0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Препарати при діабеті 2-го типу

Знайдено 204 товари
Грінчак Анна ВолодимирівнаРедакціяАнна Грінчак
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще60 товарів

Що таке діабет 2 типу?

Діабет 2 типу — це хвороба, при якій клітини стають стійкими до нормального впливу інсуліну і/або поступово втрачається здатність виробляти його в достатній кількості. Інсулін — це гормон, який продукує підшлункова залоза, що знаходиться позаду і нижче шлунка. Інсулін дозволяє вашому тілу використовувати глюкозу для отримання енергії, а також балансує її рівень в крові. Коли в крові занадто багато глюкози, ця речовина «наказує» організму зберігати залишки глюкози в печінці.

Раніше ця хвороба була відома як діабет дорослих. Цей тип частіше вражає людей похилого віку, але збільшення числа дітей і підлітків з ожирінням призвело до збільшення числа випадків діабету другого типу у молодих людей.

Діабет 2-го типу вражає безліч основних органів і викликає такі супутні хвороби:

 1. Недуги серцево-судинної системи (інсульт, артеріальна гіпертензія і зменшення просвіту судин).
 2. Ураження нервів (невропатія) кінцівок. Діабет може пошкодити або зруйнувати нерви, що викликає поколювання, оніміння, печіння, болісність або можливу втрату чутливості, що найчастіше починається на кінчиках пальців ніг або пальців і переміщується вгору.
 3. Інші пошкодження нервової системи. Пошкодження нервів серця може сприяти порушенню серцевого ритму. Пошкодження нервів в травній системі викликає нудоту, блювоту, діарею або утруднення дефекації.
 4. Хвороба нирок. Діабет призводить до хронічних хвороб нирок або до безповоротної термінальної стадії хвороби нирок, що може викликати необхідність в діалізі або пересадці органу.
 5. Патології очей (катаракта і глаукома), а також пошкодження капілярів сітківки, що небезпечно сліпотою.
 6. Погіршення шкірних покривів. Збільшується сприйнятливість до шкірних бактеріальних і грибкових хвороб.
 7. Повільне загоєння ран. При серйозному ступеню пошкодження необхідна ампутації пальців або кінцівок.
 8. Погіршення слуху.
 9. Обструктивне апное.
 10. Деменція. Діабет збільшує шанс розвитку хвороби Альцгеймера та інших хвороб, що викликають деменцію. Також може швидко погіршитися пам'ять та інші розумові навички.

Причини захворювання: чому виникає діабет 2 типу?

Діабет другого типу розвивається роками. Протягом цього проміжку часу починається інсулінорезистентність, тоді інсулін стає все більш неефективним для регулювання кількості глюкози. В результаті цього підшлункова залоза відповідає, виробляючи все більше і більше інсуліну, щоб спробувати досягти певної міри контролю цієї глюкози.

Оскільки перевиробництво гормону відбувається довгий проміжок часу, інсулінопродукувальні клітини зношуються. Таким чином, діабет другого типу — це комбінація недостатньо ефективного гормону і його недостатньої кількості.

Діабет — це багатофакторне захворювання. До факторів, що збільшують ризик його виникнення відносять:

 1. Надмірна вага або ожиріння — це головний фактор.
 2. Розподіл жиру. Накопичення жиру в основному в області живота, а також стегон і сідниць, вказує на більший ризик.
 3. Низька фізична активність.
 4. Анамнез сім'ї. У 80-90% хворих є інші члени сім'ї з діабетом. У 10-15% дітей батьків-діабетиків також розвивається ця хвороба. Якщо в одного однояйцевого близнюка діабет, ймовірність того, що інший теж буде, становить 75%.
 5. Раса та етнос. Люди певних рас і етнічних груп (афроамериканці, латиноамериканці, корінні американці та азійці) з більшою ймовірністю захворіють на діабет другого типу.
 6. Знижений рівень холестерину і підвищений рівень тригліцеридів.
 7. Предіабет використовується для опису більш ранньої стадії інсулінорезистентності, коли рівень цукру в крові підвищений, але недостатньо високий, щоб його назвати діабет.
 8. Вагітність. Імовірність розвитку діабету 2 типу збільшується, якщо у вас виник гестаційний діабет під час вагітності або якщо ви виносили малюка вагою понад чотири кілограм.
 9. Синдром полікістозу яєчників — стан, при якому характерний нерегулярний менструальний цикл, надмірний ріст волосся і повнота.

Симптоми діабету 2 типу

Ознаки хвороби часто розвиваються повільно. По суті, ви можете роками жити з діабетом і не здогадуватися про це.

Основні ознаки діабету:

 • надмірна спрага;
 • постійні позиви до сечовипускання, особливо вночі;
 • підвищений апетит;
 • перевтома;
 • безпричинна втрата ваги;
 • повільне загоєння виразок і ран;
 • часті інфекційні захворювання;
 • суха, свербляча шкіра;
 • затуманений зір;
 • оніміння, судоми або поколювання в руках чи ногах;
 • перепади настрою;
 • головні болі;
 • запаморочення.

Симптоми діабету у чоловіків:

 • еректильна дисфункція (імпотенція);
 • низький рівень тестостерону;
 • ретроградна еякуляція (відбувається, коли сперма з тестикул, яка буде еякулювати через уретру, перенаправляється в сечовий міхур);
 • зниження статевого потягу.

Симптоми діабету у жінок:

 • вагінальний свербіж і болючість;
 • оральна молочниця;
 • постійні інфекції сечовивідних шляхів.

Якщо ви маєте темні висипання на шиї або під пахвами, зверніться до лікаря. Їх називають чорним акантозом, і вони можуть вказувати на резистентність до інсуліну.

Чим відрізняється цукровий діабет 1 типу від 2?

Обидва типи є формами цукрового діабету — вони призводять до гіперглікемії (підвищеної кількості цукру в крові). При неправильній терапії виникають ускладнення. Сліпота, ниркова недостатність і ампутації — це лише деякі з можливих ускладнень діабету, якщо його не лікувати. Крім цього, обидва типи контролюються аналогічним чином, і при потребі можуть лікуватися інсуліном.

Між цукровим діабетом першого і другого типу існує кілька відмінностей.

Діабет 1 типу найчастіше розвивається у дітей або молодих людей, але їм можуть захворіти люди будь-якого віку. При цій хворобі підшлункова залоза не продукує гормон, тому хворі залежні від інсуліну. При цьому можуть спостерігатися епізоди низького рівня цукру в крові, а також високі рівні, що рідко виникають у хворих другим типом. Більш того, діабет 1 типу запобігти неможливо, але в багатьох випадках можливо оминути діабету 2-го типу. Також задокументовано значно більше епізодів другого типу.

При 2-му типі ваша підшлункова залоза не продукує достатньо інсуліну, і виробляється нею інсулін не завжди працює правильно. Ця хвороба зазвичай вражає людей похилого віку.

Як діагностувати діабет 2 типу?

Отримання своєчасного діагнозу має вирішальне значення для успішної терапії діабету 2 типу. Щоб перевірити вас на діабет 2 типу, зазвичай призначається тест на глікований гемоглобін (A1C). Цей аналіз крові вказує ваш середній показник цукру за останні 2-3 місяці. Результати інтерпретуються наступним чином:

 • нижче 5,7% — це нормально;
 • від 5,7% до 6,4% — діагностовано предіабет;
 • 6,5% або вище за двома дослідженнями вказують на цю хворобу.

Якщо у вас є обставини, що не дозволяють провести тест A1C, ваш медичний фахівець може призначити наступні тести для діагностики:

Випадковий аналіз цукру в крові. Показники рівня цукру в крові вказуються в міліграмах цукру на децилітр (мг/дл) або мілімоль цукру на літр (ммоль/л) крові. Рівень 200 мг/дл (11,1 ммоль/л) або вище означає діабет, особливо якщо ви маєте часте сечовиділення і сильну спрагу.

Вимірювання цукру в крові натщесерце. Показники тлумачаться таким чином:

 • меньше 5,6 ммоль/л — норма;
 • від 5,6 до 6,9 ммоль/л — предіабет;
 • 7 ммоль/л або вище за двома окремими тестами діагностований як діабет.

Пероральний тест на толерантність до глюкози. Проводиться рідше, ніж інші, крім періоду вагітності. Вам необхідно не вживати їжу всю ніч, а потім випити солодку речовину на прийомі у лікаря. Рівень цукру в крові визначається протягом наступних 2 годин. Результати так тлумачаться:

 • меньше 7,8 ммоль/л — норма;
 • від 7,8 ммоль/л до 11,0 ммоль/л) — діагностується предіабет;
 • 11,1 ммоль/л або вище через 2 години свідчить про діабет.

Лікування діабету 2 типу

Приймання медикаментів може призвести до зменшення кількості довгострокових ускладнень. Спочатку рекомендують терапію в таблетованій формі, а іноді може бути рекомендовано поєднання декількох типів препаратів. Терапія також може включати інсулін або інше додаткові медикаменти.

Метформін рекомендують в першу чергу при терапії діабету. Він зменшує кількість глюкози, яку печінка продукує в кровотік. Це підсилює чутливість клітин до інсуліну. При наявності ожиріння, часто призначають саме цей препарат, оскільки він не провокує додатковий набір маси. Метформін рідко здатний викликати нудоту і діарею. При пошкодженні нирок його не рекомендоване вживати.

Інгібітори SGLT2 підсилюють виведення з уриною глюкози. Вони необхідні хворим на серцево-судинні захворювання. Препарати вживаються раз на добу. Основна побічна дія — збільшується шанс виникнення хвороб статевих і сечовивідних шляхів.

Сульфонілсечовини також збільшують виробництво гормону. Препарати здатні призводити до гіпоглікемії (швидкого падіння рівня цукру в крові) і викликати збільшення маси тіла, блювоту і діарею.

Піоглітазон підсилює чутливість клітин до гормону. Застосовується в комбінації з іншими пероральними медикаментами від діабету. Медикамент здатний викликати збільшення ваги та набрякання щиколоток. Його не рекомендується застосовувати, якщо ви маєте серцеву недостатність або підвищений ризик перелому кісток.

Гліптини запобігають розщеплення GLP-1 — гормон, що сприяє продукуванню інсуліну при підвищеному рівні глюкози.

Агоністи GLP-1 працюють аналогічно природному гормону GLP-1. Вони застосовуються ін'єкційно і підсилюють виробництво природного інсуліну.

Інші методи терапії

Для зниження ризику виникнення інших серйозних захворювань, вам можуть порадити вживати інші медикаменти:

 • антигіпертензивні препарати для контролю підвищеного кров'яного тиску;
 • статини, щоб знизити високий рівень холестерину;
 • невеликі дози аспірину для профілактики інсульту;
 • інгібітор ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), якщо ви маєте ранні ознаки діабетичної хвороби нирок.

Чи потрібно колоти інсулін при діабеті 2 типу?

Якщо таблетки, капсули від діабету або неінсулінові ін'єкційні медикаменти не зменшують кількість цукру в крові, може виникнути необхідність у використанні інсуліну. Його можна приймати замість таблеток або разом з ними, в залежності від дози й способу її приймання.

Інсулін випускається в декількох формах, і кожен працює по-своєму. Ваше лікування може включати комбінацію цих різних медикаментів інсуліну.

Базальний інсулін. Цей тип інсуліну допомагає контролювати цукор між прийманням їжі або вночі.

Болюсний інсулін. Цей тип інсуліну діє 2-4 години. Його зазвичай необхідно приймати перед їдою.

Ін'єкції інсуліну робляться шприцом або ручкою для ін'єкцій (автоінжектором). Більшості хворих потрібно від 2 до 4 ін'єкцій гормону на добу.

Як швидко знизити цукор при діабеті 2 типу?

При виникненні гіперглікемії, потрібна негайна терапія для запобігання серйозних ускладнень, включаючи:

 • пошкодження нервів і органів;
 • діабетичний кетоацидоз (ДКА) — серйозне ускладнення діабету першого типу, але іноді буває у хворих з діабетом 2-го типу;
 • гіперглікемічний гіперосмолярний синдром (ГГС).

Підшкірна ін'єкція гормону забезпечує швидку відповідь, оскільки кровотік в місці уколу прискорює всмоктування інсуліну. Ін'єкції в живіт, руку або дельтоподібний м'яз найбільш ефективні через збільшення кровотоку в цих місцях в порівнянні з іншими частинами тіла, такими як сідниці та стегна. Однак майте на увазі, що такі фактори, як куріння, ожиріння і низька фізична активність, можуть зменшити підшкірний кровообіг людини й уповільнити швидкість абсорбції.

Внутрішньом'язова ін'єкція може бути більш ефективною в рідкісних випадках ДКА або зневоднення, оскільки швидкість абсорбції ще вище. Однак ефективність може бути недоліком в випадки гіперглікемії, оскільки інсулін може занадто швидко всмоктуватися і приводити до гіпоглікемії.

Інгаляційний інсулін — це порошкоподібна форма інсуліну швидкої дії, яка може бути доставлена ​​в легені за допомогою інгалятора. Після застосування вже за 12-15 хвилин інсулін починає діяти. Але він не підходить для пацієнтів з астмою, активним раком легенів або хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ).

Як продукти не можна при діабеті 2 типу?

Є певні продукти і напої, які вам слід обмежити або повністю виключити при діабеті. Це включає:

 • продукти з насиченими жирами або трансжирами;
 • м'ясні субпродукти;
 • консерви;
 • маргарин;
 • випічка;
 • снеки;
 • солодкі напої, в тому числі фруктові соки;
 • жирні молочні продукти;
 • макарони або білий рис.

Також рекомендується відмовлятися від солоної і смаженої їжі.

Що можна їсти при діабеті 2 типу?

Не існує такого поняття, як «діабетична дієта», але вибір їжі може зіграти ключову роль у контролі рівня цукру і підтримки здоров'я серця.

Харчування хворих на діабет другого типу зводиться до кількох ключових дій:

 • приймайте їжу за розкладом, не пропускайте приймання їжі;
 • не переїдайте;
 • уважно читайте етикетки на продуктах.

Раціон повинен складатися з наступних продуктів:

 • некрохмалисті овочі (броколі) і фрукти з великим кількості клітковини, такі як яблука.
 • пісні джерела білка, такі як курка без кісток і шкіри, індичка і жирна риба, наприклад лосось;
 • корисні жири, такі як горіхи, горіхове масло і авокадо (в помірних дозах);
 • цільні зерна (кіноа, ячмінь);
 • знежирені молочні продукти, молоко і йогурт без добавок.

Згідно з дослідженнями, середземноморська дієта, в якій основна увага приділяється рибі, оливковій олії, фруктам, овочам і цільнозерновим продуктам, полегшує стан при цій хворобі.

Ви можете проконсультуватися з кваліфікованим дієтологом, щоб скласти індивідуальний план харчування.

Профілактика діабету 2 типу: як уберегти себе від цього захворювання?

Якщо ви маєте ризик виникнення даного захворювання, ви здатні запобігти його розвиток, змінивши спосіб життя.

Це включає:

 • схуднення, якщо у вас великий індекс маси тіла, і підтримка здорової ваги;
 • дотримуватися здорової, збалансованої дієти;
 • кинути палити;
 • вживання алкоголю в помірних дозах;
 • регулярні фізичні вправи.

 

Джерела

Type 2 diabetes / MayoClinic (англ.)

Type 2 diabetes / WebMD (англ.)

What is type 2 diabetes? / NHS (англ.)

Type 2 diabetes / CDC (англ.)

Understanding Type 2 Diabetes / Healthline (англ.)

Diabetes Type 2 / MedlinePlus (англ.)

Type 2 Diabetes / NIH (англ.)

Type 2 Diabetes Mellitus / Harvard Health Publishing (англ.)\

 

Відмова від відповідальності

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Препарати при діабеті 2-го типу

Препарати при діабеті 2-го типуЦіна
Арфазетин збір трав при цукровому діабеті, 75 г - ПрАТ ФФ Віола
52,8грн
Арфазетин збір при цукровому діабеті у фільтр-пакетах по 1,5 г, 20 шт. - ПрАТ ФФ Віола
63,4грн
Метафора таблетки при цукровому діабеті по 500 мг, 30 шт.
21,6грн
Глюкованс таблетки 500мг/5мг №30
234,1грн
Глюкофаж XR таблетки при діабеті 1000 мг, 30 шт.
306,6грн