Обираємо книжку для дитини разом!

03.03.2020

Зміст


__________________________________________________________________________________________________

Начитаних дітей виділяє розвинена мова, вміння красиво викладати свої думки, підбирати правильні вирази. Завдяки читанню, словниковий запас дитини безперервно росте, поліпшується розмовна мова і здатність висловлювати свої думки та почуття. 


Покупці книжок бувають різні

Більш зріла людина обирає класичні книжки, де присутні традиційні зображення - вони не відволікають від читання. Бо наші старші покоління розуміють читання як процес, тобто й обирають тільки корисні книжки. В цілому, бабусі з дідусями відвідують книжкові магазини, не враховуючи інтереси дитини.

Покупець віком 30-35 років зазвичай обирає книжки, які сам не мав у дитинстві, а також що сподобалось би його дитині. Метою читання для нього - розширення уявлення та знань молодших. Такі покупці часто беруть пізнавальну літературу, навчально-розвивальну.

20-річний відвідувач книжкового надає перевагу враженню від читання. Візуальне оформлення книжок для нього важливо - воно ж значно підіймає настрій! Чим більш загадковий заголовок книжки, тим цікавіше, що ж там всередині ховає автор.

А що ж потрібно самій дитини від книжок? Щоб зберегти у дитини любов до читання, дуже важливо вибирати книги за віком.

1e57c7c-boy-1.jpg

Перші книжки

Дітям до 3х років варто обирати живописні книжки. Малюки такого віку дуже полюбляють яскраві кольори та безліч малюнків. Також варто пам’ятати про безпеку. Сторінки книжок мають бути картонними - легше перегортаються та можуть “витримати” майже все, що з ними може зробити дитина.

Ніякого запаху! Якщо книжка араматизована, то в ній використані неякісні фарби. А вони, в свою чергу можуть викликати алергічну реакцію у малят. 


Дошкільні читачі

Якщо вашій дитині від 3х до 6ти років, варто враховувати її зацікавленість до наліпок у книжках, ілюстрацій та розмальовок. Сенс в тому, щоб читати по зображеннях і обговорювати їх із дитиною. Книжки для дітей такого віку - джерело відпочинку та комфорту.

Ближче до школи діти полюбляють енциклопедії - в цьому віці вони прагнуть дізнаватися більше. Інформацію варто надавати порціями, так формується їх кругозір.

mama-chitaet-detyam-knighku1.jpg

Молодший шкільний вік (7-10 років)

Дитині, яка тільки опанувала абетку, для читання потрібна книжка зі 3-4 рядками на сторінці, а також обов’язковий малюнок. 50-70% ілюстрацій – коли дитина починає читати сама.

Книжки для школярів 2го - 3го класів роблять із 30% малюнків, решта - текст. Так як у дитини в такому віці дуже розвинене образне мислення, варто здобувати для неї книжки різних типів, аби не читати одне і теж.


Підлітки теж полюбляють читати

Підлітки вже прагнуть обирати книжки самостійно. Тому щоб батьки не боялися вибору своєї дитини, треба часто говорити про те, що насправді цікавить підлітків. Бо вони в такому віці орієнтовані на свій колектив. Тобто для них дуже важливо з друзями обговорювати соціальні теми та висловлювати свою думку щодо цього.


Отже, книжки в любому віці для дитини можуть стати гарним провідником між ним та батьками. Чим частіше в родині обговорюються інтереси молодшого, тим скоріше він знайде відповіді на запитання та визначиться з інтересами на майбутнє. 

ThinkstockPhotos-1774194111.jpg