0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Антибіотики при ангіні

Знайдено 31 товар
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт

До препаратів обов'язкового призначення відносяться антибіотики при ангіні. Їх застосування обов'язково в разі захворювання бактеріальної етіології. Ігнорування терапевтичних методів лікування може призвести до серйозних ускладнень у вигляді проблем з серцево-судинною системою, сепсису і поліорганної недостатності.

Ангіна — що це за хвороба?

Це гостре інфекційне захворювання, яке вражає мигдалини горла і викликає їх запалення. Мигдалини покриває білий наліт, утворюються гнійні пробки.

У чому різниця між тонзилітом і ангіною?

Часом відбувається плутанина між тонзилітом і ангіною. Так, дійсно ангіна — це форма тонзиліту, однак це саме гострий тонзиліт.

Хронічний тонзиліт характеризується високою температурою вище 38 °, горло трохи болить при ковтанні, мигдалини почервонілі і покриті білим нальотом. Але при ангіні всі ці симптоми набагато серйозніші.

Чому виникає ангіна?

Гостре запалення піднебінних мигдалин виникає через ураження патогенами:

 • бактеріями;
 • вірусами;
 • грибками.

Найчастіше причиною захворювання стають бактерії, тому терапія при гострому тонзиліті практично завжди включає застосування антибіотиків.

Які симптоми захворювання?

Початок захворювання звичайно гостре, миттєве, розвивається за кілька годин.

Характерні симптоми:

 • дуже сильний біль в горлі, яка призводить до неможливості ковтати;
 • почервоніння і запалення мигдалин;
 • білий наліт, який покриває мигдалини;
 • з'являються гнійні біло-жовті пробки, в фолікулах накопичується гній;
 • температур та підвищується вище 38 °;
 • стійка температура протягом мінімум 3-х днів;
 • сильна слабкість, стомлюваність, млявість і сонливість;
 • ломота у всьому тілі.

Які бувають види ангіни?

Хвороба буває декількох різновидів в залежності від збудника і форми протікання.

За типом збудника:

 1. Бактеріальна — викликана бактеріями, найчастіше природними мешканцями горла стрептококами, які починають неконтрольовано розмножуватися при зниженні місцевого імунітету, а також стафілококами, і дуже рідко іншими бактеріями. Для лікування використовуються антибіотики.
 2. Вірусна — викликана вірусами, найчастіше аденовірусами, вірусом герпесу і ентеровірусом Коксакі.
 3. Використовується противірусна терапія.
 4. Грибкова — зустрічається найрідше і викликана грибками, переважно грибами роду Candida.

Залежно від перебігу хвороби:

 1. Катаральна — найлегша форма. Мигдалини червоні, запалені, трохи збільшені в розмірах, на них є білий наліт і патьоки, але гнійних пробок часто немає. Мовою теж наліт. Температура не піднімається вище 38 °. Лімфовузли збільшені незначно. Біль при ковтанні помірна.
 2. Фолікулярна — починається з різкого підйому високої температури тіла до 39 °, біль в горлі сильна, ковтання важко, починає боліти голова, тіло ломить. Мигдалини червоніють і запалюються, на них утворюються яскраво-виражені білувато-жовті гнійні бляшки. Лімфовузли болючі при пальпації і збільшені.
 3. Лакунарна — симптоми цієї форми такі, як і у фолікулярної, але ще більш важкі. Запалення і гній проникають глибоко в тканини мигдалин. Ризик цієї форми в тому, що інфекція може потрапити кров і викликати абсцес глотки або сепсис.

Як лікувати ангіну у дорослих?

Лікування обов'язково включає повний спокій і постільний режим. Дієта повинна бути щадить, легкозасвоюваній. Якщо їсти не хочеться, то не треба себе змушувати.

Обов'язковий питний режим. Пити потрібно багато — це послабить симптоми інтоксикації організму. Однак не можна пити гаряче, холодне і кисле - це ще більше дратує горло.

При підвищеній температурі можна приймати жарознижуючі таблетки (парацетамол, ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота).

Призначається місцеве антисептичну лікування горла — льодяники для розсмоктування, полоскання горла щогодини, забризкування спреєм по інструкції.

Антибіотики при гнійної ангіні бактеріального генезу обов'язкові. Лікування без антибактеріальної терапії неможливо. Але призначати лікування повинен тільки лікар після визначення типу збудника.

Як лікувати ангіну у дітей?

Захворювання у дітей лікується практично так само, як і у дорослих, тільки дозування буде відповідної віку. Дитина повинна багато пити, відпочивати і спати. Їжу давати краще м'яку, протерту, ні в якому разі не кислу. Температуру можна збивати жарознижувальними (наприклад, Нурофеном). Антибіотики при ангіні у дітей лікар підбере індивідуально і призначить дозування в залежності від віку та маси тіла.

Які антибіотики потрібно приймати при ангіні?

Застосовують наступні антибіотики при ангіні:

 • Амоксицилін;
 • Хемомицин;
 • Пенніціллін;
 • Зітролід;
 • Аугментин;
 • Сумамед;
 • Eритроміцин;
 • Цефтриаксон;
 • Спіраміцин;
 • Амоксиклав.

Які бувають ускладнення?

Лікування захворювання обов'язково і не терпить зволікань. Прийом антибіотикотерапії незаперечний, так як хвороба, яку не лікували або лікували в домашніх умовах неправильними препаратами, призводить до того, що бактерії з горла проникають в інші внутрішні органи і викликають важкі ускладнення такі як:

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Антибіотики при ангіні

Антибіотики при ангініЦіна
Сумамед форте порошок для оральної суспезіі 1500 мг, 37,5 мл
400,3грн
Цефтриаксон-Дарниця порошок для розчину для ін'єкцій по 0,5 г, 1 шт.
34грн
Сумамед капсули по 250 мг, 6 шт.
259,1грн
Сумамед форте порошок з малиновим смаком, 37,5 мл
366,8грн
Сумамед таблетки по 125 мг, 6 шт.
168,1грн