0800 30 22 44

8:00 - 20:00. Безкоштовно

Що краще Імодіум або Ніфуроксазид?

Оновлено
apteka24

Офіційна відповідь

від apteka24.ua

Перш ніж відповісти на запитання, що краще імодіум або ніфуроксазид, необхідно пояснити, що це за два медикаменти і для чого вони застосовуються в медичній практиці.

Імодіум – лікарський препарат з діючою речовиною лопераміду гідрохлоридом. Належить до групи антидіарейних засобів. Діє на больові (опіоїдні) рецептори в кишківнику, за рахунок чого знижується його тонус і моторика гладкої м'язової стінки, а також уповільнюється проходження калових мас у просвіті кишківника. Препарат підвищує тонус анального каналу (анусу), внаслідок чого стримується акт дефекації (спорожнення). Імодіум застосовується для симптоматичного лікування діареї запального характеру, яка пов'язана з підключенням бактеріальної інфекції. У разі інфекції бактеріального характеру також можна застосовувати, але лише як допоміжний засіб. Настання терапевтичного ефекту проявляється протягом перших 5-10 хвилин і зберігається протягом 4-6 годин. Приймається по 2 мг до 4 разів на день. Дітям з 6-ти років по 1 мг 3-4 рази у день. Максимальна доза для дорослого становить 16 мг активної речовини на добу.

Ніфуроксазид є антимікробним засобом (кишковим антисептиком). Активно впливає на грампозитивні та грамнегативні бактерії. У невеликій дозі зупиняє ріст та розмноження патогенної мікрофлори, у більш високих дозах виявляє бактерицидну активність, що призводить до загибелі мікробної клітини. Застосовується для лікування бактеріальної діареї, зокрема, при інтоксикації організму. 1 таблетка містить 200 мг діючої речовини та приймається до 800 мг на добу у дорослих. У таблетованій формі можна дітям від 7 років, у вигляді сиропу можна від 1-го місяця народження по 100 мг до 3 разів на день.

Необхідно знати, що ніфуроксазид не всмоктується із шлунково-кишкового тракту і не проникає в системний кровотік, за рахунок чого не надає системних побічних ефектів на відміну від лопераміду (діюча речовина Імодіуму). Отже, при виборі лікування діареї слід враховувати етіологію її виникнення для вибору ефективного засобу у вашому конкретному випадку.

Отже, можна зробити відповідні висновки, що Імодіум найкраще застосовувати при діареї запального генезу, а Ніфуроксазид при інфекційній діареї.

Джерела

Loperamide / MedlinePlus (англ.)

Лоперамід / Державний реєстр лікарських засобів (укр.)

Ніфуроксазид / Державний реєстр лікарських засобів України (укр.)

Diarrhea / MedlinePlus (англ.)

pharmacist
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Опишіть симптоми або потрібний препарат — ми допоможемо підібрати його дозування чи аналог, оформимо замовлення з доставкою додому або просто проконсультуємо. Ми — це 28 фармацевтів і 0 ботів.

Так ми завжди будемо з вами на зв'язку і зможемо поспілкуватися в будь-який момент.

Онлайн: 08:00 - 21:00, без вихідних