www.apteka24.ua АПТЕКА 24 №❶ в Украине!

Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки

Loading...
    Купить Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки в Украине: цена, инструкция, применение, отзывы
Нет в наличии
Продавец этого товара: Аптека24 Аптека24
Аналоги

Описание Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки

ПОКАЗАНИЯ:
  • Лечение признаков и симптомов идиопатической болезни Паркинсона у взрослых, в качестве монотерапии (без леводопы) или в комбинации с леводопой течение течения заболевания до поздних стадий, когда эффект леводопы снижается или становится неустойчивым и возникает колебания терапевтического эффекта (феномен «включения-выключения»).
  • Симптоматическое лечение идиопатического синдрома беспокойных ног от умеренной до тяжелой степени у взрослых дозами не выше 0,75 мг.
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:
Гиперчувствительность к действующему веществу или к любому из вспомогательных веществ препарата.

Цена Рамипекс 0.25мг №30 таблетки актуальна при заказе на сайте. Купить Рамипекс 0.25мг №30 таблетки в городах Украины: Киев, Харьков, Днепр, Одесса, Ровно, Винница, Запорожье, Ивано-Франковск, Краматорск, Кременчуг, Кривой Рог, Львов, Николаев, Полтава, Сумы, Тернополь, Херсон, Черкассы, Черновцы.

Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

РАМІПЕКС

(RAMIPEX)

Склад:

діюча речовина:праміпексол;

1 таблетка містить праміпексолу дигідрохлориду моногідрату 0,25 мг, еквівалентно праміпексолу 0,18 мг;

допоміжні речовини: маніт (E 421), крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль прежелатинізований, повідон (К-30), магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки с фаскою від білого до майже білого кольору, з лінією для розлому з одного боку та гладкі з іншого боку.

Фармакотерапевтична група.

Допамінергічні засоби. Агоністи допаміну. Код АТХ N04B C05.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Праміпексол є допаміновим агоністом з високою селективністю та специфічністю до допамінових рецепторів підтипу D2, серед яких він має переважну спорідненість з D3-рецепторами та повну внутрішню активність.

Праміпексол полегшує паркінсонічні рухові порушення шляхом стимуляції допамінових рецепторів стріатуму (смугастого тіла). Дослідження на тваринах продемонстрували, що праміпексол пригнічує синтез, вивільнення та обмін допаміну.

Механізм дії праміпексолу при лікуванні синдрому неспокійних ніг невідомий. Нейрофармакологічні дані свідчать про участь первинної допамінергічної системи.

У ході досліджень, проведених за участю здорових добровольців, спостерігалося дозозалежне зниження рівня пролактину.

Фармакокінетика. Праміпексол швидко та повністю абсорбується після перорального застосування. Абсолютна біодоступність становить понад 90 %, максимальна концентрація у плазмі досягається між 1-ою та 3-ою годинами. Швидкість абсорбції зменшується на тлі прийому їжі, але ступінь абсорбції не знижується. Праміпексол демонструє лінійну кінетику та незначні коливання плазмових рівнів у різних пацієнтів.

У людей зв'язування праміпексолу з білками є дуже низьким (< 20 %), а об'єм розподілу - великим (400 л). У ході досліджень на щурах спостерігалася висока концентрація препарату в мозковій тканині (приблизно у 8 разів вища порівняно з плазмовими).

Праміпексол метаболізується у людей в невеликій кількості.

Виведення нирками незміненого праміпексолу є основним шляхом елімінації. Приблизно 90 % 14С-маркованої дози виводиться нирками, тоді як менше 2 % визначається у калі. Загальний кліренс праміпексолу становить приблизно 500 мл/хв, а нирковий - приблизно 400 мл/хв. Період напіввиведення - від 8 годин у молодих осіб до 12 годин в осіб літнього віку.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування ознак та симптомів ідіопатичної хвороби Паркінсона у дорослих, як монотерапія (без леводопи) або у комбінації з леводопою протягом перебігу захворювання до пізніх стадій, коли ефект леводопи знижується або стає нестійким і виникає коливання терапевтичного ефекту (феномен «включення-виключення»).

Симптоматичне лікування ідіопатичного синдрому неспокійних ніг від помірного до тяжкого ступеня у дорослих дозами не вище 0,75 мг.

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Зв'язування з білками плазми.

Праміпексол зв'язується з білками плазми дуже незначною мірою (< 20 %) і має низьку біотрансформацію. Тому взаємодія з іншим препаратом, який впливає на зв'язування білків плазми або елімінацію шляхом біотрансформації, є малоймовірною. Оскільки антихолінергічні засоби елімінуються переважно шляхом метаболізму у печінці, потенційна взаємодія малоймовірна. Взаємодію з антихолінергічними засобами не досліджували. Фармакокінетичної взаємодії між селегіліном та леводопою немає.

Інгібітори/конкуренти активного шляху ниркової елімінації.

Циметидин зменшує нирковий кліренс праміпексолу приблизно на 34 %, ймовірно шляхом пригнічення системи транспорту катіонної реальної канальцевої секреції. Препарати, які пригнічують активну реальну канальцеву секрецію або самі елімінуються цим шляхом, такі як циметидин, амантадин, мексилетин, зидовудин, цисплатин, хінін та прокаїнамід, можуть взаємодіяти з праміпексолом і призводити до зменшення кліренсу праміпексолу. При одночасному застосуванні цих лікарських засобів з праміпексолом слід розглянути можливість зниження дози праміпексолу.

Комбінація з леводопою.

Під час збільшення дози праміпексолу пацієнтам з хворобою Паркінсона рекомендується зменшити дозу леводопи, а дози інших протипаркінсонічних засобів залишають незміненими.

Через можливий адитивний вплив слід виявляти обережність, якщо пацієнт застосовує інші седативні лікарські засоби у комбінації з праміпексолом або вживає алкоголь (див. розділи «Особливості застосування», «Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами» та «Побічні реакції»).

Антипсихотичні лікарські засоби.

Слід уникати одночасного застосування антипсихотичних лікарських засобів із праміпексолом (див. розділ «Особливості застосування»), якщо можливі антагоністичні ефекти.

Особливості застосування.

Призначення праміпексолу у зменшених дозах пропонується відповідно до розділу «Спосіб застосування та дози» пацієнтам із хворобою Паркінсона із порушенням функції нирок.

Галюцинації. Галюцинації - відомі побічні реакції лікування допаміновими агоністами та леводопою. Пацієнтів необхідно проінформувати, що можуть виникнути галюцинації (у більшості випадків зорові).

Дискінезія. При комбінованій терапії з леводопою при прогресуючій хворобі Паркінсона дискінезія може розвинутись на початку титрування праміпексолу. У такому випадку дозу леводопи потрібно знизити.

Раптовий напад сонливості та сонливість. Застосування праміпексолу пов'язане із сонливістю та епізодами раптового нападу сонливості, особливо у пацієнтів із хворобою Паркінсона. Були нечасті повідомлення про раптовий напад сонливості під час щоденної активності, у деяких випадках - без усвідомлення або попереджувальних ознак. У зв'язку з цим пацієнтів потрібно проінформувати про необхідність виявляти обережність при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами під час лікування праміпексолом. Пацієнтам із сонливістю та/або епізодами раптового нападу сонливості слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншою технікою. Крім того, слід розглянути можливість зниження дози або скорочення терміну лікування. Через можливий адитивний вплив слід виявляти обережність, якщо пацієнт застосовує інші седативні лікарські засоби у комбінації з праміпексолом або вживає алкоголь (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій», «Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами» та «Побічні реакції»).

Розлади контролю над спонуканням. Пацієнтів слід ретельно контролювати щодо розвитку розладів контролю над спонуканням. Пацієнти та особи, які за ними доглядають, мають знати, що при лікуванні агоністами допаміну, включаючи праміпексол, можуть спостерігатися симптоми розладу контролю над спонуканням, включаючи патологічний потяг до азартних ігор, посилення лібідо, гіперсексуальність, компульсивна розтрата або купівля, переїдання та компульсивне споживання їжі.

При розвитку таких симптомів необхідно розглянути можливість зменшення дози/припинення прийому препарату.

Манія і делірій. Пацієнтів слід ретельно контролювати щодо розвитку манії та делірію. Пацієнти та особи, які за ними доглядають, мають знати, що манія та делірій можуть виникати у пацієнтів, що отримують терапію праміпексолом.

При розвитку таких симптомів необхідно розглянути можливість зменшення дози/припинення прийому препарату.

Тяжкі серцево-судинні захворювання. У разі тяжких серцево-судинних захворювань необхідно особливо обережно призначати препарат. Рекомендується моніторинг артеріального тиску, особливо на початку лікування, з урахуванням загального ризику постуральної гіпотензії, пов'язаної з допамінергічною терапією.

Пацієнти з розладами психіки. Пацієнтам з розладами психіки слід лікуватися агоністами допаміну лише у разі, коли потенційна користь від лікування переважає ризики. Слід уникати одночасного застосування антипсихотичнихлікарських засобів із праміпексолом.

Нейролептичний злоякісний синдром. Симптоми, що нагадують нейролептичний злоякісний синдром, спостерігалися після різкої відміни допамінергічної терапії.

Офтальмологічне обстеження. Рекомендується регулярне офтальмологічне обстеження у разі розладу зору.

Аугментація (посилення симптомів). Повідомлення вказують на те, що лікування синдрому неспокійних ніг допамінергічними препаратами може спричинити аугментацію. Аугментація проявляється ранньою появою симптомів ввечері (або навіть вдень), підсилення симптоматики та поширення симптомів на верхні кінцівки. Аугментацію спеціально досліджували у ході контрольованого клінічного дослідження впродовж 26 тижнів. Аугментація була виявлена у 11,8 % пацієнтів у групі праміпексолу та плацебо. Аналіз часу до аугментації за Капланом-Мейєром не продемонстрував жодної суттєвої різниці між групами праміпексолу та плацебо.

Ниркова недостатність. Раміпекс слід призначати з обережністю пацієнтам з нирковою недостатністю, оскільки праміпексол виділяється чрез нирки.

Рабдоміоліз. Єдиний випадок рабдоміолізу мав місце у 49-річного чоловіка з прогресуючою хворобою Паркінсона при лікуванні праміпексолом. Пацієнт був госпіталізований з підвищеним рівнем креатинфосфокінази (СРК - 10,631 МО/л). Симптоми зникли після припинення лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вплив на вагітність і лактацію у людей невідомий. Можна застосовувати під час вагітності тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Оскільки лікування праміпексолом пригнічує секрецію пролактину у людей, можливе зниження лактації. Дані про екскрецію праміпексолу в грудне молоко у людей невідомі. Препарат не рекомендується застосовувати у період годування груддю. Проте якщо прийом препарату є необхідним, годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат виявляє значний вплив на здатність керувати автотранспортом і працювати з іншими механізмами.

Можлива поява галюцинацій або сонливість.

Пацієнтів, яких лікують препаратом і в яких спостерігається сонливість та/або епізоди раптового засинання, слід поінформувати про необхідність утримання від керування автотранспортом і видів діяльності, при яких порушення уваги може призвести до травмування себе чи інших людей або й до загибелі (наприклад при роботі з механізмами), доти, доки такі рецидивні епізоди або сонливість не зникнуть.

Спосіб застосування та дози.

Хвороба Паркінсона

Таблетки слід приймати перорально, ковтати, запиваючи водою, незалежно від прийому їжі.

Добову дозу приймають у 3 прийоми однаковими частками.

Початкове лікування: дозу препарату необхідно збільшувати поступово, як наведено у таблиці 1, починаючи з початкової дози 0,375 мг солі на добу кожні 5-7 днів. За умови відсутності у пацієнтів непереносимих побічних явищ дозу необхідно титрувати до досягнення максимального терапевтичного ефекту.

У разі необхідності подальшого збільшення дози добову дозу потрібно збільшувати на 0,75 мг солі щотижня до максимальної дози 4,5 мг солі на добу.

Проте слід зазначити, що при дозах більше 1,5 мг солі зростає частота випадків сонливості.

Підтримуюча терапія. Індивідуальна доза повинна бути у межах від (0,375 мг) до максимальної дози 4,5 мг на добу. Під час збільшення дози у трьох основних дослідженнях ефективність спостерігалася, починаючи з добової дози 1,5 мг солі. Подальше корегування дози слід здійснювати відповідно до клінічної відповіді та виникнення небажаних ефектів. У ході досліджень приблизно 5 % пацієнтів лікували дозами нижче 1,5 мг. При прогресуючій хворобі Паркінсона дози вище 1,5 мг на добу можуть бути ефективними для пацієнтів, яким планується скорочення терапії леводопою. Рекомендується знижувати дозу леводопи під час збільшення дози та проведення підтримуючої терапії препаратом, залежно від реакції кожного окремого пацієнта.

Припинення лікування. Раптове припинення допамінергічної терапії може призвести до розвитку злоякісного нейролептичного синдрому. Тому дозу праміпексолу слід зменшувати поступово, на 0,75 мг на добу, до зниження добової дози до 0,75 мг. Після цього дозу слід зменшувати на 0,375 мг на добу.

Порушення функції нирок. Виведення праміпексолу залежить від функції нирок. Для початку терапії пропонується така схема:

- пацієнтам із кліренсом креатиніну більше 50 мл/хв не потрібно знижувати добову дозу;

- пацієнтам із кліренсом креатиніну 20-50 мл/хв початкову добову дозу препарату слід застосовувати за 2 окремих прийоми, починаючи з 0,125 мг 2 рази на добу 0,25 мг на добу;

- пацієнтам із кліренсом креатиніну менше 20 мл/хв добову дозу препарату слід застосовувати за 1 прийом, починаючи з 0,125 мг на добу. Не слід перевищувати максимальну добову дозу праміпексолу 1,5 мг.

При зниженні функції нирок під час підтримуючої терапії добову дозу препарату зменшують на той же відсоток, на який знизився кліренс креатиніну, тобто якщо кліренс креатиніну знизився на 30 %, то і добову дозу препарату слід знизити на 30 %. Добову дозу можна застосовувати у 2 прийоми, якщо кліренс креатиніну знаходиться у межах 20-50 мл/хв, та за один прийом, якщо кліренс креатиніну нижче 20 мл/хв.

Порушення функції печінки. Пацієнтам з порушенням функції печінки корегування дози не потрібне, оскільки приблизно 90 % абсорбованої діючої речовини виділяється нирками, хоча потенційний вплив печінкової недостатності на фармакокінетику праміпексолу не вивчався.

Синдром неспокійних ніг.

Таблетки слід приймати перорально, ковтати запиваючи водою, незалежно від прийому їжі.

Оскільки довгострокова ефективність праміпексолу при лікуванні синдрому неспокійних ніг вивчена недостатньо, через 3 місяці лікування слід провести оцінювання відповіді пацієнта та переглянути доцільність продовження терапії. Якщо лікування переривається більше ніж на кілька днів, його слід повторно розпочинати з титрування дози, як наведено вище.


Припинення лікування.Оскільки добова доза для лікування синдрому неспокійних ніг не перевищує 0,75 мг, застосування препарату можна припиняти без поступового зниження дози. Не слід виключати ефект відміни (погіршення симптомів після раптового припинення лікування).

Порушення функції нирок.Виведення праміпексолу залежить від функції нирок. Пацієнтам із кліренсом креатиніну більше 20 мл/хв не потрібно знижувати добову дозу.

Застосування праміпексолу пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, або пацієнтам із тяжким порушенням функції нирок не вивчалося.

Порушення функції печінки.Пацієнтам з порушенням функції печінки корегування дози не потрібне, оскільки приблизно 90 % абсорбованої діючої речовини виділяється нирками.

Діти.Препарат не рекомендований для застосування дітям через відсутність даних про безпеку та ефективність для цієї вікової категорії хворих.


Побічні реакції.

Хвороба Паркінсона.

Інфекції та інвазії: пневмонія.

З боку психіки: аномальні сновидіння, поведінкові симптоми порушення контролю імпульсивної поведінки та патологічної тяги; сплутаність свідомості, галюцинації, безсоння, неспокій, патологічна тяга до здійснення покупок, манія, гіперсексуальність, порушення лібідо, параноя, патологічна тяга до азартних ігор, переїдання, гіперфагія.

З боку нервової системи:запаморочення, дискінезія, сонливість, амнезія, головний біль, гіперкінезія, епізоди раптового засинання, синкопе.

З боку органів зору:порушення зору, включаючи затуманений зір та зниження гостроти зору.

З боку серцево-судинної системи:артеріальна гіпотензія.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку травного тракту:нудота, запор, блювання.

З боку шкіри і підшкірної клітковини:підвищена чутливість, свербіж, висипання.

Загальні порушення і реакції в місці введення:стомлюваність, периферичний набряк, зниження маси тіла, збільшення маси тіла.

Синдром неспокійних ніг.

У пацієнтів із синдромом неспокійних нігпри лікуванні праміпексолом найчастішими побічними реакціями (≥ 5 %) були нудота, головний біль, запаморочення та втомлюваність. Нудота і втомлюваність частіше спостерігались у жінок порівняно із чоловіками при лікуванні праміпексолом.

Інфекції та інвазії:пневмонія.

З боку психіки:порушення сну, безсоння, симптоми розладу контролю над спонуканням та компульсивна поведінка, така як переїдання, патологічний потяг до відвідування магазинів, гіперсексуальність та патологічний потяг до азартних ігор, сплутаність свідомості, манія, галюцинації, гіперфагія, розлади лібідо, параноя, занепокоєння.

З боку нервової системи:запаморочення, головний біль, сонливість, амнезія, дискінезія, гіперкінезія, раптовий напад сонливості, синкопе.

З боку органів зору:порушення зору, включаючи диплопію, нечіткість зору і погіршення гостроти зору.

З боку серцево-судинної системи:серцева недостатність, артеріальна гіпотензія.

З боку дихальної системи:задишка, гикавка.

З боку травного тракту:нудота, запор, блювання.

З боку шкіри і підшкірної клітковини:гіперчутливість, свербіж, висипання.

Загальні розлади:втомлюваність, периферичні набряки.

Лабораторні показники:зменшення маси тіла, включаючи зниження апетиту, збільшення маси тіла.


Сонливість.Застосування праміпексолу часто пов’язане із сонливістю і нечасто із надмірною сонливістю у денний час та епізодами раптового нападу сонливості (див. розділ «Особливості застосування»).

Розлади лібідо.Застосування праміпексолу нечасто може бути пов’язане із розладами лібідо (підвищення або зниження).

Розлади контролю над спонуканням.При лікуванні агоністами дофаміну, включаючи Раміпекс, можуть спостерігатися симптоми розладу контролю над спонуканням включаючи патологічний потяг до азартних ігор, посилення лібідо, гіперсексуальність, компульсивна розтрата або купівля, переїдання та компульсивне вживання їжі (див. розділ «Особливості застосування»).

Серцева недостатність.У ході досліджень серцева недостатність спостерігалась у пацієнтів, які застосовували праміпексол. У ході фармакоепідеміологічного дослідження застосування праміпексолу було пов’язане з підвищенням ризику серцевої недостатності порівняно із відсутністю застосування (співвідношення ризику 1,86; 95 % СІ, 1,21-2,85).


Передозування.

Симптоми.Відомості про значні передозування відсутні. Очікувані побічні ефекти пов’язані з фармакодинамічним профілем допамінового агоніста та включають нудоту, блювання, гіперкінезію, галюцинації, збудження та артеріальну гіпотензію.

Лікування.Антидот при передозуванні допаміновим агоністом не встановлений. У разі появи ознак збудження центральної нервової системи можуть бути призначені нейролептики. Лікування передозування може вимагати загальних підтримуючих заходів, включаючи промивання шлунка, внутрішньовенні вливання рідини, застосування активованого вугілля та контроль електрокардіограми.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вплив на вагітність і лактацію у людей невідомий. Можна застосовувати під час вагітності тільки у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Оскільки лікування праміпексолом пригнічує секрецію пролактину у людей, можливе зниження лактації. Дані про екскрецію праміпексолу в грудне молоко у людей невідомі. Препарат не рекомендується застосовувати у період годування груддю. Проте якщо прийом препарату є необхідним, годування груддю слід припинити.


Діти.

Безпеку та ефективність застосування препарату дітям не встановлено, тому застосування препарату цій категорії пацієнтів не показане.


Особливості застосування.

Пацієнтам із хворобою Паркінсона, які мають порушення функції нирок, слід призначати зменшену дозу препарату (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Галюцинації є відомим побічним ефектом лікування допаміновими агоністами та леводопою. Пацієнтів слід проінформувати про можливість виникнення галюцинацій (переважно зорових).

При лікуванні прогресуючої хвороби Паркінсона комбінацією з леводопою під час початкового титрування препарату може виникнути дискінезія. При виникненні дискінезії слід знизити дозу леводопи.


Праміпексол асоціювався із сонливістю та епізодами раптового засинання, особливо у пацієнтів із хворобою Паркінсона. Нечасто повідомлялося про раптове засинання під час повсякденної діяльності, яке іноді виникало без усвідомлення цього або без застережних ознак. Слід поінформувати пацієнтів про це та порадити дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом та роботі з механізмами під час лікування праміпексолом. Пацієнтам, які відчували сонливість та/або мали епізод раптового засинання, слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з механізмами. Крім того, слід розглянути доцільність зниження дози або припинення лікування. Через можливі адитивні ефекти слід дотримуватися обережності при застосуванні пацієнтами інших седативних лікарських засобів або алкоголю у комбінації з праміпексолом.

Повідомлялося про випадки патологічної тяги до азартних ігор, підвищення лібідо та гіперсексуальність у пацієнтів, хворобу Паркінсона у яких лікували допаміновими агоністами, включаючи праміпексол. Крім того, пацієнтів та осіб, які доглядають за пацієнтами, потрібно поінформувати про можливість виникнення симптомів порушення контролю імпульсивної поведінки та патологічної тяги, таких як переїдання та патологічна тяга до здійснення покупок. Слід розглянути доцільність зниження дози/поступової відміни препарату.

Пацієнтів із психічними розладами слід лікувати допаміновими агоністами лише у разі, коли потенційна користь більша за можливий ризик.

Слід уникати одночасного застосування нейролептичних лікарських засобів з праміпексолом.

Офтальмологічне спостереження рекомендується проводити через регулярні інтервали часу або при виникненні порушень зору.

Слід дотримуватися обережності у разі тяжкої серцево-судинної патології. Рекомендується контролювати артеріальний тиск, особливо на початку лікування, через загальний ризик постуральної гіпотензії, пов’язаної з допамінергічною терапією.

Симптоми, що нагадують нейролептичний злоякісний синдром, спостерігалися після різкої відміни допамінергічної терапії.

Повідомлення у літературі вказують на те, що лікування синдрому неспокійних ніг допамінергічними препаратами може спричинити аугментацію. Аугментація проявляється як більш рання поява симптомів ввечері (або навіть вдень), посилення симптомів та поширення симптомів на верхні кінцівки. Контрольовані дослідження застосування праміпексолу пацієнтам із синдромом неспокійних ніг зазвичай були недостатньо тривалими, щоб дати адекватну оцінку явищу аугментації. Під час контрольованих клінічних досліджень не проводили оцінку частоти аугментації після тривалішого застосування праміпексолу та відповідного лікування цих явищ.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат виявляє значний вплив на здатність керувати автотранспортом і працювати з іншими механізмами.

Можлива поява галюцинацій або сонливість.

Пацієнтів, яких лікують препаратом і в яких спостерігається сонливість та/або епізоди раптового засинання, слід поінформувати про необхідність утримання від керування автотранспортом і відів діяльності, при яких порушення уваги може призвести до травмування себе чи інших людей або й до загибелі (наприклад при роботі з механізмами), доти, доки такі рецидивні епізоди або сонливість не зникнуть.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат у людей зв’язується з білками плазми дуже незначною мірою (< 20 %) і має низьку біотрансформацію. Тому взаємодії з іншими лікарськими засобами, що впливають на зв’язування з білками плазми або елімінацію шляхом біотрансформації, малоймовірні. Оскільки антихолінергічні засоби виводяться переважно шляхом біотрансформації, можливість для взаємодії з ними є обмеженою, хоча взаємодія з антихолінергічними засобами не досліджувалася. Фармакокінетичної взаємодії праміпексолу із селегіліном та леводопою не спостерігалося.

Циметидин знижував нирковий кліренс праміпексолу приблизно на 34 %, ймовірно за рахунок інгібування катіонної секреторної транспортної системи ниркових канальців. Лікарські засоби, які є інгібіторами цього активного ниркового шляху виведення або які виводяться цим шляхом, такі як циметидин та амантадин, можуть взаємодіяти з праміпексолом, що призводить до зниження кліренсу одного або обох препаратів. При супутньому застосуванні цих лікарських засобів слід розглянути доцільність зниження дози праміпексолу.

При застосуванні препарату з леводопою рекомендується зменшити дозу леводопи, а дози інших протипаркінсонічних засобів залишити незміненими на тлі збільшення дози препарату.

Через можливі адитивні ефекти слід дотримуватися обережності при застосуванні інших седативних засобів або алкоголю у комбінації з праміпексолом.

Слід уникати супутнього застосування нейролептичних лікарських засобів з праміпексолом, наприклад, коли можливі антагоністичні ефекти.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Праміпексол є допаміновим агоністом з високою селективністю та специфічністю до допамінових рецепторів підтипу D2, серед яких він має переважну спорідненість з D3-рецепторами та повну внутрішню активність.

Праміпексол полегшує паркінсонічні рухові порушення шляхом стимуляції допамінових рецепторів стріатуму (смугастого тіла). Дослідження на тваринах продемонстрували, що праміпексол пригнічує синтез, вивільнення та обмін допаміну.

Механіз дії праміпексолу при лікуванні синдрому неспокійних ніг невідомий. Нейрофармакологічні дані свідчать про участь первинної допамінергічної системи.

У ході досліджень, проведених за участю здорових добровольцях, спостерігалося дозозалежне зниження рівня пролактину.

Фармакокінетика. Праміпексол швидко та повністю абсорбується після перорального застосування. Абсолютна біодоступність становить понад 90 %, максимальна концентрація у плазмі досягається між 1-ою та 3-ою годинами. Швидкість абсорбції зменшується на тлі прийому їжі, але ступінь абсорбції не знижується. Праміпексол демонструє лінійну кінетику та незначні коливання плазмових рівнів у різних пацієнтів.

У людей зв’язування праміпексолу з білками є дуже низьким (< 20 %), а об’єм розподілу – великим (400 л). У ході досліджень на щурах спостерігалася висока концентрація препарату в мозковій тканині (приблизно у 8 разів вищі порівняно з плазмовими).

Праміпексол метаболізується в людей у невеликій кількості.

Виведення  нирками  незміненого  праміпексолу є основним шляхом елімінації. Приблизно 90 % 14С-маркованої дози виводиться нирками, тоді як менше 2 % визначається у калі. Загальний кліренс праміпексолу становить приблизно 500 мл/хв, а нирковий – приблизно  400 мл/хв. Період напів виведення – від 8 годин у молодих осіб до 12 годин в осіб літнього віку.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:круглі, плоскі таблетки с фаскою від білого до майже білого кольору, з лінією для розлому з одного боку та гладкі з іншого боку.

Термін придатності.5 років.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску.За рецептом.

Виробник.

ТОРРЕНТ ФАРМАСЬЮТІКАЛС Лтд.

Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки Все формы препарата

Отзывы и вопросы

Отзывы:
Оставить отзыв
Как Вы оцениваете этот товар
Вопросы:
Задать вопрос

Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки Видеообзор

Основные физико-химические свойства:

Рамипекс 0.25 мг N30 таблетки Характеристики

Сертификаты

Если Вам необходим сертификат качества*, обязательно укажите это при оформлении заказа в корзине (поставьте отметку "Добавить к товарам сертификат") или озвучьте данное требование оператору, принимающему заказ.

  • *или заключение о качестве ввезенных в Украину лекарственных средств иностранного производства, заключение о соответствии требованиям государственным и международным стандартам медицинских иммунобиологических препаратов или сведений о государственной регистрации лекарственного средства. Виды документов о качестве могут отличаться в зависимости от приобретаемого Вами товара.