0800 30 22 44

8:00 - 21:00. Безкоштовно

Коли в Україні переводять годинники на літній час у 2021 році: дата переходу й 5 порад, як адаптуватися до часових змін

Карлова Ольга ВикторовнаРедакціяОльга Карлова
Оновлено
Нагадуємо, що у apteka24.ua є мобільний додаток: 12 000 препаратів з докладними інструкціями і, звичайно, доставкою по всій Україні. Шукайте нас в App Store і Google Play.
P.S. Знижка 100 грн на перше замовлення від 1000 грн за промокодом APP100
Коли в Україні переводять годинники на літній час у 2021 році: дата переходу й 5 порад, як адаптуватися до часових змін

Зміст:

 

В Україні в 2021 році в ніч з 27 на 28 березня переводять годинники на годину вперед. Практично кожен рік йдуть суперечки щодо доцільності такого переходу й надходять пропозиції щодо його скасування, проте в 2021 році о 03:00 годині 28 березня вся країна все ж у черговий раз здійснить перехід на літній час.

Організму буде важко адаптуватися до таких змін, що може негативно позначитися на самопочутті та активності людини, адже порушиться циркадний ритм і доведеться вставати на годину раніше.

Циркадний ритм — це механізм, який регулює стан сну й неспання в різний час доби. Якщо людина, наприклад, щоранку вставала о 07:00 і бадьоро себе почувала, а о 23:00 відходила до сну й у неї не було проблем із засипанням, то після 28 березня це може змінитися.

Пропонуємо ознайомитися з 5 простими рекомендаціями, як допомогти організму безболісно перейти на літній час.

Переведення годинника

№1 Змініть час засинання 

Постарайтеся лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай. Так усього за кілька днів ви зможете відновити свій біологічний годинник і перебудувати організм на літній час. Спочатку буде складно, тому ввечері за кілька годин до сну можна випити заспокійливий трав'яний чай.

№2 Не використовуйте гаджети перед сном

Екрани сучасних гаджетів випромінюють синє світло, яке мозок сприймає як денне. Тому він посилає сигнали неспання й людині стає важко заснути. Спробуйте перед сном відкласти гаджети, а замість цього почитати книгу.

№3 Відмовтеся від кофеїну в другій половині дня

У період адаптації до нового часу кофеїновмісні напої не слід вживати після обіду. Вони стимулюють нервову систему, заважають розслабитися та заснути. Напої з кофеїном краще вживати вранці, щоб підбадьоритися, а незадовго до сну можна випити склянку молока.

№4 Перегляньте час вечері

Вечеря

За 3-4 години до відходу до сну не рекомендовано їсти. Після вечері їжа починає перетравлюватися в шлунку, що уповільнює вироблення гормону сну — мелатоніну. Постарайтеся змістити час вечері й повністю відмовитися від нічних перекусів.

№5 Починайте ранок із зарядки

Ніщо вранці не бадьорить так, як зарядка. А крім бадьорості вона ще корисна для здоров'я. Після переведення годинника й зміни часу підйому буде важче вставати та бути активним. Тому спробуйте робити вранці найпростіші фізичні вправи.

Використання цих порад допоможе легко адаптуватися до переведення годинників в Україні в 2021 році.

Вам дуже важко рано вставати, але існує така необхідність? Тоді пропонуємо дізнатися з нової статті про 5 лайфхаків, як «сові» стати «жайворонком».

Чи можуть снодійні викликати залежність? Звичайно, ті, хто їх постійно п'ють, стверджують, що ні. Але чи так це? Ви можете дізнатися правду з нашої нової статті.

Дізнавайтеся більше про здоров'я на apteka24.ua.

 

Джерела

Перевод часов в Украине 2021. Когда переходить на летнее время / BBC

Daylight saving time: 4 tips to help your body adjust /  Healthessentials

How sleep is affected by time changes / WebMD

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Встанови додаток і отримай знижку 100 грн на перше замовлення від 1000 грн по промокоду АРР100

App StoreGoogle Play
preview