0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Розвиток дитини в утробі від зачаття до народження

Оновлено
apteka24

Офіційна відповідь

від apteka24.ua

Вагітність та народження дитини головний і відповідальний етап у житті кожної жінки. З настанням вагітності в організмі жінки багато що перебудовується і відбувається поетапний внутрішньоутробний розвиток плода протягом 9 місяців. Однак, як відбувається розвиток дитини в утробі від зачаття до народження?

Протягом 24 годин після запліднення яйцеклітина починає швидко ділитися на безліч клітин. Вона залишається в матковій трубі приблизно три дні після зачаття. Потім запліднена яйцеклітина (наразі звана бластоцистом) продовжує ділитися, повільно проходячи через маткову трубу в матку. Опинившись там, його наступне завдання – прикріпитися до ендометрію (внутрішня оболонка матки). Це називається імплантацією. Також починає формуватися плацента, яка живить майбутню дитину.

Однак перед імплантацією бластоцист виривається зі свого захисного покриття. В цей момент ендометрій стає товстішим, а шийка матки (отвір між маткою і родовими шляхами) закривається слизовою пробкою.

Протягом 3 тижнів клітини бластоцисти зрештою утворюють ембріон. На той час вже сформувалися перші нервові клітини.

Розвиток за 4 тижні: на цьому етапі у дитини розвиваються структури, які зрештою сформують її обличчя та шию. Серце та кровоносні судини продовжують розвиватися. Легкі, шлунок та печінка також починають розвиватися. Домашній тест на вагітність покаже позитивний результат.

Розвиток за 8 тижнів: формуються повіки та вуха, можна побачити кінчик носа. Руки та ноги добре сформовані. Пальці рук і ніг стають довшими та виразнішими.

Розвиток за 12 тижнів: дитина починає робити свої власні рухи. Також при відвідуванні лікаря, він може почути серцебиття малюка, що розвивається.

Розвиток за 16 тижнів: очі дитини можуть блимати, а серце та кровоносні судини повністю сформовані. На пальцях рук та ніг дитини є відбитки пальців.

Розвиток за 20 тижнів: дитина може смоктати великий палець, позіхати, потягуватися та гримасувати. Майбутня мама може відчути ворушіння дитини в її животі.

Час для УЗД. Ультразвукове дослідження зазвичай роблять усім вагітним терміном 20 тижнів. Під час цього УЗД лікар переконається, що плацента здорова та прикріплена нормально, і що дитина правильно росте. Вагітна жінка може побачити серцебиття дитини та рухи її тіла, рук та ніг на УЗД. Також можна дізнатися про статеву приналежність дитини.

Розвиток за 24 тижні: дитина реагує на звуки, в неї може частішати пульс. Коли внутрішнє вухо повністю розвинене, дитина може почуватися в утробі догори ногами.

Розвиток за 28 тижнів: дитина часто змінює своє становище на цьому етапі вагітності. На даному етапі розвитку вагітна жінка вже може народити — це називається передчасними пологами. При такому випадку дитина з великою ймовірністю виживе.

Розвиток у 32 тижні: на шкірі дитини стає менше зморшок, тому що під шкірою починає формуватися шар жиру. З цього моменту і до пологів дитина набере половину своєї ваги при народженні. Майбутня мати може помітити, що з грудей витікає жовта рідина. Це молозиво, яке допомагає підготувати груди до вироблення молока. На цьому етапі вагітності більшість жінок звертаються до лікаря кожні два тижні.

Розвиток у 36 тижнів: немовлята різняться за розміром залежно від багатьох факторів. Отже, загальний темп зростання дитини також важливий, як її фактичний розмір. У середньому дитина на цій стадії становить близько 47 см та важить близько 2,7 кг. Мозок швидко розвивається. Легкі майже повністю розвинені. На цей момент голова зазвичай опускається в таз. Дитина вважається «доношеною», коли їй виповнюється 37 тижнів. Пізніми термінами виношування вважається, якщо дитині 41-42 тижні.

Народження! Термін пологів для матері знаменує кінець її 40-го тижня. Виходячи з цього вагітність може тривати від 38 до 42 тижнів, а доношені пологи — близько 40 тижнів.

Джерела

Pregnancy week by week / Mayo Clinic (англ.)

Fetal Development: Stages of Growth / Cleveland Clinic (англ.)

Baby Development Month By Month / APA (англ.)

Fetal development week by week / BabyCenter (англ.)

Fetal development / MedlinePlus (англ.)

pharmacist
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Онлайн: 08:00 - 21:00, без вихідних