальні хірургічні втручання, будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках, значні травми. У цих випадках рекомендується припинити застосування лікарського засобу (при плановій операції – щонайменше за 4 тижні до її проведення) і не починати знову його прийом раніше 2 тижнів після повного відновлення рухливості. Якщо застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР не було припинене завчасно, слід розглянути питання про призначення антитромботичної терапії.
 • Ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2).

Фактори, що підвищують ризик виникнення артеріальних тромбоемболічних явищ або цереброваскулярного розладу:

 • Вік (ризик збільшується з віком).
 • Паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком, особливо у жінок віком від 35 років. Жінкам віком від 35 років рекомендується утримуватися від паління, якщо вони бажають застосовувати лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР).
 • Дисліпопротеїнемія.
 • Ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2).
 • Артеріальна гіпертензія.
 • Мігрень.
 • Захворювання клапанів серця.
 • Фібриляція передсердь.
 • Ускладнений сімейний анамнез (наприклад, випадки артеріальної тромбоемболії у братів або сестер у будь-якому віці або батьків у відносно молодому віці). Якщо існує підозра на спадкову схильність, рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого гормонального контрацептиву.

До інших захворювань, які можуть бути асоційовані з циркуляторними розладами, належать: цукровий діабет; синдром полікістозних яєчників, системний червоний вовчак; гемолітичний уремічний синдром; хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібноклітинна анемія.

Немає єдиної думки про можливий зв’язок між варикозним розширенням вен або спонтанним тромбофлебітом поверхневих вен і тромбозом вен.

Біохімічні показники, що можуть свідчити про спадкову або набуту схильність до венозних або артеріальних тромбозів, включають: резистентність до активованого протеїну С (АРС), гіпергомоцистеїнемію, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт).

Необхідно враховувати підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовому періоді (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Підвищення частоти виникнення мігрені або її загострення протягом застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР (що може бути продромальним симптомом порушення мозкового кровообігу) є однією з причин для можливої негайної відміни лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Особливого медичного контролю потребують жінки віком від 40 років та жінки із запаленням вен в анамнезі або схильністю до діабету.

Захворювання/фактори ризику, які потребують особливого медичного контролю:

цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, варикозне розширення вен, флебіт, отосклероз, хорея Сиденгама, епілепсія, порфірія, доброякісні пухлини матки.

Жінок, які приймають лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, слід попередити про необхідність звернення до свого лікаря при появі можливих симптомів тромбозу. У разі підозри або підтвердження факту тромбозу застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР необхідно припинити. З огляду на тератогенну дію антикоагулянтів (кумаринів) слід застосовувати належні методи контрацепції.

Причини для негайного припинення застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР:

 • Мігренеподібний головний біль, який з’явився вперше або загострився, незвично часті або незвично сильні напади головного болю.
 • Раптові порушення зору або слуху або інші порушення сприйняття.
 • Порушення моторики, особливо параліч (можливі перші ознаки апоплексії), перші ознаки тромбофлебітів або тромбоемболічних явищ (наприклад, незвичний біль у нижніх кінцівках, набряк однієї або обох нижніх кінцівок, колючий біль при диханні або кашель нез’ясованої етіології), біль або відчуття стиснення у грудях.
 • Велике оперативне втручання (наприклад, на органах черевної порожнини, ортопедичні втручання), хірургічні операції на нижніх кінцівках, лікування розширених вен або тривала іммобілізація, наприклад після нещасного випадку або операції. Припинити прийом препарату потрібно за 6 тижнів до запланованої операції. Не можна відновлювати прийом препарату раніше ніж через 2 тижні після повної мобілізації. У разі проведення екстрених оперативних втручань показані заходи профілактики тромбозу, наприклад підшкірне введення гепарину.
 • Поява жовтяниці, гепатиту або генералізованого свербежу.
 • Збільшення частоти епілептичних нападів.
 • Значне підвищення артеріального тиску.
 • Поява тяжких депресій.
 • Сильний біль в епігастральній ділянці або збільшення печінки.
 • Значне загострення захворювань, які, як відомо, загострюються при застосуванні гормональних протизаплідних засобів або під час вагітності.
 • Вагітність.

Артеріальні тромбоемболічні ускладнення можуть становити загрозу для життя або мати летальні наслідки.

Слід враховувати, що ризик тромбозу може підвищуватися внаслідок синергічної дії окремих факторів ризику, якщо існує декілька таких факторів, або при наявності у пацієнта будь-якого вираженого фактора ризику.

Лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР не призначати у випадку негативних результатів оцінки співвідношення користь/ризик (див. розділ «Протипоказання»).

Пухлини

Найважливіший фактор ризику розвитку раку шийки матки – це персистенція папіломавірусної інфекції (HPV). Деякі епідеміологічні дослідження показали, що довготривале застосування КПК може підвищити цей ризик, проте це твердження все ще має суперечливий характер, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховували супутні фактори, наприклад регулярність скринінгу шийки матки та статеву поведінку, включаючи застосування бар’єрних методів контрацепції.

Метааналіз результатів 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР=1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей ризик поступово зменшується протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які застосовують або нещодавно застосовували КПК, незначне відносно рівня загального ризику раку молочної залози. Результати досліджень не надають доказів існування причинного зв’язку. Підвищення ризику може бути обумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК, так і біологічною дією КПК або поєднанням обох факторів. Відмічено тенденцію, що рак молочної залози, виявлений у жінок, які коли-небудь приймали КПК, клінічно менш виражений, ніж у тих, хто ніколи не застосовував КПК.

У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КПК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше – злоякісні пухлини печінки, що в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. У випадку виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або за наявності ознак внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливу наявність пухлини печінки при застосуванні КПК.

Злоякісні пухлини можуть становити загрозу для життя або призводити до летальних наслідків.

Менінгіома

Повідомляли про виникнення менінгіом (одиничних і множинних) при застосуванні ципротерону ацетату, особливо у високих дозах (25 мг і більше) та протягом тривалого часу. Якщо у пацієнта діагностовано менінгіому, як запобіжний захід необхідно припинити будь-яке лікування ципротероном, включно з препаратом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Підвищення рівня АЛТ

У процесі клінічних досліджень за участю пацієнтів, які отримували терапію для лікування вірусного гепатиту С лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір із додаванням рибавірину або без такого, підвищення рівня трансамінази (АЛТ) у понад 5 разів вище верхньої межі норми спостерігалося значно частіше у жінок, які застосовували лікарські засоби, що містять етинілестрадіол, такі як комбіновані гормональні контрацептиви (КГК) (див. розділи «Протипоказання» і «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Депресія і суїцидальні думки

Пригнічений настрій та депресія – добре відомі небажані ефекти застосування гормональних контрацептивів (див. розділ «Побічні реакції»). Депресія може бути вираженою і є добре відомим фактором ризику виникнення суїцидальної поведінки і суїциду. Пацієнткам слід рекомендувати проконсультуватися з лікарем у разі виникнення змін настрою і симптомів депресії, у тому числі незабаром після початку застосування лікарського засобу.

Зниження ефективності

Контрацептивна ефективність МОДЕЛЛЬ ПЬЮР може знижуватись у випадку пропуску прийому таблетки (див. розділ «Спосіб застосування та дози»), розладів шлунково-кишкового тракту (див. розділ «Спосіб застосування та дози») або при одночасному застосуванні з іншими лікарськими засобами (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Нерегулярні кровотечі

При застосуванні всіх лікарських засобів, що містять комбінацію естроген/прогестаген, можлива поява нерегулярних кровотеч (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших місяців прийому.

Можлива відсутність менструальноподібної кровотечі у деяких жінок під час інтервалу між прийомом таблеток (7-денна перерва). Виникнення вагітності малоймовірне, якщо лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР приймати згідно з інформацією з розділу «Спосіб застосування та дози». Однак, якщо лікарський засіб МОДЕЛЛЬ ПЬЮР не приймали відповідно до призначення до першої відсутності менструальноподібної кровотечі або якщо проривна кровотеча не настала вдруге, слід виключити наявність вагітності перед тим, як продовжувати застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Інші стани

Жінки з гіпертригліцеридемією, в тому числі у сімейному анамнезі, становлять групу ризику розвитку панкреатиту при застосуванні КПК.

Хоча повідомляли про незначне підвищення артеріального тиску у багатьох жінок, які приймають КПК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску спостерігається рідко. Якщо під час прийому лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР розвивається стійка клінічно значуща артеріальна гіпертензія, слід припинити застосування лікарського засобу і розпочати лікування артеріальної гіпертензії. Якщо після антигіпертензивної терапії буде досягнутий нормальний рівень артеріального тиску, застосування лікарського засобу МОДЕЛЛЬ ПЬЮР можна відновити, якщо це вважатиметься доцільним.

Повідомляли про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань у період вагітності та при застосуванні КПК, однак їх зв’язок із застосуванням КПК остаточно не доведено: холестатична жовтяниця та/або свербіж, утворення жовчних каменів, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сиденгама, герпес вагітних, втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

У жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть спричиняти або загострити симптоми захворювання.

Гострі або хронічні порушення функції печінки можуть вимагати призупинення застосування КПК до нормалізації показників функції печінки. Рецидив холестатичної жовтяниці та/або свербежу, пов’язаного з холестазом, що вперше відбувся у період вагітності або попереднього застосування статевих стероїдів, також вимагає припинення застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Також КПК можуть впливати на периферичну резистентність до інсуліну та толерантність до глюкози, однак дотепер немає даних щодо необхідності зміни терапевтичного режиму у пацієнтів, хворих на цукровий діабет, які застосовують низькодозові КПК (містять <0,05 мг етинілестрадіолу). Проте хворі на цукровий діабет повинні перебувати під ретельним наглядом, особливо на першому етапі застосування комбінованих пероральних контрацептивів.

Хвороба Крона та виразковий коліт асоціюються із застосуванням КПК.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних в анамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час застосування КПК.

Допоміжні речовини

Цей лікарський засіб містить лактозу та сахарозу. Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози або фруктози, дефіцитом лактази, порушенням всмоктування глюкози та галактози, дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід приймати препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР.

Якщо у пацієнта встановлено непереносимість деяких цукрів, необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

У пацієнтів, які приймали МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, не відзначалося впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність

Перед початком застосування препарату вагітність повинна бути виключена. Препарат протипоказаний у період вагітності. У разі виникнення вагітності під час застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР його застосування необхідно негайно припинити, однак це не є підставою для переривання вагітності.

Годування груддю

Препарат протипоказаний у період годування груддю. Ципротерону ацетат виділяється у грудне молоко. Приблизно 0,2% материнської дози може проникати в організм немовляти, яке перебуває на грудному годуванні, що відповідає приблизно 1 мкг/кг.

У період годування груддю приблизно 0,02% добової материнської дози етинілестрадіолу може потрапляти до організму немовляти з грудним молоком.

Спосіб застосування та дози

МОДЕЛЛЬ ПЬЮР пригнічує овуляцію і в такий спосіб чинить контрацептивну дію. Тому пацієнтки, які отримують лікування препаратом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, не повинні застосовувати додаткові гормональні засоби контрацепції, оскільки це спричиняє передозування гормонів та не є потрібним для забезпечення ефективного контрацептивного захисту. З цієї самої причини жінкам, які бажають завагітніти, не слід приймати МОДЕЛЛЬ ПЬЮР. Для досягнення належного терапевтичного ефекту і контрацептивного захисту препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР необхідно приймати регулярно.

Спосіб застосування

Для перорального застосування.

Дозування

Таблетки слід приймати щоденно згідно з порядком, зазначеним на блістері, приблизно в один і той самий час, запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають по 1 таблетці на добу протягом 21 дня поспіль. Прийом таблеток з кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення 7-денної перерви у прийомі препарату, під час якої зазвичай відбувається менструальноподібна кровотеча, що зазвичай починається на 2-3-й день після прийому останньої таблетки та може продовжуватися до початку прийому таблеток з нової упаковки.

Контрацептивний захист розпочинається з першого дня прийому таблеток і продовжується у тому числі протягом 7-денної перерви у прийомі препарату. Тому потрібно припинити одночасне застосування гормональних контрацептивів.

Медичне обстеження

Перед початком застосування лікарського засобу рекомендується зробити повне медичне обстеження (включаючи вимірювання маси тіла, артеріального тиску, дослідження серцево-судинної системи, стану нижніх кінцівок та шкіри, проведення аналізу сечі на наявність глюкози та дослідження гепатобіліарної системи за потреби), гінекологічний огляд (у тому числі обстеження молочних залоз та цитологічне дослідження шийки матки), а також зібрати детальний сімейний анамнез з метою виявлення захворювань, що вимагають лікування, та визначення існуючих ризиків. Під час проведення обстеження слід враховувати інформацію, зазначену в розділах «Протипоказання» і «Особливості застосування». Слід виключити наявність вагітності. Під час застосування препарату рекомендується проводити обстеження 1 раз на 6 місяців або в інтервалах з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки, оскільки стани, зазначені в розділі «Протипоказання», або фактори ризику можуть вперше виникнути під час застосування препарату.

Якщо тромбоемболічні явища (наприклад, тромбоз глибоких вен, інсульт, інфаркт міокарда) спостерігалися у близьких родичів у молодому віці, слід виключити можливість порушення системи згортання крові.

Також слід звернути увагу жінки на те, що застосування пероральних контрацептивів не захищає від ВІЛ-інфекції (СНІД) та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

Початок застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР

 • Якщо гормональні контрацептиви у попередній період (минулий місяць) не застосовувались

Прийом таблеток слід розпочинати у перший день природного циклу по 1 таблетці на добу (тобто в перший день менструальної кровотечі). Якщо прийом розпочато з 2-5-го дня, необхідно використовувати додатковий метод контрацепції (наприклад, бар’єрний) протягом перших 7 днів прийому препарату.

Тільки жінки з аменореєю можуть розпочинати прийом препарату одразу, згідно з призначенням лікаря. У такому випадку перший день застосування таблеток вважається першим днем менструального циклу, а відлік продовжується відповідно до викладених далі рекомендацій.

 • При переході з іншого КПК, вагінального кільця або трансдермального пластиру

Бажано розпочати прийом таблеток препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР наступного дня після прийому останньої гормонвмісної таблетки попереднього КПК (або після видалення кільця чи пластиру), але не пізніше наступного дня після перерви у прийомі таблеток або після прийому таблеток плацебо попереднього КПК. У випадку використання контрацептивного вагінального кільця або трансдермального пластиру слід розпочати приймати препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР у день видалення засобу, але не пізніше дня, коли необхідне наступне застосування цих препаратів.

 • При переході з методу, що базується на застосуванні лише прогестагену («міні-пілі», ін’єкції, імпланти) або внутрішньоматкової системи з прогестагеном

Можна розпочати прийом препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР у будь-який день після припинення прийому «міні-пілі» (у випадку імпланту або внутрішньоматкової системи – у день їх видалення, у випадку ін’єкції – замість наступної ін’єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів застосування препарату.

 • Після аборту в І триместрі вагітності

Можна починати прийом препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР одразу ж. У такому випадку немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.

 • Після пологів або аборту в ІІ триместрі

Рекомендується розпочинати прийом препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР з 21-28-го дня після пологів або аборту в ІІ триместрі вагітності. При пізнішому початку прийому таблеток рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів прийому таблеток. Проте якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком застосування препарату слід виключити можливу вагітність або дочекатися настання першої менструації.

Тривалість застосування

Покращення стану настає щонайменше через 3 місяці. Лікар повинен регулярно визначати необхідність у продовженні лікування.

Тривалість застосування препарату залежить від тяжкості симптомів андрогенізації та їх відповіді на лікування. Зазвичай явища акне та себореї зникають раніше, ніж симптоми гірсутизму. Рекомендується приймати МОДЕЛЛЬ ПЬЮР протягом не менше 3-4 циклів після зникнення симптомів.

У разі відсутності відповіді або досягнення недостатньої відповіді на лікування тяжкого акне або себореї протягом не менше 6 місяців або гірсутизму протягом не менше 12 місяців слід переглянути підхід до лікування.

Якщо симптоми андрогенізації зникли і при цьому зберігається потреба у контрацепції, доцільно розглянути питання про перехід на низькодозовий пероральний контрацептив. У випадку виникнення рецидивів андрогенних симптомів лікування препаратом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР може бути відновлене. При повторному застосуванні терапії МОДЕЛЛЬ ПЬЮР (після щонайменше 4-тижневого інтервалу в прийомі таблеток) слід враховувати підвищений ризик розвитку ВТЕ (див. розділ «Особливості застосування»).

Що робити у випадку пропуску прийому таблетки

Якщо жінка, яка отримує лікування препаратом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, забула прийняти таблетку у звичний час, це необхідно зробити впродовж 12 годин. Усі наступні таблетки з цієї упаковки необхідно приймати у звичний час. У такому випадку протизаплідна дія препарату не знижується.

Якщо запізнення з прийомом забутої таблетки перевищує 12 годин, контрацептивний захист знижується. У такому разі можна керуватися двома основними правилами, зазначеними нижче.

 1. Перерва у прийомі таблеток ніколи не може становити більше 7 днів.
 2. Належний контрацептивний захист, тобто адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийомом таблеток протягом 7 днів.

Відповідно до цього у повсякденному житті слід керуватися нижчезазначеними рекомендаціями.

 • 1-й тиждень

Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують приймати таблетки у звичний час. Крім того, протягом наступних 7 днів слід використовувати бар’єрний метод контрацепції, наприклад презерватив. У разі, якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт, слід враховувати можливість настання вагітності. Чим більше таблеток пропущено і чим ближче перерва у прийомі препарату, тим більший ризик вагітності.

 • 2-й тиждень

Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують прийом таблетки у звичний час. За умови правильного приймання таблеток протягом 7 днів перед пропуском немає необхідності застосовувати додаткові протизаплідні засоби. В іншому разі або при пропуску більше ніж однієї таблетки рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів.

 • 3-й тиждень

Ризик зниження надійності зростає при наближенні перерви у прийомі таблеток. Однак при дотриманні схеми прийому таблеток можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися одного з нижченаведених варіантів, то не виникне необхідності використання додаткових контрацептивних засобів за умови правильного прийому таблеток протягом 7 днів до пропуску. Якщо це не так, рекомендується дотримуватися першого з нижченаведених варіантів і використовувати додаткові застережні засоби протягом наступних 7 днів.

 1. Слід прийняти останню пропущену таблетку якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти дві таблетки одночасно. Після цього продовжують приймати таблетки у звичний час. Таблетки з наступної упаковки слід почати приймати одразу ж після закінчення попередньої, тобто не повинно бути перерви між прийомом таблеток з цих упаковок. Малоймовірно, що у жінки почнеться менструальноподібна кровотеча до закінчення прийому таблеток з другої упаковки, хоча під час прийому таблеток може спостерігатися кровомазання або проривна кровотеча.
 2. Можна також припинити прийом таблеток з поточної упаковки. В такому разі перерва у прийомі препарату повинна становити до 7 днів, включаючи дні пропуску таблеток; прийом таблеток слід почати з наступної упаковки.

Якщо після пропуску в прийомі таблеток відсутня очікувана менструація протягом першої перерви в прийомі препарату, то ймовірна вагітність.

Відсутність менструальноподібної кровотечі

При відсутності менструальноподібної кровотечі після пропуску прийому необхідно припинити застосування препарату до надійного виключення вагітності.

Рекомендації у випадку міжменструальних кров’янистих виділень

У випадку міжменструальних кров’янистих виділень необхідно обов’язково продовжувати прийом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР. Зазвичай кровомазання зникає самостійно або може припинитися протягом 4-5 днів, так само, як і міжменструальна кровотеча, що за інтенсивністю аналогічна менструальній (проривна кровотеча), при допоміжному застосуванні 25-50 мкг етинілестрадіолу (проте не додатково до останньої таблетки в упаковці МОДЕЛЛЬ ПЬЮР).

У випадку, якщо проривна кровотеча не припиняється або повторюється, рекомендується провести ретельне обстеження (включаючи застосування кюретажу) для виключення органічних причин кровотечі.

Це також стосується кровомазання, що виникає нерегулярно протягом декількох послідовних циклів, або яке проявляється вперше після тривалого застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР. У таких випадках кровотечі зазвичай спричинені органічними причинами, а не дією препарату.

Рекомендації у випадку блювання або тяжкої діареї

Блювання або тяжка діарея можуть призводити до неповної абсорбції діючих речовин препарату. У такому випадку необхідно застосовувати додаткові негормональні засоби контрацепції (окрім календарного або температурного методів). Якщо блювання або тяжка діарея виникають упродовж 3-4 годин після прийому таблетки, слід дотримуватися процедури, наведеної вище, що застосовується у разі пропуску таблеток. У випадку, коли жінка не бажає відхилятися від звичайного режиму прийому таблеток, вона повинна прийняти замісну таблетку(и) з іншої блістерної упаковки.

Захворювання печінки

У випадку перенесеного вірусного гепатиту (після нормалізації показників функції печінки) застосування лікарських засобів, таких як МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, можна розпочинати не раніше ніж через 6 місяців.

Пацієнти літнього віку

Препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР не показаний після настання менопаузи.

Пацієнти з печінковою недостатністю

Препарат МОДЕЛЛЬ ПЬЮР протипоказаний жінкам із захворюваннями печінки тяжкого ступеня, доки показники функції печінки не повернуться до норми (див. розділ «Протипоказання»).

Пацієнти з нирковою недостатністю

Застосування препарату МОДЕЛЛЬ ПЬЮР спеціально не вивчали у пацієнтів із порушеннями функції нирок. Наявні дані не свідчать про необхідність зміни способу застосування цій групі пацієнтів.

Діти

Препарат показаний для застосування за призначенням лікаря тільки після настання сталих менструацій.

Передозування

Дані про передозування у людей відсутні. Виходячи із загальних даних, зібраних під час застосування КПК, симптоми передозування можуть включати нудоту, блювання та вагінальну кровотечу. Вагінальна кровотеча може спостерігатися у дівчат навіть до настання менархе у випадку ненавмисного/випадкового застосування лікарського засобу. Антидот відсутній, лікування симптоматичне.

Побічні реакції

Для всіх жінок, які приймають МОДЕЛЛЬ ПЬЮР, існує підвищений ризик розвитку венозної або артеріальної тромбоемболії (наприклад, тромбоз вен, легенева емболія, апоплексія, інфаркт міокарда) (детальніше див. розділ «Особливості застосування»). Додаткові фактори (паління, артеріальна гіпертензія, порушення згортання крові або жирового обміну, надмірна маса тіла, варикозне розширення вен, флебіти та тромбози в анамнезі) можуть сприяти підвищенню цього ризику (див. розділ «Особливості застосування»).

Інформацію щодо інших тяжких побічних реакцій, наприклад пухлин печінки, раку шийки матки та молочної залози, надано в розділі «Особливості застосування».

Нижче наведено побічні реакції, які виникали на тлі застосування МОДЕЛЛЬ ПЬЮР. Побічні реакції класифіковані за системами органів та частотою виникнення. За частотою побічні реакції розподілені таким чином: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000); частота невідома (неможливо оцінити з наявних даних).

З боку органів зору. Рідко: непереносимість контактних лінз.

З боку шлунково-кишкового тракту. Часто: нудота, біль у животі. Нечасто: блювання, діарея.

З боку імунної системи. Рідко: гіперчутливість.

З боку серцево-судинної системи. Рідко: тромбоемболія. Частота невідома: підвищення артеріального тиску.

Дані обстежень. Часто: збільшення маси тіла. Рідко: зменшення маси тіла.

З боку метаболізму та харчування. Нечасто: затримка рідини.

З боку нервової системи. Часто: головний біль. Нечасто: мігрень.

З боку психіки. Часто: пригнічений настрій, зміна настрою. Нечасто: зниження лібідо. Рідко: підвищення лібідо.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз. Часто: болючість молочних залоз, відчуття їх напруженості, міжменструальні кровотечі. Нечасто: збільшення молочних залоз. Рідко: поява секреції з молочних залоз, вагінальні виділення.

З боку шкіри та підшкірної клітковини. Нечасто: висипання, кропив’янка, хлоазма. Рідко: вузликова еритема, мультиформна еритема.

З боку гепатобіліарної системи. Частота невідома: порушення функції печінки та розлади жовчовидільної системи.

У жінок, які отримували лікування препаратом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР або приймали КПК, відзначали такі серйозні небажані явища, описані в розділі «Особливості застосування»:

– венозні тромбоемболічні ускладнення;

– артеріальні тромбоемболічні ускладнення;

– цереброваскулярні події;

– артеріальна гіпертензія;

– гіпертригліцеридемія;

– зміни толерантності до глюкози або вплив на периферичну інсулінорезистентність;

– пухлини печінки (доброякісні або злоякісні);

– розлади функції печінки;

– хлоазма;

– виникнення або загострення захворювань, що пов’язують із прийомом КПК, але причина яких достовірно не встановлена: холестатична жовтяниця та/або свербіж, холелітіаз, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сиденгама, герпес вагітних, втрата слуху внаслідок отосклерозу, хвороба Крона, виразковий коліт, рак шийки матки;

– у жінок зі спадковим ангіоневротичним набряком екзогенні естрогени можуть спричиняти або посилювати симптоми ангіоневротичного набряку.

Частота виявлення раку молочної залози дещо підвищується у осіб, які застосовують пероральні контрацептиви. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози незначне щодо загального ризику виникнення раку молочної залози. Для отримання більш детальної інформації див. розділи «Протипоказання» і «Особливості застосування».

Вплив на тканину молочної залози

Статеві гормони впливають на тканину молочної залози, при цьому її чутливість щодо інших факторів, що сприяють розвитку раку, може підвищуватися. Проте статеві гормони є лише одним з багатьох інших факторів ризику, не пов’язаних із прийомом гормональних засобів контрацепції. Епідеміологічні дослідження, які вивчали можливий зв’язок між гормональними протизаплідними засобами та раком молочної залози, залишили відкритим питання щодо того, чи виникає це захворювання у жінок молодого віку частіше при довготривалому або завчасно розпочатому прийомі пероральних контрацептивів.

При застосуванні КПК повідомляли про погіршення ендогенного депресивного стану та епілепсію.

Якщо у жінок, які страждають на гірсутизм, значно посилилися симптоми захворювання, причини цього (пухлина, що продукує андрогени, порушення ферментів кори надниркових залоз) необхідно з’ясувати за допомогою диференціальної діагностики.

Вплив на лабораторні показники

Швидкість осідання еритроцитів може збільшуватися за відсутності захворювання. Описано випадки підвищення рівня міді та заліза у сироватці крові, а також лужної фосфатази лейкоцитів.

Інші показники

У поодиноких випадках можливі порушення обміну фолієвої кислоти та триптофану.

При регулярному прийомі МОДЕЛЛЬ ПЬЮР чинить протизаплідну дію, зумовлену діючими речовинами препарату. Нерегулярний прийом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР може призводити до нерегулярного циклу. Регулярний прийом МОДЕЛЛЬ ПЬЮР дуже важливий (через можливий вплив ципротерону ацетату на плід), оскільки запобігає нерегулярним циклам, а також настанню вагітності.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції у період постмаркетингового спостереження є дуже важливими. Це дає можливість здійснювати контроль за співвідношенням користь/ризик для лікарських засобів. Медичні працівники повинні повідомляти про підозрювані побічні реакції.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 21 таблетці у блістері, по 1 блістеру в коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПЛІВА Хрватска д.о.о.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Прілаз баруна Філіповича 25, 10000 Загреб, Хорватія.

Джерело інструкції

Інструкцію лікарського засобу взято з офіційного джерела — Державного реєстру лікарських засобів України.

Зверніть увагу!

Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник як медичних рекомендацій .

Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!

Медмаркет Аптека24 не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті apteka24.ua. Детальніше про Відмову від відповідальності.

Ціна на Моделль Пьюр таблетки для контрацепції, 21 шт. актуальна при замовленні на сайті. На apteka24.ua можна купити Моделль Пьюр таблетки для контрацепції, 21 шт. з доставкою в такі міста України: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Рівне, Біла Церква, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Кропивницький, Львів, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Суми, Тернопіль, Херсон, Житомир, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів. В інші міста замовлення можуть доставлятися через службу доставки. Доступна доставка кур'єром. Докладніше про способи, вартості та обмеженнях доставки.

Також вас можуть зацікавити