0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Гастал таблетки для розсмоктування зі смаком м'яти, 24 шт.

Код товару:Код:  706008
Виробник: Teva
Доставка в:виберіть
Транспортна компанія
  • Оплата
  • Гарантія
  • Умови повернення

Готівкою при отриманні, оплата картою на сайті, накладений платіж

pharmacist
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Онлайн: 08:00 - 21:00, без вихідних

Властивості препарату Гастал таблетки для розсмоктування зі смаком м'яти, 24 шт.

Основні

Діюча речовина
Торгівельна назва
Країна виробник
Хорватія
Виробник
ПЛИВА ХРВАТСКА Д.О.О.
Оригінальний препарат
Так
Імпортний
Так
Спосіб введення
за щоку
Термін придатності
3 роки
Кількість в упаковці
24
Форма випуску
Таблетки для розсмоктування
Температура зберігання
від 5°C до 25°C
Код АТС/ATX
A02A D01
Міжнародна назва
Ordinary salt combinations
Код Моріон
80097
Лікарська форма
Таблетки для смоктання зі смаком м'яти № 24 (6х4), № 48 (6х8) у блістерах

Кому дозволено

Алергікам
з обережністю
Водіям
дозволено
Вагітним
з обережністю
Годуючим матерям
заборонено
Дітям
з 6 років

Взаємодія

Взаємодія з алкоголем
немає даних

Залишити відгук

avatar

Ви вже купували цей товар?

Гастал таблетки для розсмоктування зі смаком м'яти, 24 шт. - Інструкція для застосування

Склад

активні речовини: одна таблетка гасталу містить 450 мг гідроталциту та 300 мг магнію гідроксиду.

допоміжні речовини: манітол, сорбітол, лактоза, крохмаль кукурудзяний, натрію цикламат, натрію сахаринат, тальк, магнію стеарат, ароматизатор м'яти перцевої (пепермінт).

Фармакологічні властивості

Гастал – комбінований антацидний препарат для прийому внутрішньо. Знижує підвищену кислотність шлункового соку до фізіологічного рівня та усуває диспепсичні розлади за рахунок нейтралізації надлишку соляної кислоти у шлунку. Гідрооксид магнію і гідроксид алюмінію, що входять до складу гасталу, забезпечують швидку і тривалу нейтралізацію, що обумовлює антацидний ефект. Антацидна дія препарату проявляється відразу після прийому таблеток гасталу та триває близько 2 годин. 1 пігулка гасталу нейтралізує близько 21,5 ммоль соляної кислоти. Гастал пригнічує дію пепсину, лізолецитину та жовчних кислот, таким чином, також усуваючи розлади функції шлунка.

Гастал крім антацидного ефекту активує захисні та регенеративні механізми у слизовій оболонці шлунка. Цитопротекторна дія, обумовлена ​​іонами алюмінію, включає стимулювання секреції слизу та гідрокарбонату натрію в шлунку, накопичення епідермального фактора росту в осередку ушкодження, збільшення концентрації фосфоліпідів у шлунку та інші механізми.

Гастал не має системної дії у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Після взаємодії з соляною кислотою шлункового соку гідроксид алюмінію реагує з фосфатами і карбонатами в лужному середовищі кишечника і виділяється з калом у вигляді нерозчинних солей. Гідроксид магнію реагує з соляною кислотою в шлунковому соку з утворенням хлориду магнію, який має осмотичну проносну дію в тонкій кишці. Магній також виводиться з фекаліями у вигляді нерозчинного карбонату.

Показання

Печія (після прийому лікарських засобів, алкоголю, кави; похибок у харчуванні, зловживанні нікотином тощо); стани, що супроводжуються підвищеним кислотоутворенням: гастрити, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки; симптоматичні виразки різного генезу; ерозії слизової оболонки шлунка верхніх відділів шлунково-кишкового тракту; рефлюкс-езофагіт; грижа стравохідного отвору діафрагми; гострий панкреатит; загострення хронічного панкреатиту (у складі комбінованої терапії). Бродильна або гнильна диспепсія (у складі комбінованої терапії).

Протипоказання

Гіперчутливість до солей магнію та алюмінію або до інших компонентів лікарського засобу. Тяжка ниркова недостатність (гостра та хронічна), хвороба Альцгеймера, гіпофосфатемія, звичний запор, хронічна діарея, тяжкий біль у животі неуточненого генезу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Гастро-Тева, як і інші антацидні засоби, взаємодіє з деякими іншими лікарськими препаратами, що застосовуються перорально. З одного боку він підсилює ефект леводопи і налідиксової кислоти. З іншого боку – зменшує дію лікарських засобів, які приймаються одночасно (спостерігається зменшення обсягу всмоктування зі шлунково-кишкового тракту). Як запобіжний захід, між прийомом антацидів та інших лікарських засобів слід робити перерву.

Слід приймати за 2 години до або через 2 години після застосування препарату: ацетилсаліцилову кислоту, Н2-блокатори гістамінових рецепторів, протитуберкульозні препарати (етамбутол, ізоніазид для перорального застосування), тетрациклінові антибіотики, атенолол, метопролол, пропранолол, хлорохін, цикліни, дифлунізал, серцеві глікозиди (наприклад дигоксин), дифосфонати, фексофенадин, залізо (солі), фторхінолони (наприклад ципрофлоксацин, офлоксацин), натрію фторид, глюкокортикоїдні препарати (описана взаємодія з преднізолоном та дексаметазоном), індометацин, напроксен, кайексалат, кетоконазол, ланзопразол, лінкозаміди, фенотіазінові нейролептики, пеніциламін, фосфор (добавки), тироксин.

При одночасному застосуванні з саліцилатами підсилюється виведення саліцилатів нирками внаслідок олужнення сечі.

Препарат не застосовувати одночасно з хінолінами.

Може порушуватися виведення хінідину з проявами хінідинової токсичності, особливо у хворих із нирковою недостатністю.

Одночасне застосування з холінергічними засобами знижує їх ефективність.

Одночасне застосування алюмінію гідроксиду та цитратів може призводити до підвищення рівнів алюмінію, особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю.

Застосування препарату разом з лікарськими засобами, які мають кишковорозчинну оболонку, може призвести до більш швидкого розчинення оболонки та подразнення шлунка і дванадцятипалої кишки.

Препарат може зменшити всмоктування фолієвої кислоти.

При комбінованому застосуванні з левотироксином можливе зменшення його гормональної дії. Пірензепін посилює та подовжує дію лікарського засобу Гастро-Тева.

Особливості застосування

Алюмінію гідроксид може призвести до запору, а магнію гідроксид може зумовити гіпокінезію кишечнику. Застосування цього лікарського засобу у високих дозах може спричинити або ускладнити обструкцію кишечнику та кишкову непрохідність, особливо у пацієнтів з підвищеним ризиком таких ускладнень, наприклад у пацієнтів з нирковою недостатністю або у пацієнтів літнього віку.

Хворим з порушенням функції нирок необхідно уникати тривалого застосування високих доз препарату.

Хворим необхідно звернутися до лікаря у випадку зменшення маси тіла, утруднення при ковтанні, у разі постійного відчуття дискомфорту у животі; у разі порушення травлення, що з’явилося вперше; при зміні перебігу вже наявних порушень травлення; у разі ниркової недостатності.

Солі алюмінію загалом погано всмоктуються у шлунково-кишковому тракті, і тому системні ефекти у пацієнтів з нормальною функцією нирок виникають рідко. Проте застосування надмірних доз або тривалий прийом лікарського засобу, або навіть застосування звичайних доз препарату у пацієнтів, раціон харчування яких характеризується низьким вмістом фосфору, може призводити до зменшення вмісту фосфату організму, що супроводжується посиленням процесів резорбції у кістковій тканині та виникненням гіперкальціурії з підвищеним ризиком остеомаляції (через зв’язування алюмінію з фосфатом).

У пацієнтів з нирковою недостатністю спостерігаються підвищені плазмові концентрації як алюмінію, так і магнію. У таких пацієнтів тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

Алюмінію гідроксид може бути небезпечним для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

Якщо під час лікування симптоми тривають більше 10 днів або стан хворого погіршується, слід перевірити етіологію захворювання і переглянути методику лікування.

Для хворих зі зниженою масою тіла, кахексією, а також у дітей слід з обережністю визначати дозу і тривалість лікування, необхідно застосовувати нижчі дози лікарського засобу і коротші терміни лікування.

У дітей молодшого віку при застосуванні магнію гідроксиду може виникати гіпермагніємія, особливо при порушенні функції нирок або зневодненні організму.

Не застосовувати препарат понад два тижні без рекомендації лікаря.

Гастро-Тева слід завжди приймати через 1 годину після їди, оскільки у цьому випадку тривалість його дії значно збільшується.

Гастро-Тева містить лактозу, тому пацієнтам з вродженими проблемами непереносимості галактози, дефіциту лактази чи порушення всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей препарат. Пацієнтам з рідкісною вродженою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Достовірні дані про тератогенну дію на тварин відсутні. На даний час у клінічній практиці відсутні свідчення розвитку вроджених дефектів і фетотоксичних ефектів. З іншого боку, можливість подальшого нагляду за результатами вагітностей, під час яких застосовували лікарський засіб, занадто обмежена для того, щоб виключити ризик.

Слід враховувати вміст іонів алюмінію і магнію, здатних впливати на проходження у шлунково-кишковому тракті:

  • солі магнію гідроксиду можуть спричинити діарею;
  • солі алюмінію можуть бути причиною запору.

Слід уникати тривалого застосування і перевищення доз цього лікарського засобу.

У період вагітності препарат можна приймати тільки за призначенням лікаря, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Під час лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком від 12 років: по 1–2 таблетки 4–6 разів на день, приблизно через 1 годину після їди, а також увечері перед сном (не більше 8 таблеток на добу).

Термін лікування – не більше 2 тижнів.

При печії застосовується у такому ж дозуванні незалежно від часу прийому їжі.

Діти віком від 6 до 12 років: по 1 таблетці 4 рази на добу, через 1 годину після їди, а також увечері перед сном (не більше 4 таблеток на добу).

Таблетки Гастро-Тева слід повільно смоктати і ні в якому разі не ковтати цілими, оскільки розсмоктування таблетки прискорює початок дії препарату та підсилює дію препарату.

Діти

Не рекомендується застосовувати Гастро-Тева дітям віком до 6 років.

Передозування

Не було зафіксовано випадків гострого передозування.

Високі дози можуть спричинити нудоту, блювання, зниження апетиту, діарею, запор.

При тривалому застосуванні високих доз можуть спостерігатися гіпофосфатемія, гіпокальціємія, гіперкальціурія, м’язова слабкість, зниження сухожильних рефлексів, підвищена втомлюваність, серцеві аритмії, остеомаляція, остеопороз, гіпермагніємія, гіпералюмініємія, енцефалопатія, нефрокальциноз.

Симптоми передозування проявляються також почервонінням обличчя, виснаженням, м’язовою слабкістю та неадекватною поведінкою.

Можуть спостерігатися також ознаки метаболічного алкалозу: зміна настрою або розумової активності, оніміння або біль у м’язах, знервованість і підвищена втомлюваність, уповільнення дихання, неприємні смакові відчуття.

Тривале застосування лікарського засобу Гастро-Тева може спричинити гіпермагніємію, незважаючи на те, що препарат майже не всмоктується з травного каналу.

При підозрі на передозування препарату або при появі клінічних ознак необхідно відмінити препарат та вжити заходів щодо швидкого виведення препарату зі шлунково-кишкового тракту (ввести активоване вугілля, зробити промивання шлунка та інші процедури для зменшення всмоктування іонів алюмінію та магнію).

Лікування при передозуванні магнієм: регідратація, форсований діурез. Можна призначити кальцію глюконат внутрішньовенно. У випадку ниркової недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз.

Побічні реакції

З боку шкіри та підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості (кропив’янка, дерматит, свербіж, ангіоневротичний набряк та анафілактичні реакції).

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, запор, зміна кольору калових мас, біль у животі.

З боку метаболізму та харчування: гіпермагніємія (спостерігається після тривалого застосування магнію гідроксиду у пацієнтів з порушенням функції нирок).

При застосуванні рекомендованих доз ці побічні явища виникають дуже рідко.

Можливе зменшення вмісту фосфору в організмі при тривалому застосуванні препарату або при його застосуванні у високих дозах, або навіть при застосуванні звичайних доз препарату у пацієнтів, раціон харчування яких характеризується низьким вмістом фосфору, посилення процесів резорбції у кістковій тканині, гіперкальціурія, остеомаляція, оскільки цей лікарський засіб містить алюміній; гіпералюмініємія, гіпермагніємія. У пацієнтів з нирковою недостатністю спостерігаються підвищені плазмові концентрації як алюмінію, так і магнію. У таких пацієнтів тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом. Алюмінію гідроксид може бути небезпечним для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 24 таблетки в упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ТОВ Тева Оперейшнз Поланд.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Вул. Могильська 80, 31-546 Краків, Польща.

Джерело інструкції

Інструкцію лікарського засобу взято з офіційного джерела — Державного реєстру лікарських засобів України.

Зверніть увагу!

Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник як медичних рекомендацій .

Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!

Медмаркет Аптека24 не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті apteka24.ua. Детальніше про Відмову від відповідальності.

Ціна на Гастал таблетки для розсмоктування зі смаком м'яти, 24 шт. актуальна при замовленні на сайті. На apteka24.ua можна купити Гастал таблетки для розсмоктування зі смаком м'яти, 24 шт. з доставкою в такі міста України: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Рівне, Біла Церква, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Кропивницький, Львів, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Суми, Тернопіль, Херсон, Житомир, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів. В інші міста замовлення можуть доставлятися через службу доставки. Доступна доставка кур'єром. Докладніше про способи, вартості та обмеженнях доставки.

Також вас можуть зацікавити