0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Антибіотики при гаймориті

Знайдено 40 товарів
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Цифран 500 мг N10
Немає в наявності

Чим характеризується захворювання?
Причини виникнення
Симптоми і ознаки
Які є види?
Лікування антибіотиками при гаймориті
Як лікувати антибактеріальними препаратами у дітей?
Профілактика

 

Верхньощелепний синусит або гайморит — це запалення придаткових (гайморових) пазух в результаті затяжного нежитю і проникнення патогенних мікроорганізмів у слизові оболонки носових ходів. У більшості випадків для лікування патологічного стану використовуються антибіотики при гаймориті.

Чим характеризується захворювання?

Патологію викликає серйозний запальний процес придаткових пазух носа, які розташовуються по обидва боки від нього трохи нижче очей і необхідні для вирівнювання внутрішньоочного і внутрішньочерепного тиску.

Запалення тривале, важковиліковане і часто потребує анітібіотікотерапіі. Може бути одностороннім і двостороннім, бути самостійним патологічним процесом через проникнення інфекції, або ускладненням затяжного риніту будь-якої етіології.

Причини виникнення

До дебюту патологічного процесу наводять такі чинники:

 1. Часті респіраторні інфекції, затяжний риніт і неповне очищення носових ходів.
 2. Ослаблення імунної системи і алергічні прояви постійної течії.
 3. Особливості анатомічної будови дихальних ходів, аденоїди і поліпи, травмування або порушення слизової оболонки або перегородки.
 4. Відсутність гігієни порожнини рота і хвороби зубів, особливо верхнього ряду — інфекційні агенти можуть проникати в сусідні навколоносові тканини.
 5. Сильне переохолодження і перебування на протязі також можуть спровокувати запальний процес.

Якщо верхньощелепний синусит не лікувати під час гострого перебігу, то він переходить в хронічну форму, яка буде постійно супроводжуватися виділеннями слизу з періодичними гнійними загостреннями.

Викликають такий стан такі мікроорганізми:

 • віруси — розвиток ускладнення на тлі гострої респіраторно-вірусної інфекції або грипу, часто проходить самостійно;
 • бактерії — при проникненні мікробів розвивається гострий процес з рясним відділенням гною, який є найбільш небезпечним, оскільки може поширюватися на сусідні тканини і органи, і навіть викликати абсцес.

На тлі алергії у вигляді сінної лихоманки може виникнути запалення, оскільки середовище в даному стані через велику кількість слизу є сприятливою для розмноження бактерій.

Симптоми і ознаки

Хвороба пазух супроводжується симптоматикою:

 • закладеність зважаючи набряклості;
 • виділення слизового, серозного або гнійного характеру;
 • головний біль, біль у області кісток очниць, що віддає в скроню, зуби і тім'я;
 • підвищення температури тіла, подекуди більше субфебрильних значень;
 • фізична слабкість і стомлюваність;
 • відчуття ознобу.

У цьому стані нежить може тривати тижнями. Хворобливість лицьових кісток посилюється до ночі або при нахилі тулуба вперед. Може статися втрата нюху повністю або частково.

Які є види?

Розрізняють такі види верхньощелепного синуситу:

 1. Катаральний. Запалюється внутрішня оболонка, з'являється почервоніння і набряк. Причиною по більшій мірі стають вірусні агенти, алергія і травми. Підвищується температура, з'являється слабкість і знижується апетит. Стан притаманний дитячому віку.
 2. Двосторонній. Є ускладненням при серйозному перебігу синуситу. Виникає почервоніння, набряк, з'являється закладеність і рясне відділення слизу. Підвищується температура, виникає загальна інтоксикація і сльозотеча. Причиною стає запущена інфекція.
 3. Поліпозний. Лікування тільки хірургічними методами. Виникає при утворенні поліпів через анатомічні будови носових ходів або частого алергічного риніту. При цьому виділяється слиз, дихання відбувається повністю за допомогою порожнини рота.
 4. Гнійний. Серйозне ускладнення запущених інфекцій дихальних шляхів. Супроводжується високою температурою і виділенням гною з ніздрів. Збудниками найчастіше стають бактерії. Без лікарської терапії патологія може торкнутися сусідніх тканин і кісток.

Лікування антибіотиками при гаймориті

При підозрі на синусит необхідно звертатися до лікаря-лора (отоларинголог). Після проведення огляду та рентгенографії, комп'ютерної томографії та посіву на бактеріальну флору будуть призначені відповідні комплексні антимікробні засоби, що включають як прийом системної антибіотикотерапії, так і антибіотики в ніс при гаймориті, промивання носових ходів, використання судинозвужувальних крапель.

Місцева терапія використовується на легкій стадії. Якщо почалося відділення гною, то призначається комплексна терапія з використанням як місцевих, так і системних медикаментів.

Список антибіотиків при гаймориті:

Група Торгові найменування У яких випадках призначаються
Пеніциліновий ряд Амоксицилін, Амоксиклав, Аугментин,  Флемоклав Солютаб Легко переносяться, майже не мають побічних ефектів, використовуються максимально широко. Мінуси — деякі бактерії резистентні до пеніцилінового ряду, діюча речовина може викликати алергічну реакцію
Цефалоспорини Цефазолін, Цефіксим, Цефтріаксон,  Цефуроксим, Зіннат Мають виражену антимікробну дію, дуже ефективні, але використовуються тільки в тих випадках, коли попередня терапія не принесла результатів
Макроліди Кларитроміцин, Макропен, Сумамед Препарати широкого спектру дії, мають мінімум побічних ефектів, можуть застосовуватися при вагітності та для дітей, але призначаються тоді, коли є непереносимість ряду пеніцилінів

Таблетки антибіотиків при гаймориті у дорослих:

За приписом лікаря може бути призначена особлива процедура для дренажу верхньощелепної порожнини і відкачування гною — пункція. Прокол необхідний для очищення і виведення хвороботворного вмісту.

Прогрівання — популярний народний метод, однак він заборонений при гострому перебігу, так як може призвести до подальшого поширення інфекції.

Як лікувати антибактеріальними препаратами у дітей?

Запідозрити серйозне запалення придаткових пазух у дитини на перших порах буває складно. Хвороба зустрічається лише у 9% дітей. Часто має вірусну етіологію і проходить самостійно після лікування від ГРВІ.

Перші 7 днів спостерігається тільки рясний нежить. Якщо виділення слизу не проходять на 10-ий день від початку хвороби, то можна запідозрити гострий синусит з бактеріально-запальним процесом. До цього часу зазвичай вже з'являються виражені симптоми: головний біль, гугнявий голос, відділення гнійного вмісту з ніздрів.

Перехід в хронічну форму і тривалість більше 3-х місяців призводить до утворення поліпів, сепсису, менінгіту та запалення орбіти. Тому застосування лікарських засобів має бути своєчасним та адекватним. При виявленні бактеріальної мікрофлори під час посіву показано використання антибактеріальних препаратів.

Антибіотики при гаймориті у дітей випускаються у формі розчинів для ін'єкцій або суспензій:

Профілактика

Профілактичні заходи полягають в наступному:

 1. Зміцнення імунітету, повноцінне харчування, прийом вітамінів, особливо в осінньо-зимовий період.
 2. Уникнення протягів і переохолодження в холодну пору року.
 3. Соціальне дистанціювання від людей з симптомами застуди.
 4. Своєчасне і повноцінне лікування під контролем лікаря всіх випадків ГРВІ та інших респіраторних хвороб.
 5. Регулярна санація носа сольовим розчином або фізіологічним розчином.
 6. Гігієна ротової порожнини і регулярне відвідування стоматологічного кабінету.
 7. Проведення дихальної гімнастики, прогулянки на свіжому повітрі (особливо в зонах з хвойною рослинністю), заняття спортом.

Всі антибіотики при гаймориті в Україні можна купити на сайті apteka24.ua по актуальній ціні.

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Антибіотики при гаймориті

Антибіотики при гайморитіЦіна
Цефуроксим-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1,5 г, 1 шт.
97,7грн
Бензилпеніцилін порошок для розчину для ін'єкцій у флаконі по 500 000 МО
9,2грн
Ципрофлоксацин розчин для інфузій 200 мг, 100 мл
39,8грн
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 1 г, 1 шт.
36,9грн
Цефтріаксон порошок для розчину для ін'єкцій по 0,5 г, 10 шт.
242,3грн