0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Жарознижуючі

Знайдено 156 товарів
Залімська Юлія СергіївнаРедакціяЮлія Залімська
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурна видача
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
showMoreПоказати ще36 товарів

Підвищення температури — це захисна реакція організму на чужорідні агенти, такі як віруси, бактерії, паразити і токсини, які викликають різні захворювання і можуть супроводжуватися лихоманкою від 37°C і значно вище. Всупереч тому, що лихоманка грає ключову роль в боротьбі з рядом інфекцій, даний стан обумовлює прийом жарознижуючих засобів.

Чому виникає висока температура?

Висока температура (лихоманка) — це захисна реакція організму на пірогени, чужорідні речовини для організму, які проникають в кров. Розрізняють первинні і вторинні види пірогенів. Первинні (екзогенні, зовнішні) пірогени можуть бути інфекційного походження: токсини вірусів і продукти метаболізму мікроорганізмів, а також неінфекційного: певні ліпіди, білки і білкововмістні речовини, що надходять в організм із зовнішнього середовища або виникають в організмі при запальних процесах, алергічних реакціях або при розпаді пухлинних тканин.

Первинні пірогени взаємодіють з клітинами імунної системи і тим самим ініціюють вироблення вторинних (ендогенних, внутрішніх) пірогенів — цитокінів, які в свою чергу впливають на центр терморегуляції в мозку і викликають підвищення температури тіла.

Швидкість підйому температури залежить від концентрації пірогенів в крові і може бути характерною ознакою для виявлення певного захворювання.

Існує кілька видів температур:

  • знижена температура тіла — менше 35°С;
  • нормальна температура тіла — 35-37°С;
  • субфебрильна (підвищена) температура тіла — 37-38°С;
  • фебрильна температура тіла — 38-39°С;
  • піретіческая температура тіла — 39-41°С;
  • гіперпіретичний температура тіла — вище 41°С.

Потрібно розуміти, що якщо у вас спостерігається підвищення температури тіла, то це не завжди означає, що її треба відразу збивати. Лихоманка означає, що організм бореться з запаленням або інфекцією — це так звана імунна відповідь. Кращою альтернативою в такому випадку стане застосування холодного компресу на область лоба, рясне тепле питво для видалення з організму токсинів, а також спокій і постільний режим.

Температуру необхідно збивати, якщо вона перевищує 38°С і ви погано її переносите, у вас виникають неприємні симптоми, такі як ломота тіла, головний біль, нудота, озноб, одним словом — інтоксикація організму.

Збиваючи субфебрильна температура, ви створюєте сприятливі умови для розмноження і поширення чужорідних агентів по організму. Цим ви затягуєте перебіг хвороби, яка може перерости у важкі інфекційні процеси, при яких необхідно буде підключити антибіотикотерапію.

Конкретні причини виникнення підвищеної температури

Нормальна температура тіла коливається протягом дня. Вранці, як правило, температура найнижча, у другій половині дня даний показник дотримується більш високого значення. Більшість людей вважають 37 градусів високим значенням, проте температура вашого тіла може варіюватися на градус або більше — від 36,1 до 37,3 градуса — що є нормою протягом доби.

Лихоманка або підвищення температури тіла можуть бути викликані такими станами і захворюваннями:

  • вірусна інфекція;
  • бактеріальна інфекція;
  • певні запальні стани, такі як, наприклад, ревматоїдний артрит — запалення слизової оболонки суглобів (синовіальної оболонки);
  • онкологічний процес;
  • деякі лікарські препарати (антибіотики і ліки, які використовуються для лікування високого кров'яного тиску або судом);
  • деякі щеплення (вакцина проти дифтерії, правця та кашлюку).

Зверніть увагу! Іноді причину підвищення температури визначити складніше. Якщо у вас жар триває понад три тижні, і ваш лікар не може знайти причину, у вас може бути так звана «лихоманка неясного генезу». В такому випадку вам може знадобитися більш ретельне обстеження.

Симптоми підвищеної температури

Залежно від того, що викликає у вас високу температуру, додаткові ознаки і симптоми лихоманки можуть включати:

  • пітливість;
  • озноб і тремтіння;
  • головний біль;
  • м'язові болі;
  • втрата апетиту;
  • дратівливість;
  • зневоднення;
  • загальна слабкість.

Які жарознижуючі засоби можна застосувати для зниження температури?

Антипіретики (жарознижуючі препарати) — це препарати, які знижують температуру, впливаючи на терморегуляцію. Найчастіше цю групу препаратів називають анальгетики-антипіретики, так як їх механізм дії пов'язаний зі зменшенням вироблення гормоноподібних речовин — простагландинів, які беруть участь в утворенні запалення і болю, в результаті чого підвищується температура.

Також для зниження температури і зменшення запального процесу використовуються нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), найбезпечніший, але не менш ефективний представник цієї групи — ібупрофен (Нурофен, Імет, Ібупром).

Засоби, які можна застосувати для зниження температури:

  1. Монокомпонентні анальгетики-антипіретики (Анальгін, Панадол, Парацетамол, Еффералган, Рапідол) — надають жарознижувальний, анальгетичний і слабкий протизапальний ефекти. Дані препарати можна розділити на препарати парацетамолу і анальгін (метамізол натрію).
  2. Монокомпонентні нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) (Нурофен, Мефенамінка, Німесил, Імет, Аффіда Форт, Ібунорм Бебі) — механізм дії пов'язаний зі зменшенням вироблення простагландинів, які утворюються у відповідь на запальні реакції в організмі і за рахунок цього викликають ряд неприємних симптомів, такі як температура, біль і запалення. Дані препарати є трохи більш ефективними ніж антипіретики, хоча і мають свій ряд протипоказань.
  3. Комбіновані препарати надають жарознижуючий ефект (Фармацитрон, Терафлю, Мілістан, Антигрипін, Хелпекс Антиколд, Аскофен Екстра, Аміцитрон, Кофан Босналек, Грипаут, Кофальгін, Фармадол, Грипостад С, Ринза, Комбігрип, Гріпго Хотмікс, Цитрамон Максі, Астер, Фервекс, Комбіспазм, Еффералган з віт. С, Максиколд Ріно, Сіган, Пенталгін ФС екстра, Колдрекс) — до складу представлених засобів входять речовини, які підсилюють жарознижуючий ефект, а також речовини, які надають мультисимптомний ефект і можуть застосовуватися для профілактики і лікування грипу та застуди. У складі можуть міститися: парацетамол — діє на центр терморегуляції в гіпоталамусі, за рахунок чого знижує температуру тіла і має анальгетичну дію; метамізол натрію (анальгін) — знижує вироблення гормоноподібних речовин — простагландинів і тим самим надає жарознижуючий, знеболюючий і помірно протизапальний ефекти; кофеїн бензоат натрію додають до складу цих препаратів для посилення знеболюючого і жарознижуючого ефектів, він має збудливу дію на центральну нервову систему, що особливо добре, якщо в складі є речовини, які пригнічують ЦНС; аскорбінова кислота (вітамін С) зміцнює імунну систему; фенілефрин знімає набряк слизових оболонок і полегшує носове дихання; феніраміну малеат знижує проникність судин, зменшує набряк слизових оболонок; пропіфеназон в складі з парацетамолом, надає значний жарознижувальний та анальгетичний ефекти; німесулід, ацетилсаліцилова кислота, ібупрофен, мефенамінова кислота з групи НПЗЗ мають протизапальну, анальгетичну та жарознижувальну властивостями за рахунок пригнічення синтезу простагландинів у вогнищі запалення; декстрометорфан пригнічує кашель; дицикловерин проявляє спазмолітичну дію і знижує вироблення секреції бронхіальних, шлункових і кишкових залоз; фенобарбітал виявляє седативну дію; кодеїн підсилює дію ненаркотичних анальгетиків (анальгетиківантипіретиків) і проявляє протикашльову активність.

Зверніть увагу! При виборі жарознижуючих препаратів необхідно знати: парацетамол є найбезпечнішим вибором, особливо в застосуванні у вагітних та дітей, але також потрібно пам'ятати про те, що він гепатотоксичний (чинить негативний вплив на печінку).

Якщо ви приймаєте монокомпонентний парацетамол для зниження температури, то при виборі додаткових препаратів для лікування грипу та / або застуди слід уважно вивчати склад, так як в них теж входить парацетамол, що загрожує передозуванням і ускладненнями з боку печінки.

Ібупрофен — найбезпечніший препарат з групи НПЗЗ, також використовується в педіатричній практиці (можна давати дитині) в різних лікарських формах. Але застосовувати його необхідно за рекомендацією лікаря.

При застосуванні метамізолу натрію (Анальгін) варто пам'ятати про небажаному побічний ефект — агранулоцитоз (зниження рівня лейкоцитів до критичного рівня), його не рекомендується застосовувати в дитячій практиці.

Ускладнення лихоманки

Найчастіше ускладнення внаслідок підвищеної температури виникають у груп людей, які є більш сприйнятливими по тій або іншій причині. Це може бути віковий фактор (новонароджені діти, люди похилого віку) або супутні захворювання.

Наприклад, діти у віці від 6 місяців до 5 років можуть відчувати викликані лихоманкою судоми (фебрильні судоми), які зазвичай включають втрату свідомості та тряску кінцівок з обох сторін тіла.

Більшість нападів проходять самі по собі. Якомога швидше після нападу покажіть дитину лікарю, щоб визначити причину лихоманки. Викличте швидку медичну допомогу, якщо напад триває понад п'ять хвилин.

Також ускладнення лихоманки можуть бути наступні:

  • гипертермічний синдром;
  • серцево-судинна, дихальна недостатність (декомпенсація хронічних патологічних станів);
  • марення;
  • судоми;
  • метаболічні порушення.

Спосіб життя при підвищеній температурі тіла і лихоманці

Під час підвищеної температури тіла передбачені правила, яких слід дотримуватися для більш комфортного самопочуття і щоб уникнути погіршення ситуації.

Список заходів для полегшення стану лихоманки:

  • пийте багато рідини — лихоманка може викликати втрату рідини та зневоднення, тому пийте воду, соки або бульйон. Для дітей віком до 1 року використовуйте розчин для пероральної регідратації. Дані розчини містять воду, солі та електроліти, необхідні для заповнення рідини та перешкоджуюють зневодненню;
  • спокій — для відновлення організму під час захворювання, а також запобігання більшого підйому температури, необхідний відпочинок і постільний режим. Даний факт не означає, що потрібно постійно перебувати в горизонтальному стані, проте надмірна активність може негативно відбитися на стані й так слабкого організму і тільки спровокувати ще більшу втому і підйом температури;
  • комфортні умови — циркуляція чистого, свіжого повітря, а також нормалізація прийнятної температури в приміщенні безумовно здатні прискорити одужання;
  • одяг і білизна — легкий одяг з натуральних матеріалів дозволить тілу дихати. Укривайтеся легкою ковдрою, не укутувайтеся занадто сильно, оскільки перегрівання організму може тільки погіршити стан лихоманки.

Профілактика та запобігання виникненню лихоманки

Слід зрозуміти, що не можна вилікувати та уникнути підйому температури як такої, оскільки даний стан є лише наслідком якого-небудь патологічного процесу або захворювання. Для того, щоб знизилася температура, слід в першу чергу вплинути на той стан, який і викликав її підвищення. Однак ви можете бути в змозі запобігти лихоманку шляхом зниження впливу інфекційних захворювань.

Рекомендації, здатні запобігти причину виникнення лихоманки, а саме інфекційних та вірусних захворювань:

  • частіше мийте руки, особливо перед їжею, після використання туалету, при проведенні часу в багатолюдному місці, в натовпі або при спілкуванні з тим, хто хворий, після ласки тварин і під час поїздки на громадському транспорті;
  • носіть дезінфікуючий засіб для рук з собою в той час, коли у вас немає доступу до мила і води;
  • намагайтеся уникати дотику до носа, рота або очам, тому, що це основні способи, якими віруси та бактерії можуть потрапити в ваш організм і викликати інфекцію;
  • закривайте рот, коли ви кашляєте, і ніс, коли ви чхаєте
  • уникайте спільного використання одноразового та багаторазового посуду.

 

 

apteka24.ua надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. apteka24.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами apteka24.ua інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Жарознижуючі

ЖарознижуючіЦіна
Парацетамол таблетки по 200 мг, 10 шт. - Лубнифарм
13,1грн
Солпадеїн Актив таблетки шипучі від болю та жару, 12 шт.
124,1грн
Терафлю Екстра порошок в пакетиках зі смаком лимона, 10 шт.
344,2грн
Налгезін форте таблетки знеболюючі по 550 мг, 10 шт.
127,3грн
Аскофен-Екстра таблетки №10
23,2грн